خانه » مقالات عمران و معماری » دانلود مقاله وضعیت حمل و نقل و مسائل اقتصادی ترافیک

دانلود مقاله وضعیت حمل و نقل و مسائل اقتصادی ترافیک

دانلود مقاله وضعیت حمل و نقل و مسائل اقتصادی ترافیک از سری مقالات عمران و معماری با 42 صفحه و فرمت اجرایی Word

بررسی وضعیت حمل و نقل درون شهری و مسائل اقتصادی مربوط به ترافیک عنوان این مقاله است که قصد داریم در این سایت برای شما عزیزان قرار دهیم. امروزه شما اگر قصد داشته باشید تا به یک مکان نقل مکان کنید، باید از طریق راه های مشخص شده و از پیش درست شده و همین طور تعیین شده حرکت کنید تا به مقصد مورد نظر خود برسید.

خیلی زود می خواهیم سر اصلی مطلب برویم و مطالب مهمی که در این مقاله آمده است را به صورت فهرست وار برای شما عزیزان بگوییم :

  • در ابتدا برای حمل و نقل درون شهری یک برنامه ریزی شده است که در این جا به این مورد پرداخته شده است.
  • موضوع بعدی که به آن اشاره شده است عرضه و تقاضا در بخش حمل و نقل است.
  • همچنین مسائل و مشکلات مربوط به حمل و نقل داخل شهر یکی دیگر از موضوعاتی است که در مورد آن مطالب نوشته شده است.
  • برای انتخاب نوع سیستم حمل و نقل عمومی معیارهای عنوان شده است.
  • هزینه هایی که برای تراکم ترافیک شهری در نظر گرفته شده است، در ادامه ذکر شده است.
  • ارائه راهکارها برای بهتر شدن وضعیت حمل و نقل در شهرها.
  • و … .

بررسی سیستم حمل و نقل درون شهری

در دنیای امروز و با افزایش بیش از حد وسایل نقلیه و با توجه به اینکه  ظرفیت راه ها کم و اندک است مشکلات زیادی در زمینه ی حمل و نقل و ترافیک به وجود آمده است. حمل و نقل نقش مهم و اساسی در برنامه های اجتماعی ،سیاسی و فرهنگی هر کشوری دارد و یکی از مهم ترین بخش های زیر بنایی است. یکی از عواملی که باعث پویایی و رونق هر جامعه ای می شود حمل و نقل است. برای اینکه بتوانیم یک سیستم حمل و نقل طراحی کنیم باید حتما اول توسط متخصصان تمام جوانب آن مورد مطالعه قرار بگیرد. یکی از تسهیلات ویژه ای که در هر شهری وجود دارد حمل نقل درون شهری است معمولا حمل و نقل های درون شهری به دو بخش عمومی و شخصی تقسیم می شوند. در مطالعات و تحقیقاتی که برای حمل و نقل انجام می شود سعی بر این است که یک تعادل بین عرضه و تقاضا ایجاد شود. تسهیلاتی مثل چراغ های راهنمایی، تابلوها، پیاده رو ها و … که برای رفاه حال عابرین و وسایل نقلیه فراهم می شود را عرضه و میزان عبور و مرور عابرین و وسایل نقلیه در یک دوره را تقاضا می نامند.

سیستم حمل و نقل

سیستم حمل و نقل

برنامه ریزی برای حمل و نقل در درون شهر

معولا پویایی و تحرک هر شهر به حمل و نقل آن بستگی دارد. همه ی ما می دانیم که اگر جابجایی در یک شهر وجود نداشته باشد نمی توان آن شهر را زنده تصور کرد. شهرها عموما از ساختمان های دارای سقف مثل اداره ها، مجتمع ها و منازل مسکونی و فضاهای رو باز مثل پارک ها، خیابان ها و … تشکیل شده اند. بخش عمده و عظیمی از شهرها را معابرهایی که در شبکه ی حمل و نقل وجود دارند تشکیل داده اند. به دلیل اینکه  شبکه ی حمل و نقل عامل پویایی یک شهر است برای داشتن یک تحرک مطلوب باید به طور دقیقی برنامه ریزی نمود. برنامه ریزی ها باید به صورتی باشند که بتوانند نیاز های آن جامعه را برآورده کنند، پس برای رسیدن به  این مهم اول باید نیازهای جامعه را بشناسیم و بفهمیم که مردم و کالاها چطور و به چه دلیل سفر می کنند. اکثر مردم برای سفرهای خود از سیستمی در حمل و نقل استفاده می کنند که با نیازشان مطابقت داشته باشد و از آن مهمتر اینکه به راحتی در دسترسشان باشد. در سفرها نقش عمده را زمین ایفا می کند و نوع استفاده از این زمین ها نیز به این بستگی دارد که برنامه ریزی های دقیقی انجام شود و نوع و مقدار سفرهایی که انجام می شود مشخص شود.

اهمیت توجه به تقاضا

در برنامه ریزی هایی که برای حمل و نقل انجام می شود هدف آن به وجود آوردن سیستمی است که بتواند نیازهای انسان را که مربوط به زمان، هزینه و ایمنی می شود را تأمین کند. در زمان هایی که حجم و تراکم رفت و آمد در معابر شهری زیاد است مشکلات زیادی مثل ترافیک سنگین، افزایش تصادفات و آلودگی رخ می دهد. اگر بتوان سیستم های حمل و نقل را کنترل کرد و برنامه ریزی های مفیدی را انجام داد می شود از هزینه های سنگینی که هر سال صرف سیستم حمل و نقل می شود کاست.

3000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز