خانه » مقالات کارآفرینی » دانلود مقاله کارآفرینی کارخانه تولید پارکت

دانلود مقاله کارآفرینی کارخانه تولید پارکت

دانلود مقاله کارآفرینی کارخانه تولید پارکت از سری مقالات کارآفرینی با 45 صفحه و فرمت اجرایی Word

تولید پارکت در زیرمجموعه صنعت ساختمان سازی یکی از مشاغلی است که بازدهی خوبی از پارکت سازی می توان بدست آورد. به همین دلیل ما در این مطلب از سایت دانلود مقاله می خواهیم به موضوع راه اندازی کارخانه تولید پارکت بپردازیم. این مقاله از چهار فصل تشکیل شده است که در زیر ما فقط عناوین این 4 فصل را می نویسیم :

  • در فصل اول کلیات طرح مربوط به پارکت سازی بیان شده است.
  • در دومین فصل از این مقاله، روش های انجام کار برای تولید این محصول گفته شده است.
  • سومین فصل، امور مالی مربوط به تأسیس کارخانه تولید پارکت پرداخته شده است.
  • و در آخرین فصل نیز نتیجه گیری از اجرای طرح پارکت سازی نوشته شده است.

طرح تولید پارکت (پارکت سازی)

با وجود انواع چوب های جنگلی ایران و ماشین آلات مجهز کارخانه پارکت سازی، پارکت یا فرش چوبی که در ایران ساخته می شود از لحاظ استحکام و زیبائی بر انواع خارجی برتری دارد.

دانلود مقاله کارآفرینی طرح تولید پارکت

دانلود مقاله کارآفرینی طرح تولید پارکت

با پیدایش محصولات و مصنوعات مختلف فلزی، پلاستیکی و انواع گوناگون دیگری که در عرض چند سال اخیر برای پوشش ساختمان ها و استفاده در تزئین و دکوراسیون سالن ها و هتل ها پیدا شده است، استفاده از چوب که قدیمی ترین نوع پوشش است توانسته است به خوبی جای خود را حفظ کند. زیرا مزایای بیشمار و منحصر به فرد آن مانند سبکی، ارزان، زیبایی کم نظیر را جمعاً نمی توان در هیچ یک از پوشش های دیگر پیدا کرد. به خصوص وسایل و تجهیزات فنی عصر حاضر امکان استفاده های بیشتر و متنوع را از چوب به خوبی فراهم کرده است.

آشنایی با روش تولید پارکت

یکی از استفاده های تازه ای که در صنایع جدید از وجود چوب به عمل آمده است، صنعت تولید پارکت است که در بدو پیدایش مورد توجه بسیاری از مهندسین طراحان و زیبایی شناسان قرار گرفته است.

گرچه تولید پارکت به عنوان یک صنعت دستی از 300 سال پیش در بسیاری از کشور ها معمول و متداول بوده است، ولی پارکت سازی به صورت امروزی و به وسیله کارخانه های مدرن تقریباً از 50 سال پیش تا کنون رایج شده و روز به روز توسعه یافته است تا آنجا که در حال حاضر نزدیک به 5000 کارخانه بزرگ در دنیا مشغول تولید پارکت می باشند.

اولین کارخانه ای که در ایران اقدام به تولید پارکت کرد، کارخانه پارکت سازی B.W است که نمایندگی آن در سال 1339 از طرف بزرگترین کارخانه های پارکت سازی جهان یعنی کارخانه بوروک سویس به شرکت ساختمان های کشوری واگذار گردید.

پارکت چیست؟

اما نکته ای که قبل از گفتگو در مورد کارخانه تولید پارکت در ایران تذکر آن لازم به نظر می رسد اطلاع از کیفیت و نحوه استفاده از پارکت است که شاید برای تعدادی از خوانندگان نا آشنا باشد.

پارکت در واقع نوعی پوشش بسیار ظریف و طبیعی است که از نوع خاصی چوب برای مفروش نمودن کف اتاق یا دیواره های آن استفاده می شود. این پوشش زیبا که وقتی به صورت پارکت درآمد مورد تحسین هر زیبا پسندی قرار می گیرد. از تنه درختان بلوط، گردو، انجیر و سایر چوب های سخت جنگلی است که توسط ماشین های مخصوصی به قطعات چهار گوش و کوچک و مسطح بریده و صاف می شود، قطعات آماده شده به وسیله نوعی چسب مخصوص در محل مورد لزوم به یکدیگر نصب می شود.

اگر فکر می کنید که ممکن است تکه های چوب در محل هایی که با چسب به هم چسبیده پس از مدتی از یکدیگر جدا شود مطمئن باشید که فکر محالی را در سر می پرورانید. برای آن که پارکت در مقابل تغییرات جوبی نیز تاب مقاومت آورده، دچار انعطاف نمی شود ریال قطعات چوب پس از برش در درجه حرارت های مختلف قرار می گیرد تا بدین ترتیب در مقابل شدیدترین تغییرات آب و هوا نیز مقاومت پیدا کند.

نقش و نگارهای طبیعی چوب که چشم انداز های زیبا و بدیع برای دوستداران و آشنایان زیبایی ایجاد می کند روی قطعات پارکت جلوه و شکوه دل انگیزی به اطاق، سالن ها و تالارهای شما می بخشد.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز