خانه » مقالات کارآفرینی » دانلود مقاله کارآفرینی راه اندازی آموزشگاه رانندگی

دانلود مقاله کارآفرینی راه اندازی آموزشگاه رانندگی

دانلود مقاله کارآفرینی راه اندازی آموزشگاه رانندگی از سری مقالات کارآفرینی با 42 صفحه و فرمت اجرایی Word

آموزش (Education) به عنوان یک برنامه زیرساختی در هر جامعه محسوب می شود. در ترافیک نیز آموزش یکی از سه ضلع مثلث ترافیک بوده و تدوین برنامه آموزش آیین نامه راهنمایی و رانندگی مناسب و دقیق متناسب با نیاز جامعه موجب ارتقاء کیفیت آموزش و فرهنگ ترافیک و کاهش تصادفات رانندگی می شود.

از آنجایی که سالیان متمادی است که از صدور و اخذ‌ گواهینامه‌ در‌ ایران می گذرد و در طی یک دهه گذشته رسالت آموزش و صدور‌ گواهینامه‌، به آموزشگاه های رانندگی محول شده است ، از این رو ما با مؤسسه های آموزشگاه رانندگی «Driving School» که یکی از‌ انواع‌ سازمان‌ های خدماتی هستند آشنایی داریم.

مجوزهای رانندگی از جمله انواع گواهینامه ها به عنوان یکی از عوامل مؤثر در فرآیند حمل و نقل محسوب شده و در واقع شروع قانونمند یک فعالیت رانندگی با بهره گیری از مجوزهای مذکور است.

بررسی دقیق نقش و سهم هر یک از مجوزهای رانندگی در بروز تصادفات و حوادث می تواند زمینه اتخاذ تدابیر لازم توسط مسئولان و متولیان مربوط را فراهم کند.

مقاله کارآفرینی تاسیس آموزشگاه رانندگی

مقاله کارآفرینی تاسیس آموزشگاه رانندگی

نیاز به آموزشگاه رانندگی

در حال حاضر، بسیاری از کشورها با نگرش به علوم رفتاری، به مسائل آموزش و اجرای قوانین و مقررات در رأس سیاست های جدید ایمنی ترافیک توجه ویژه ای کرده اند.

هرچند که در زمینه راهکارهای مقابله با کاهش تصادفات رانندگی و افزایش سطح آگاهی های رانندگان از سوی سازمان های ذیربط اقدامان جدی صورت پذیرفته است، اما به دلیل عدم تناسب بین رشد وسایل نقلیه موتوری با توسعه راه های کشور و عدم توازن بین عوامل و اصول ترافیک به ویژه موضوع آموزش مقررات ترافیک، همچنان رشد محسوس تصادفات در جامعه ما به چشم می خورد.

یکی از راهکارهای انتخاب شده به منظور افزایش سطح دانش و مهارت های نظری در بزرگسالی در سیستم صدور گواهینامه رانندگی کشور تدوین و تنظیم برنامه آموزش مقررات آیین نامه راهنمایی و رانندگی در آموزشگاه رانندگی برای متقاضیان اخذ گواهینامه رانندگی است، که عملاً از اول سال 1380 در تهران و سایر شهرهای کشور به مورد اجرا گذاشته شده است.

بر اساس این برنامه، تمامی متقاضیان اخذ گواهینامه رانندگی گروه ب 1 ملزم به طی دوره 6 ساعته آموزش آیین نامه راهنمایی و رانندگی و قوانین و مقررات مربوطه و 4 ساعت آموزش فنی در قالب مهارت های نظری در آموشگاه رانندگی می باشند.

با توجه به سابقه اندک آغاز شروع طرح آموزش تئوری (نظری) رانندگی در آموزشگاه های تعلیم رانندگی یا همان آموزشگاه رانندگی و عدم دسترسی به سوابق قبلی در ارتباط با ارزیابی سطح و کیفیت آموزش و مشکلات و عوامل مرتبط در برنامه ریزی مذکور در کشورمان، تحقیقات جامعی صورت نپذیرفته است.

طرح توجیهی آموزشگاه رانندگی

طرح توجیهی آموزشگاه رانندگی

آموزشگاه های تعلیم رانندگی

یکی از بهترین مراکز آموزش رانندگان، آموزشگاه های تعلیم رانندگی است. از وظایف اصلی این مؤسسات، تعلیم هنرجویان رانندگی به صورت پیشرفته و مطابق با جدیدترین روش ها است. از طریق آموزشگاه رانندگی، آموزش مقررات رانندگی قبل از صدور گواهینامه به هنرجویان اخذ گواهینامه رانندگی ارایه می شود. این مؤسسات موظف هستند آموزش و مهارت های علمی رانندگی را نیر به فراگیران ارایه کنند.

به منظور بهینه سازی و تحول در شیوه آموزش و آزمون رانندگی و صدور گواهینامه رانندگی، ناجا جلب مشارکت آموزشگاه های تعلیم رانندگی تهران و سپس کل کشور، امور مربوط به آموزش و آزمایش رانندگی گواهینامه پایه دوم شخصی را از طریق بنیاد تعاون ناجا در چارچوب روش ها و دستورالعمل های تنظیمی در اسفندماه 1379 تفویض کرده و با ایجاد سیستم های کنترلی و نظارتی کماکان در تحقق اهداف کامل یعنی اعتلای سطح دانش و آگاهی ترافیک رانندگان و کاهش تصادفات رانندگی گام بر می دارد.

در راستان این توضیحات قصد داریم مقاله ای تحت عنوان کارآفرینی راه اندازی یک آموزشگاه رانندگی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. طرح توجیهی آموزشگاه تعلیم رانندگی از 4 فصل تشکیل شده است که شما در زیر می توانید نام این چهار فصل را مشاهده نمایید :

  1. در فصل اول کلیات طرح مانند دلایل انتخاب این طرح، مقدار مفید بودن این طرح، مراحل گرفتن مجوز برای تاسیس آموزشگاه رانندگی و … مورد بررسی قرار گرفته است.
  2. در دومین فصل از این مقاله به مراحل انجام کار، مانند تجهیزات مورد نیاز، تعداد نیروی انسانی، توجیه اقتصادی طرح و … اشاره شده است.
  3. در فصل سوم، امور مالی مربوط به طرح تاسیس آموزشگاه رانندگی برآورد شده است.
  4. و در آخرین فصل به موضوع نتیجه گیری از اجرای این طرح پرداخته است.
4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز