خانه » مقالات کارآفرینی » دانلود مقاله کارآفرینی کارخانه تولید کنسرو ماهی

دانلود مقاله کارآفرینی کارخانه تولید کنسرو ماهی

دانلود مقاله کارآفرینی تأسیس کارخانه تولید کنسرو ماهی از سری مقالات کارآفرینی با 44 صفحه و فرمت اجرایی Word

در ایران تعداد زیادی کارخانه تولید کننده کنسرو ماهی «canned fish tuna» وجود دارد که به طور کلی در حج بالایی، قوطی کنسرو در سال تولید می کنند. در این میان ماهی هوور مسقطی یکی از مهم ترین گونه های ماهی مورد استفاده در صنعت کنسرو ماهیان در ایران است که به طور وسیع در این صنعت غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

امروزه با توجه به رشد روزافزون جمعیت جهان، مساله تأمین غذای سالم و کافی یکی از مسایل و مشکلات بحرانی بسیاری از کشورهای جهان، به ویژه کشورهای در حال توسعه می باشد. در این میان مواد غذایی با منشأ دریایی از ارزش غذایی بالایی برخوردار بوده و توجه بیشتر انسان نیز برای مصرف چنین محصولاتی افزوده شده است.

کیفیت کسنرو تن ماهی

ماهی به عنوان ماده غذایی خیلی فسادپذیر طبقه بندی می شود و کیفیت اولیه و همچنین روش صید و به دنبال آن اعمال دستکاری های پس از صید نیز تأثیر زیادی بر کیفیت ماهی و زمان ماندگاری گونه های مختلف آن ها دارد.

ماهی به دلیل داشتن درصد بالای اسیدهای چرب چند غیر اشباعی (PUFA) جزو مواد غذایی با فسادپذیری بالاست و با نگهداری در شرایط نامناسب، فعالیت های آنزیمی و میکروبی باعث بروز فساد و کاهش کیفیت گوشت ماهی می گردد.

پروژه کارآفرینی کارخانه تولید کنسرو ماهی تن

پروژه کارآفرینی کارخانه تولید کنسرو ماهی تن

مصرف کنندگان میزان فساد ماهی و فرآورده های دریایی را از شکل ظاهری تشخیص می دهند. آمین های بیوژن که یکی از مهم ترین شاخص ها برای ارزیابی کیفیت ماهی می باشد. این ترکیبات بازهای آلی نیتروژنه غیر فرار با وزن مولکولی کم هستند و از دکربوکسیلاسیون آمینواسیدهای آزاد (با برداشتن گروه آلفاکربوکسیل آن ها) توسط باکتری ها ایجاد می شوند.

از روش های شیمیایی مورد استفاده برای سنجش کیفیت ماهیان و سایر فرآورده های غذایی دریایی، اندازه گیری میزان هیستامین می باشد که در اثر دکربوکسیلاسیون اسید آمینه هیستیدین به وسیله باکتری های به وجود می آید.

میزان هیستامین در یک تن ماهی به میزان هیستیدین آزاد در عضله ماهی و تعادل بین تولید هیستامین و تخریب آن به وسیله آلودگی میکروفلور بستگی دارد.

انواع ماهیان کنسرو ماهی

در میان ماهیان سطح زی مهاجر، تون ماهیان دارای اهمیت بسیار بالایی در زمینه های غذایی، صنعتی، تجاری و ارزآوری هستند. ماهی هوور مسقطی علاوه بر اهمیت بوم شناختی در بین تون ماهیان استخوانی یکی از با ارزش ترین ماهیان تجاری خلیج فارس محسوب می شود.

هوور مسقطی از مهم ترین گونه های تون ماهیان می باشد که در سراسر جهان در آب های بالاتر از 15 درجه سلسیوس مشاهده شده است. از نظر صید از مهمترین آبزیان است، به طوری که در سال 2010 میزان صید آن 2523000 تن بوده است که بعد از ماهی آنچوی و پولاک آلاسکا رتبه سوم از نظر میزان صید را دارا می باشد.

طرح توجیهی تولید کنسرو تن ماهی

طرح توجیهی تولید کنسرو تن ماهی

کنسرو کردن ماهی ها

نگهداری از ماهی ها به‌ مدت طولانی یکی از نیازهای قدیمی انسان بوده و شاید بشر اولیه نیز چنین آرزویی داشته‌ است. به همین دلیل مدتها قبل از کشف روش های کنسروسازی امروزی، روش های نظیر‌ دود دادن، نگهداری در‌ نمک‌، نگهداری در سرکه و … مورد استفاده قرار می‌ گرفته است.

از سوی دیگر با پیشرفت علم و فن آوری، روش های صید آبزیان از حالت سنتی خارج شده و روش های علمی و مکانیزه جایگزین آنها‌ گردیده است که نیتجه آن افزایش محصول می‌ باشد. پرواضح است که تمامی محصول بلافاصله پس از برداشت مصرف نمی‌ شود و مقدار قابل توجهی از آن باید برای مدت طولانی حفظ گردد. بنابراین‌ بهترین‌ روش، تهیه کنسرو از ماهیان است.

بسیاری از کشورها همواره کوشش می کنند که تولید غذاهائی را که پروتئین وافر داشته باشد افزایش دهند یکی از طرق برای این منظور همانا گرفتن ماهی ‌های‌ بیشتری‌ از دریا و دریاچه‌ ها و رودخانه‌ ها و برکه‌ ها می باشد و بعضی اوقات می توان به وسیله پرورش ماهی در برکه‌ هائی که مخصوصا با انواع ماهی ‌های سریع الرشد انباشته شده تولید آنها را افزایش داد.

معمولا اشخاصی را تشویق‌ می نمایند‌ که در جاهائی که نزدیک اماکن پر جمعیت قرار گرفته‌ اند به ماهیگیری مبادرت نمایند برای اینکه بتوانند پس از گرفتن آنها را خیلی زود و با قیمت ارزان به فروش رسانند غالبا جاهائی که ماهی ‌های فراوان داشته‌ باشند‌ می توانند مقادیر ماهی را بیش از احتیاج بازارهای محلی تامین نمایند ولی تا زمانی که این مقادیر زائد به بازارهای دیگر برسند فاسد خواهند شد و همین قسمت یکی از اشکالات اسـت و ماهیگیری‌ و سرد نگهداری و خشک کردن و کنسرو کردن ماهی از‌ روش هایی است که تمام آنها جواب داده‌ است.

شما قرار است در این مقاله راه های تاسیس یک کارخانه تولید کنسرو ماهی آشنا شوید. این مقاله از 4 فصل تشکیل شده است که عنوان این چهار فصل را در زیر می توانید مشاهده کنید :

  1. در فصل اول کلیات طرح کارخانه کنسرو ماهی توضیح داده شده است.
  2. در دومین فصل از این مقاله روش انجام کار بیان شده است.
  3. سومین فصل در این مقاله، امور مالی مربوط به این طرح اشاره شده است.
  4. و در آخرین فصل نتیجه گیری کامل از اجرای این طرح پرداخته شده است.
4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز