خانه » مقالات مکانیک » دانلود مقاله کاربرد نانوتکنولوژی در صنعت خودروسازی

دانلود مقاله کاربرد نانوتکنولوژی در صنعت خودروسازی

دانلود مقاله کاربرد نانوتکنولوژی در صنعت خودروسازی از سری مقالات مکانیک با 73 صفحه و فرمت اجرایی Word

نانو تکنولوژی در صنعت خودروسازی کاربردهای زیادی دارید که در ادامه درباره آن توضیحاتی می دهیم. در راستای تحقق چشم انداز 20 ساله جمهوری اسلامی ایران، فناوری نانو یکی از شاخه های علوم جدید است که در جهت افزایش سطح، کیفیت و امنیت زندگی مردم، توجه زیادی به آن شده است به طوری که به توان ارزش افزوده اقتصادی زیادی از طریق فناوری نانو و نیز نیروی انسانی متخصص که دارای توان رقابت در سطح جهان را دارند تربیت نمود. فناوری نانو در چند سال آینده به یک فناوری توانمند و سازنده تبدیل خواهد شد. تمام شرکت های دنیا توسط فناوری نانو و ترکیب فناوری ها با یکدیگر، تغییر پیدا خواهند کرد. نانوتکنولوژی در مدت کوتاهی باعث می شود که علوم پزشکی، زیستی، مکانیک، غذا و … تغییر یابند یا کامل شوند.

می خواهیم در اینجا کاربردهای نانوتکنولوژی را در صنایع خودروسازی را توضیح دهیم و درباره آن مقاله ای در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در زیر می توانید مطالبی که در این مقاله به کار رفته است را مشاهده کنید :

  • در ابتدا به موضوع مهم و اصلی این مقاله یعنی الزام وجود نانوتکنولوژی صنعت خودروسازی اشاره شده است.
  • در ادامه ابزارهای نانوتکنولوژی و فناوری نانو در صنایع خودروسازی مورد بررسی قرار گرفته شده است.
  • یکی دیگر از مباحث این مقاله استفاده از نانوتکنولوژی در بدنه خودرو می باشد.
  • و … .

نانوتکنولوژی (فناوری نانو) در صنعت خودروسازی

نانوتکنولوژی ها و میکرو، تغییراتی را در صنعت خودرو سازی به وجود آورده اند. در خودروها، میکرو تراشه هایی وجود دارد که باعث می شوند موتور تنظیم شود. همچنین این فناوری ها با تأثیر روی ترمز خودرو آن را کنترل می کنند. در صنعت خودرو سازی سعی شده است که از شاخه های نانو مانند نانو کامپوزیت ها در سیستم های گوناگون آن استفاده شود. از فناوری نانو کامپوزیت ها برای تولید روکش هایی با وزن کم استفاده می شود که باعث افزایش عمر خودرو می شود.

کاربرد نانوتکنولوژی در صنعت خودروسازی

کاربرد نانوتکنولوژی در صنعت خودروسازی

لزوم استفاده از فناوری نانو برای خودروسازان

با پیشرفت روز افزون فناوری نانو، صنعت خودرو سازی نیز شاهد پیشرفت و انقلاب بزرگی خواهد بود. فناوری نانو این امکان را می دهد تا بتوان اتم ها و مولکول ها را دستکاری کرد و همین امر باعث می شود ابعاد تازه ای از صنعت خودرو سازی برای ما گشوده شود. در آینده ای نزدیک، استفاده از فناوری نانو در صنعت خودرو سازی امری حیاتی و الزامی خواهد بود. صنعت خودرو می تواند با استفاده از فناوری نانو به کاهش در وزن خودرو، بهره گیری از انرژی های نو، بهبود در کارایی مواد و … برسد و از آن سود به دست آورد. با استفاده از نانوتکنلوژی می توان تمام قطعات و اجزای خودرو را بهبود بخشبد. از طریق فناوری نانو می توان به بازارهای بسیار عظیم برای صنعت خودرو دست یافت و فضایی برای نوآوری و خلاقیت ایجاد کرد. در آینده ای نزدیک هرچه قدر میزان کاربرد و توسعه ی فناوری نانو توسط شرکت های خودرو سازی بیشتر باشد، قدرت رقابت آن شرکت نیز بیشتر خواهد بود.

عوامل مهم رقابت در صنعت خودرو

رقابت در صنعت خودرو مانند دیگر صنعت ها وجود دارد و هدف آن نیز سعی در کاهش هزینه ها و همچنین افزایش در کارایی و برطرف کردن مشکلات مربوط به محیط زیست است. عوامل زیادی برای رقابت در صنعت خودرو وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به امنیت، قیمت، ظاهر زیبا، عملکرد و کارایی، سوخت کم، راحتی و … نام برد که برای رسیدن به این ها، شرکت های خودرو سازی سعی می کنند از فناوری نانو استفاده کنند تا قدرت رقابتشان بیشتر شود. تعیین نسل بعدی خودروها به پیشنهادات کاربردی نانوتکنولوژی بستگی دارد. با توجه به توضیحاتی که داده شد ضروری است که صنعت خودرو سازی در کشور نیز برای رسیدن و دستیابی به این فناوری تمام تلاش خود را به کار بگیرد و آن را تجاری کند. صنعت خودرو سازی باید با همراهی صنایع دیگر بتواند از یک سو هزینه ها را کاهش دهد و از سوی دیگر سعی کند از فناوری نانو بهترین استفاده را بکند و ملاحظات زیست محیطی را نیز مد نظر قرار دهد.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز