خانه » مقالات کارآموزی » دانلود مقاله کارآموزی تاسیسات الکتریکی

دانلود مقاله کارآموزی تاسیسات الکتریکی

دانلود مقاله کارآموزی تاسیسات الکتریکی از سری مقالات کارآموزی مربوط به رشته برق و الکترونیک با 45 صفحه و فرمت اجرایی Word

تاسیسات الکتریکی عنوان این مقاله کارورزی است که قرار است از سایت دانلود مقاله در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. این کارآموزی از 3 فصل تشکیل شده است که در زیر عنوان این سه فصل را می توانید مشاهده کنید و در ادامه با تاسیسات الکتریکی بیشتر آشنایی پیدا می کنید و بعد از توضیحات می توانید این گزارش را دانلود نمایید :

  • در اولین فصل از این مقاله کارآموزی شما با تاسیسات الکتریکی آشنایی پیدا می کنید.
  • فصل دوم به وسایل کنترل ساده (کلید ها) اشاره کرده است.
  • و در آخرین فصل کلید های مرکب مورد بررسی قرار گرفته شده است.

کارآموزی آشنایی با تاسیسات الکتریکی

انرژی الکتریکی را باید به حق یکی از مهمترین و اساسی ترین کشفیات بشر برشمرد که تحولات عظیم صنعتی و علمی با استفاده از آن تحقق یافته است. بدون تردید در قرن حاضر ارزش وجودی این انرژی حیاتی با توجه به وسعت استفاده از آن بر کسی پوشیده نیست. درباره انرژی الکتریکی و مصارف آن در صنایع گوناگون و زیرشاخه های این مبحث مهم مقالات زیادی نگاشته شده و می توان در میان زیرشاخته های مباحث مربوط به انرژی الکتریکی به مباحثی از قبیل الکترونیک، قدرت، مخابرات، الکتروتکنیک و غیره اشاره کرد. کاربرد و روش استفاده از وسایل الکتریکی در وهلۀ اول نیاز مبرمی به آگاهی از اصول ساختمان و تجهیزات و همچمنین چگونگی عملکرد آنها دارد. این گونه وسایل دارای پیچیدگی زیاد و نیازمند صرف وقت می باشند.

مقررات مربوط به تاسیسات الکتریکی

تولید برق به شکلی که ما امروزه می شناسیم، از زمانی آغاز شد که «مایکل فارد» آزمایش حلقه مشهور خود را در سال 1382 به اجرا درآورد. این آزمایش همراه با آزمایش های دیگر در آن زمان، این امکان را برای «لردکلوین» و «سباستین دی فرانتی» فراهم کرد تا در سال 1882 طرح های خود را برای ساخت یک ماشین الکتریکی تحت عنوان دیناموی فرانتی – نامپسون به ثبت رسانند.

دانلود مقاله کارآموزی تاسیسات الکتریکی

دانلود مقاله کارآموزی تاسیسات الکتریکی

با استفاده از این مولد تولید برق در مقیاس تجاری میسر شد. در سال 1887 شرکت برق لندن با همکاری فرانتی به عنوان مهندسی ارشد شکل گرفت. این شرکت در آن زمان، یکی از مراکز متعدد تولید برق خصوصی بریتانیا بود. با رشد تقاضا برای برق، مراکز تولید برق خصوصی بیشتری ساخته شدند تا اینکه سرانجام دولت به این نتیجه رسید که برق دارایی عمومی است و باید ملی اعلام شود. در سال 1926 با تصویب قانون تأمین برق، مسئولیت تولید الکتریسیته، در اختیار مؤسسه مرکزی تولید برق قرار گرفت. در سال 1998 وزیر انرژی دولت وقت پیشنهاد خصوصی سازی صنعت برق را ارائه کرد.

این پیشنهاد در ماه مارس 1991 به قانونی تبدیل شد که به موجب آن مسئولیت تولید، انتقال و توزیع به بخش خصوصی بازگردانده شد. پیش بینی می شود که این عمل، همراه با وضع قوانین جدید در جهت تأمین امنیت شرکت ها، کیفیت طرح را تضمین خواهد کرد و د رنهایت افزایشی رقابت به ارزانتر تمام شدن بهای برق خواهد انجامید.

تضمین کیفیت در تاسیسات الکتریکی

امروزه، مشتری در هنگام خرید کالا و خدمات به شکل فزاینده ای در جست و جوی عملکرد خوب و قابلیت اطمینان است.

عملکرد خوب بدان معنی است که محصول، آنچه را مشتری می خواهد انجام دهد و قابلیت اطمینان به این معنی است که محصول برای مدت زمان قابل قبولی به نحوی مطلوب کار می کند. قابلیت اطمینان پایین محصول به عنوان یکی از دلایل اصلی عدم رضایت مشتری شناخته شده است. مشتریان همچنین خواهان دوام و کیفیت هستند. دوام هر محصول در ارتباط تنگاتنگ با قابلیت اطمینان آن است و میزانی برای سنجش مقدار بهره ای است که مشتری بیش از آنکه محصول از بین برود از آن دریافت می کند. کیفیت، عموماً به سطحی از برتری محصول اشاره دارد، ولی به تعبیر تجارتی به معنی برآورده کردن انتظارات مشتری در مورد عملکرد قابلیت اطمینان و دوام است.

کیفیت همچنین معرف تأثیر باطنی محصول یا میزان خدمت آن در ذهن مشتری است که توسط تصاویر، آگهی ها، نام های تجارتی یا شهرت شکل گرفته است. این تأثیر از جنبه های مملوس و غیرمملوس محصول با میزان کارآیی آن استنباط می شود و بخشی از آن می تواند ناشی از شهرت شرکتی خاص باشد.

نظریۀ تاسیسات الکتریکی

در تأسیسات خانگی، مدارهای نهایی روشنایی، پریزها، اجاق ها، تأسیسات حرارتی و غیره در مسیرهای جداگانه به تابلوی مصرف کننده متصل هستند. در تأسیسات تجاری یا صنعتی، علاوه بر تأمین برق 220V تک فاز برای بارهایی از قبیل روشنایی، یک انشعاب برق سه فاز 400V نیز باید برای تجهیزات خاصی توزیع شود. اکنون سیاست به سمت تشویق صنایع محلی به استفاده از تابلوهای توزیع خصوصی، گرایش پیدا کرده است.

این امر، پیمانکار برق را با این مسئله مواجه می کند که کاربرد و میزان تقاضای انرژی الکتریکی در تابلوی توزیع خصوصی، غالباً نامشخص است. لذا تجهیزات برقی به کار رفته در آن باید انعطاف پذیر باشند و بتوانند به تقاضای متغییر محفظه های مربوط به شینه های تعبیه شده در داخل تابلو ها به گونه ای طراحی می شوند که قابلیت توسعه لازم را در محل استقرار داشته باشند. به این ترتیب انعطاف پذیری مورد نیاز برای این دسته از مصرف کنندگان برآورده می شود.

وسایل اندازه گیری و آزمایش

برای آزمایش تاسیسات الکتریکی، استفاده از دستگاه های اندازه گیری برای قرائت کمیت های ضروری است. بدیهی است که از طریق آزمایش نمی توان پریزهای شکسته، درپوش های معیوب، کلیدها و درپوش های گم شدۀ جعبه تقسیم ها را تشخیص داد. بنابراین علاوه بر انجام آزمایش، بازریسی چشمی تأسیسات نیز لازم است. همۀ تأسیسات جدید باید قبل از اتصال به شبکه، بازرسی و آزمایشی شوند. هم چنین کلیۀ تأسیسات موجود برای حصول اطمینان از صحت کار و برآوردن الزامات مقررات IEE باید به طور دوره های مورد بازرسی و آزمایش قرار گیرند.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز