خانه » مقالات کارآفرینی » دانلود مقاله کارآفرینی احداث استخر سرپوشیده

دانلود مقاله کارآفرینی احداث استخر سرپوشیده

دانلود مقاله کارآفرینی احداث استخر سرپوشیده از سری مقالات کارآفرینی با 41 صفحه و فرمت اجرایی word.

علاقه زیاد مردم به شنا کردن و به اصطلاح آب بازی کردن می تواند کارآفرینان را به احداث استخر سرپوشیده مشتاق کند تا بتوانند هم به تفریح و سرگرمی مردم کمک کنند و هم به درآمد زیادی از آن بدست آورند.

برای آن دسته از کسانی که قصد دارند تا یک استخر، سونا و جوزی سرپوشیده احداث کنند، طرح توجیهی احداث استخر سرپوشیده را آماده کرده ایم. این مقاله کارآفرینی از 4 فصل تشکیل شده است که مطالب مهم این مقاله را می توانید در زیر مشاهده نمائید :

 • فصل اول، کلیات طرح مانند مراحل صدور جواز تاسیس استخر سرپوشیده ،تاریخچه و سابقه مختصر این طرح و … بیان شده است.
 • نام دومین فصل روش انجام کار نام دارد که مطالبی همچون تجهیزات اداری، مواد مصرفی مورد نیاز، نیروی انسانی مورد نیاز و روش های بازاریابی و تبلیغات دیده می شود.
 • فصل سوم که نام آن امور مالی طرح است، هزینه های احداث استخر سرپوشیده و شرایط راه اندازی این نوع استخر ها بیان شده است.
 • در آخرین فصل از این مقاله کارآفرینی، نتیجه گیری کلی از اجرای این طرح بیان شده است.

طرح احداث استخر سرپوشیده

طبق شواهد و تحقیقات باستان شناسان این نتیجه حاصل می شود که شنا قدمتی طولانی دارد و قدمت آن به حدود دو هزار و پانصد سال قبل از میلاد می رسد که اولین بار شنا کردن در مصر اتفاق افتاد. مردم در یونان باستان و روم، در آموزش های نظامی خود شنا را گنجانده بودند و آن را به صورت یک درس به مردان خود آموزش می دادند. در بین کشورهای شرقی ژاپن کشوری است که شواهدی در آن دیده می شود که حاکی از آن است که در آن جا مسابقات شنا انجام می شده است و این امر به قرن های نخستین قبل از میلاد برمی گردد. در قرن هفدهم حکومت رسمی ژاپن دستور داد که شنا باید در مدارس تدریس شود.

مسابقات شنا به صورت سازمان یافته ای که هم اکنون وجود دارد در قرن نوزدهم میلادی در ژاپن شکل گرفت. آنچه که مشخص است این است که مردمی که در سواحل اقیانوس آرام زندگی می کردند به کودکان خود شنا آموزش می دادند. اولین استخری که برای شنا ساخته شد توسط مردم روم بود. اروپاییان در قرون وسطی تمایل چندانی به شنا نشان نمی داند و این موضوع به دلیل این بود که می ترسیدند بیماری های عفونی و مسری سرایت پیدا کند.

طرح احداث استخر سرپوشیده

طرح احداث استخر سرپوشیده

شواهد دیگری موجود هستند که مشخص می شود مردم در بریتانیا، شنا در آب را نوعی درمان برای بیماری ها می دانستند. در اوایل شنا به عنوان ورزش یا تفریح شناخته شده نبود و در میان مردم جا نیوفتاده بود تا اینکه در سال هزار و هشتصد و سی هفت در لندن اولین سازمان شنا به وجود آمد در آن زمان تعدادی استخر مسقف در لندن وجود داشت.

تاریخچه ی شنا در ایران

زمانی بسیار کوتاهی از شناخته شدن شنا به عنوان یک ورزش در ایران می گذرد. متأسفانه در زمان کنونی نیز ورزش شنا به نسبت دیگر ورزش ها در ایران از جایگاه و پیشرفت خوبی برخوردار نیست. این موارد در حالی است که ایران از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی برخوردار است و هم از طرف شمال و هم از سمت جنوب به دریا وصل شده است و همینطور در اسلام نیز تأکیدات فراوانی به آموزش شنا شده است. در حمام های قدیمی مکان هایی وجود داشت که از آن برای شنا و آب بازی کردن استفاده می کردند اصطلاحا به این مکان ها چال حوض می گفتند.

سکوهایی را در اطراف این چال حوض ها می ساختند که ارتفاع آن ها بین دو و سه متر بود و مردم از روی این سکوها به داخل آب می پریدند. بهداشت در این چاله ها معمولا رعایت نمی شد و افراد ممکن بود قبل از حمام کردن به داخل آن بپرند و هیچ گونه قانونی برای آن وجود نداشت. سال ها در ایران هیچ استخری وجود نداشت. اولین استخری که برای ورزشکاران ساخته شد در سال هزار و سیصد و چهارده و در منظریه تهران بود. هم اکنون استخرهای فراوانی در اکثر شهرهای ایران وجود دارند که مردم به راحتی می توانند از ان ها استفاده کنند و مزایای زیادی که این ورزش در بر دارد بهره مند شوند. استخرهای کنونی مجهز به امکاناتی مانند سونا و جکوزی هستند.

استاندارد استخرهای سرپوشیده شنا

موارد زیر برای حفظ سلامتی و امنیت افرادی که از استخرهای شنا استفاده می نمایند بیان گردیده است. به تجربه معلوم شده که عدم رعایت نکات ذیل صدمات جدی متوجه شناگران نموده است. هر مربی ملزم است برای پیش گیری از بروز حوادث متنوعی که در محیط استخرهای شنا وجود دارد، در همان جلسه اول توضیحات کاملی در تمام موارد ایمنی و قوانین و مقررات استخرها به شاگردان داده، آنان را از خطرات احتمالی آگاه سازد.

 1. همه شاگردان باید دارای لباس شنا، حوله و دمپایی پلاستیکی شخصی باشند.
 2. از انداختن آب دهان و بینی به داخل آب و یا در اطراف استخر خودداری کنند.
 3. قبل از آمدن ناجیان غریق و مربی آموزشی و قبل از دستور مربی هیچ کس نباید وارد آب شود.
 4. در راهروهای تعویض لباس، زیر دوش ها، اطراف استخر نباید دوید.
 5. و … .

موارد ایمنی لازم در استخرهای سرپوشیده

تمامی استخرهای شنا باید مجهز به اشخاص، وسایل و ابزار لازم زیر باشند تا در موقع بروز اتفاقات و حوادث مختلف به سرعت از آنها استفاده شود :

 1. حضور ناجیان غریق مطابق با قوانین فدراسیون نجات غریق و متناسب با سطح آب و تعداد استفاده کننده از استخر شنا.  برای کلاسهای آموزشی شنا حتماً باید ناجی غریق با چوبی بلند حضور داشته باشد.
 2. نور کافی، به طوری که هم سالن استخر و هم زیر آب را روش و قابل روئت سازد.
 3. طناب جداسازی قسمت کم عمق از عمیق.
 4. نوشته های کنار استخر که عمق آب را نشان می دهد با رنگ های روشن و واضح و قابل رؤیت نوشته شده باشد.
 5. تابلوی توصیه های ایمنی که در مکان قابل رؤیت نصب شده باشد.
4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز