خانه » مقالات کارآفرینی » دانلود مقاله کارآفرینی تاسیس آموزشگاه نقاشی

دانلود مقاله کارآفرینی تاسیس آموزشگاه نقاشی

دانلود مقاله کارآفرینی تاسیس آموزشگاه نقاشی از سری مقالات کارآفرینی با 44 صفحه و فرمت اجرایی Word

هر روزه می توان در دور و بر خود علاقه مندان به هنر مخصوصاً نقاشی را دید که این عزیزان با استعداد و علاقه ای که دارند نمی توانند نقاشی خود را به اوج برسانند که یکی از دلایل آن نبود آموزش نقاشی در سطح شهر محل زندگی شان می باشد. با سرمایه ای لازم و دلسوزی می توان مکانی را جهت آموزش به این هنرمندان آماده کرد. در همین جا ما می خواهیم طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه نقاشی را در اختیار سرمایه گذاران عزیز قرار دهیم. این مقاله کارآفرینی از 4 فصل تشکیل شده است که در زیر ما فقط عنوان این فصل ها را ذکر می کنیم :

  • در فصل اول کلیات طرح تاسیس آموزشگاه نقاشی برای شما عزیزان بیان شده است.
  • در دومین فصل از این مقاله روش انجام کار یعنی کارهای قبل از راه اندازی آموزشگاه نقاشی گفته شده است.
  • فصل سوم به امور مالی طرح احداث آموزشگاه نقاشی اشاره کرده است.
  • و در فصل چهارم به نتیجه گیری و پیشنهادات مورد نیاز برای اجرای این طرح پرداخته است.

قبل از اینکه توضیحات مربوط به مقاله کارآفرینی تاسیس آموزشگاه نقاشی را بخوانید، لازم به ذکر است که ما قبلاً مقاله ای در مورد نقاشی و مقاله ی دیگری با عنوان نقاشی معاصر ایران در سایت قرار داده ایم که با موضوع این مقاله مشابه می باشد.

طرح توجیهی تاسیس آموزشگاه نقاشی

نقاشی ایران (جامع هنرهایی چون : تذهیب، تشعیر، نقش قالی، کاشی، معرق و …) سر منشأ و سرچشمۀ هنری تمامی رشته های کاربردی صنایع دستی است.

در گذشته صنعتگران ایران از نظر طرح و فرم به وسیلۀ هنرمندان شاخص نقاشی ایرانی تغذیه می شدند به طوری که سلطان محمد و بسیاری دیگر از نقاشان دورۀ صفویه، خود طراح قالی و پارچه و کاشی و … نیز بودند.

چنان چه در آموزشگاه های نقاشی این رشتۀ هنری کماکان مورد بی توجهی قرار بگیرد انتظار بالندی و احیای صنایع دستی ایران بسیار دور از واقع خواد بود.

مقاله کارآفرینی تاسیس آموزشگاه نقاشی

مقاله کارآفرینی تاسیس آموزشگاه نقاشی

این مورد خاص زمانی بیش از هر موقع، لزوم ایجاد آموزش نقاشی ایرانی را می طلبد. با توسعه وسایل ارتباط جمعی و امکان برقراری ارتباطات وسیع فرهنگی بین جوامع، لزوم آموزش روش مند و علمی نقاشی ایرانی در آموزشگاه ها بیش از هر زمان احساس می شود. برای داشتن ساده ترین دیالوگ در این ارتباطات فرهنگی، هنرمندان آیندۀ رشته نقاشی می باید با توانایی های علمی و تاریخی و هنری بیشتری آموزش ببینند تا با قامت استوارتری در این عرصه های جدید حضور داشته باشند.

شیوۀ آموزش سنتی هنر نقاشی که از جهاتی بسیار موفق بوده در این زمان کافی نیست و نمی تواند هنرمندانی تربیت کند که در این دوران مقابلۀ با فرهنگ ها، توانایی حضوض مثبت و سازنده ای داشته باشند. اما می توان با استفاده از تجربیات آموزشی استادان با تجربه و تبقین آن با دستاوردهای جدید آموزش هنر، آموزشگاه نقاشی تأسیس کرد که با طرح مباحث جدد حیات تازه ای به هنرهای سنتی ما بدهد.

هم اکنون جوانان با استعداد بسیاری به طور خصوصی نزد استادان انگشت شمار نقاشی ایرانی آموزش می بینند که حاصل کار آنها در نمایشگاه های دوسالانه نگارگران ایران شاهد هستیم. کم و کیف کارهای ارائه شده در نمایشگاه ها از بسیاری جهات قابل بحث و بررسی است. خواه ناخواه این جوانان با آموزش های محدود خود در جامعۀ هنری آینده حضور خواهند داشت و جریان هایی را درست و یا نادرست ایجاد خواهند کرد. حال چرا با بی توجهی به رشته نقاشی و رها کردن آموزش آن در آموزشگاه های نقاشی، جوانان علاقه مند و با استعداد را با برنامه ای صحیح و جامع در راستای نیازهای فرهنگی و هنری کشور جذب آموزشگاه نقاشی نکنیم. با آموزش صحیح و روش مند این نیروها در آموزشگاه های نقاشی در آینده ای نه چندان دور، هنرمندان نقاشی با شناخت عمیق و عملی هنر ایران در زمینۀ طراحی نقوش، رنگ و امکانات تصویری نقاشی ایران و نیز آشنا به تجربه های هنری سایر مکتب های نقاشی در جهان خواهیم داشت که هنرمندان خوبی برای ارتقاء کیفی هرنهای سنتی ما خواهند بود.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز