خانه » مقالات کارآموزی » دانلود مقاله کارآموزی واحد کنترل کیفیت کارخانه خودروسازی

دانلود مقاله کارآموزی واحد کنترل کیفیت کارخانه خودروسازی

دانلود مقاله کارآموزی واحد کنترل کیفیت کارخانه خودروسازی از سری مقالات کارآموزی با 67 صفحه و فرمت اجرایی Word

فعالیت در قسمت کنترل کیفیت یک کارخانه خودروسازی موضوعی است که در این مقاله کارورزی قصد داریم به آن اشاره کنیم. این مقاله از 4 فصل تشکیل شده است که عناوین مهم این مقاله را در زیر ذکر کرده ایم :

  • در فصل اول کارخانه خودرو سازی مورد نظر معرفی شده است.
  • فصل دوم به بررسی واحد کنترل کیفیت در این شرکت اشاره کرده است.
  • در سومین فصل از این مقاله کارآموزی توضیحاتی تخصصی تعریف شده است.
  • و در آخرین فصل نمونه ای از اجرای کالیبراسیون و MSA در واحد کنترل کیفیت این کارخانه مورد بررسی قرار گرفته شده است.

کارورزی در قسمت کنترل کیفیت شرکت خودروسازی

یکی از اساسی ترین و مهم ترین صنایع در جهان بی شک صنعت خودروسازی است که با روی کار آمدن خود کل اقتصاد و فرهنگ جهان را تحت تأثیر خود قرار داده است. صنعت خودرو سازی توانسته است زمینه اشتغال میلیون ها نفر را فراهم کند و همچنین باعث کسب میلیادرها دلار درآمد برای صاحبان خود شده است. با تولید شدن خودرو کل سیستم حمل و نقل تغییر کرد و همچنین زندگی و کار و سفرهای انسان نیز دستخوش تغییرات زیادی قرار گرفت.

مقاله کارآموزی کنترل کیفیت کارخانه خودروسازی

مقاله کارآموزی کنترل کیفیت کارخانه خودروسازی

 

خودروها این امکان را به انسان ها دادند تا بتوانند به جاهای دورتری سفر کنند و به تجارت بپردازند. در دنیای امروز می توان با اندازه گیری اعداد و ارقام کنترل تولید را به دست گرفت و می توان در مورد کیفیت محصولاتی که تولید می شود بحث کرد و نظر داد. اگر بخواهیم روی موضوع مهمی مثل کیفیت نظر بدهیم باید از ابزارهای دقیق اندازه گیری استفاده کنیم.

مفهوم کیفیت

موضوع کیفیت یا همان مرغوبیت کالای تولید شده بسیار مهم است و برای آن که کنترل دقیق تری روی این مفهوم داشته باشیم باید از روش های دقیق آماری استفاده کنیم. بسیار روشن است که یک واحد تولیدی با بالا بردن کیفیت و مرغوبیت محصولات خود می تواند بسیار آینده و جایگاه موفقی داشته باشد و به اقتصاد کشور کمک کند.

یک محصول باید هم در طراحی و هم در شیوه ی تولید دارای کیفیت لازم باشد. در بررسی کیفیت طراحی یک محصول باید به مواد اولیه استفاده شده، شکل و ظاهر آن، و مشخصات فیزیکی و شیمیایی آن دقت کرد. مشخص است که هر چه مرغوبیت یک محصول بیشتر باشد هزینه آن نیز بیشتر می شود.

سیستم اندازه گیری

همه ی ما کاملا با مبحث اندازه گیری آشنا هستیم و ممکن است در طول روز چند فاکتور را اندازه بگیریم. با پیشرفت هر چه بیشتر انسان ها مبحث اندازه گیری نیز بیشتر شده است. در سال های اخیر وسایل مربوط به اندازه گیری بسیار دقیق و پشرفته شده است.

برای تشخیص اینکه یک محصول دارای کیفیت لازم است یا کیفیت ندارد نیازمند سیستم های اندازه گیری با دقت و توانایی بالا هستیم.

تفاوت های MSA و کالیبراسیون

در روش اندازه گیری به صورت کالیبراسیون، ابزارها و وسایل اندازه گیری در یک اتاق مخصوص و در اختیار فردی آموزش دیده است که دستورالعمل های مربوط به استاندارد را بررسی می کند. در روش MSA کارآیی و توانایی سیستم اندازه گیری در شرایطی واقعی .

در محیطی مانند محیط کار سنجیده می شود و بازرسانی وجود دارند که وظیفه ی آن ها اندازه گیری است. در روش MSA اهدافی دنبال می شود که می توان از آن ها به سنجش و مقایسه روش هایی که برای اندازه گیری موجود است، ارزیابی و مقایسه بین وسایل و ابزارهای موجود برای اندازه گیری، سنجش میزان توانایی سیستم اندازه گیری و … نام برد.

خطاهای اندازه گیری

زمانی که می خواهیم قطعات را اندازه گیری کنیم معمولا همیشه با پراکندگی هایی مواجه می شویم که این پراکندگی ها ممکن است مربوط به فرآیند تولید باشند یعنی در فرآیند تولید ممکن است اندازه های قطعاتی که تولید می شود با یکدیگر متفاوت باشد یا دلیل دیگر این پراکندگی ممکن است نقص و خطایی در سیستم اندازه گیری باشد که باعث می شود ما در اندازه گیری های مکرر با نتایجی روبه رو شویم که با یکدیگر متفاوت اند. طبق این گفته نتیجه می گیریم که هر چه میزان پراکندگی کمتر باشد ما می توانیم با اطمینان بیشتری در مورد محصول نظر دهیم و تصمیم گیری کنیم.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز