خانه » مقالات کارآموزی » دانلود مقاله کارآموزی حسابداری بانک کشاورزی

دانلود مقاله کارآموزی حسابداری بانک کشاورزی

دانلود مقاله کارآموزی حسابداری بانک کشاورزی از سری مقالات کارورزی با 44 صفحه و فرمت اجرایی Word

بانک کشاورزی به عنوان تنها بانک تخصصی در امور کشاورزی، اعتبارات را به صورت اعتبارات جاری، سرمایه ای و ذخیره در سیستم بانکی می پردازد و به صورت تخصصی در این مرحله فعالیت می کند. این بانک همراه با سایر بانک های تأمین کننده سرمایه که به عنوان یکی از عوامل تولید محسوب می گردد، مشغول به فعالیت است و در این راه تلاش های بسیار و عملکرد مناسبی را به همراه داشته است.

در همین راستا گزارش کارآموزی با موضوع حسابداری در بانک کشاورزی برای شما عزیزان در سایت Downloadarticle.ir آماده کرده ایم. این مقاله از 2 فصل تشکیل شده است که در زیر ما عنوان این دو فصل و مطالب مهمی که در این مقاله آمده است را ذکر می کنیم :

  1. عنوان فصل اول این گزارش کارورزی، تسهیلات اعطایی می باشد.
  2. در این فصل پیشینه ای از اعتبارات و وام های مربوط به این بانک بیان شده است.
  3. در ادامه آیین نامه های مربوط به اعطای وام توضیح داده شده است.
  4. در فصل دوم به موضوع وام و اعتبارات پرداخته شده است.
  5. مراحل اخذ وام از بانک کشاورزی موضوع بعدی است که به آن اشاره شده است.
  6. سپس تنظیم سندهای حسابداری مربوط به این بانک نوشته شده است.
  7. و چندین مطلب دیگر … .
گزارش کارآموزی حسابداری در بانک کشاورزی

گزارش کارآموزی حسابداری در بانک کشاورزی

اعتبارات بانک کشاورزی

انتظار می رود در صورتی که مؤسسات اعتباری، به موقع، تسهیلات خود را در اختیار کشاورزان قرار دهند، تولید کنندگان بتوانند از وام دریافتی، استفاده بهینه کنند و درآمد خود را افزایش دهند. چون به طور کلی می توان گفت درآمد هر تولید کننده، توسط دو عامل تعیین می گردد. یکی فرصت های تولید و سرمایه گذاری و دیگر، میزان کنترل بر روی منابعی که به تولید کننده این امکان را می دهد تا از فرصت های تولید و سرمایه گذاری نهایت بهره برداری را به عمل آورد.

در اختیار داشتن منابع و نهاد های مورد نیاز تولید منوط به سرمایه اولیه شخص تولید کننده است. با توجه به پایین بودن سطح درآمد، غالباً پس انداز کشاورزان در حدی نیست که بتوانند شانس بهره برداری از چنین فرصت هایی را به دست آورند. بر همین اساس، برای این قبیل تولید کنندگان، دسترسی به اعتبار، پیش نیازی ضروری و اساسی برای شرکت جستن در فرصت های جدید سرمایه گذاری محسوب می گردد.

در این راستا، بانک کشاورزی به عنوان تنها بانک تخصصی، از ادغام بانک های تعاون و توسعه کشاورزی ایران و با هدف کمک به کشاورزان و تولید کنندگان بخش کشاورزی؛ به منظور افزایش تولید درآمد و نهایتاً ارتقای سطح زندگی آنها تشکیل شده است.

بانک کشاورزی علی رغم اینکه میزان تسهیلات اعتباری (جاری و سرمایه ای) به بخش کشاورزی را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است، اما به دلیل کثرت میزان تقاضای وام، پاسخگوی نیاز جامعه روستایی نیست.

بانک کشاورزی، تنها بانک تخصصی در رابطه با تخصیص اعتبارات به بخش کشاورزی است. اعتبارات این بانک به دو صورت جاری و سرمایه ای است که در آن اعتبارات جاری برای تخصیص به مخارج بین دوره تولید و برداشت هزینه می شود و اعتبارات سرمایه ای برای خرید نهاده های سرمایه ای و واسطه ای پرداخت می گردد.

اعتبارات سرمایه ای از لحاظ پرداخت، بر متغیرهای کلان بخش کشاورزی نظیر ارزش افزوده و نیز بر عوامل تولید و سرمایه گذاری تأثیر بسزایی می نهد و در نهایت، این متغیرهای کلان سایر متغیرهای کلان و خرد بخش کشاورزی و غیرکشاورزی را تحت تأثیر قرار می دهند.

گزارش کارورزی بانک کشاورزی

گزارش کارورزی بانک کشاورزی

فعالیت های سرمایه گذاری در بانک کشاورزی

یکی از راهکارهای عمده تأمین سرمایه مورد نیاز بخش های تولیدی از جمله بخش کشاورزی اعطای اعتبارات می باشد. در ایران منابع متعددی در تأمین اعتبارات مورد نیاز بخش کشاورزی مشارکت دارند که از این میان بانک های تجاری و بانک تخصصی کشاورزی به عنوان منابع رسمی و سلف خران، بانکداران، دکانداران، دلالان و واسطه ها به عنوان منابع غیر رسمی می باشند.

بالا بودن نرخ سود منابع اعتباری غیر رسمی موجب کاهش مشارکت آنها در تأمین اعتبارات مورد نیاز بخش کشاورزی شده است به طوری که بر اساس نتایج تحقیقاتی که صورت گرفته است، کمتر از یک چهارم تسهیلات دریافت شده به وسیله فعالان بخش کشاورزی از سوی منابع غیر رسمی اعتبار تأمین می گردد.

در وضعیت جدید بانک به جای دریافت بهره ثابت تعیین و تضمین شده از طرف دولت می بایست در سود و زیان سرمایه گذاری با دریافت کنندگان تسهیلات (سرمایه گذاران) مشارکت نماید. به علاوه بانک کشاورزی در جهت کاهش اتکا به منابع مالی دولتی به جمع آوری سپرده های کوچک و بزرگ درون بخش و حتی سپرده های خارج از بخش روی آورده است.

در وضعیت جدید اگر چه بانک کشاورزی نقش فعال تر و موثرتری در بازار مالی بر عهده گرفته است لیکن خطر بروز ضرر و زیان برای سهامداران بانک و سپرده گذاران آن نیز افزایش یافته است. لذا برخلاف گذشته، در شرایط جدید توجه به مخاطرات همراه با شقوق مختلف سرمایه گذاری، در تخصیص منابع مالی بانک بسیار با اهمیت می باشد و رعایت آن می تواند بر سود و زیان عملیات بانک بسیار مؤثر باشد.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز