خانه » مقالات کارآموزی » دانلود مقاله کارآموزی حسابداری در بانک ملی

دانلود مقاله کارآموزی حسابداری در بانک ملی

دانلود مقاله کارآموزی حسابداری در بانک ملی ایران از سری مقالات کارورزی با 60 صفحه و فرمت اجرایی Word

حسابداری در بانک ملی موضوع این مقاله کارآموزی می باشد که در ادامه قصد داریم اطلاعاتی کامل درباره این بانک به شما دهیم و در آخر این مطلب شما می توانید مقاله را به صورت کامل دریافت کنید. این مقاله از 4 فصل تشکیل شده است که در زیر می توانید موضوعات این چهار فصل را ببینید :

  1. فصل اول به معرفی بانک ملی پرداخته است و تاریخچه و ساختار این بانک توضیح داده شده است.
  2. حسابداری تسهیل در بانک ملی موضوع فصل دوم این مقاله می باشد که انواع حساب های این بانک به صورت کامل بیان شده است.
  3. چگونگی تأمین تسهیلات بانک ملی ایران در سومین فصل از این گزارش کارآموزی نوشته شده است.
  4. و در فصل آخر نتیجه گیری از این مطلب آمده است.

آشنایی با نحوه تاسیس بانک ملی ایران

سال 1307 را باید نقطه عطفی در تاریخ بانکداری و اقتصاد کشور ایران به شمار آورد. در این سال پس از گذشت حدود 40 سال از سلطه بیگانگان بر امور بانکی این کشور، نخستین بانک تجاری ایران به مفهوم واقعی کلمه به نام «بانک ملی ایران» تأسیس شد و بدین ترتیب رویای دیرینه ملت ایران به تحقق پیوست.

با تأسیس بانک ملی ایران و در پی آن لغو امتیازات مختلف مؤسسات بیگانه، وضعیت نابسامان اقتصادی کشور در آن زمان بهبود یافت و این موسسه توانست با به کار انداختن منابع عظیم مالی و جمع آوری سپرده های مردم و سوق دادن اعتبارات به سمت امور تولیدی، در جهت استحکام بنیان اقتصادی و همچنین توسعه کشاورزی، صنعت و بازرگانی کشور گام های مؤثری بردارد.

در خلال این چند دهه که از تشکیل بانک ملی ایران می گذرد، کشور ایران شاهد تحولات و دگرگونی های عظیمی بوده است.

تصویری قدیمی از ساختمان بانک ملی ایران

تصویری قدیمی از ساختمان بانک ملی ایران

بانک ملی ایران که ابتدا به علت ضرورت های اقتصادی ایجاد شد، بعداً خود به عنوان یک عنصر فعال و محرک، نقش تسریع کننده ای در پیشرفت اقتصادی کشور به عهده گرفت و میزان وسیعی در مسیر تحول اقتصادی کشور مؤثر واقع شد.

در سال 1310 حق انحصاری انتشار اسکناس از سوی مجلس وقت به بانک مـلی ایران تفویض شد و بدین ترتیب این بانک ضمن انجام عملیات بانکی به تنها ناشر اسکناس در ایران نیز مبدل شد.

بانـک ملی ایران به تدریج با انجام وظایف دیگری نظیر انجام عملیات بانکی دولت، تنظیم جریان پول، حفظ ارزش پول، تنظیم اعتبارات، حفظ موازنه و نظارت بر نظام بانکداری کشور عملاً وظایف بانک مرکزی را انجام می داد.

در سال 1339 با تصویب قانون پولی و بانکی کشور و تشکیل بانک مرکزی ایران وظایف و اختیارات مربوط به بانک مرکزی از بـانک ملی ایران منتزع و به بانک مرکزی محول گردید.

5000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز