خانه » مقالات مدیریت » دانلود مقاله در مورد مدیریت استراتژیک در حسابداری

دانلود مقاله در مورد مدیریت استراتژیک در حسابداری

دانلود مقاله در مورد مدیریت استراتژیک در حسابداری از سری مقالات مدیریت با 67 صفحه و فرمت اجرایی Word

مدیریت استراتژیک «Strategic management» یکی از حرفه های علم مدیریت می باشد که راهکارها و اهداف و همین طور آینده نگری نیازهای مربوطه را شناسایی می کند و در امر پیشرفت رو به جلو و موفقیت کمک می کند.

البته مدیریت استراتژیک فقط برای مؤسسات و سازمان ها به کار رفته نمی شود و همان طور که ار عنوان این مقاله نیز معلوم است در حیطه های دیگر مانند حسابداری نیز  از آن استفاده می شود.

به همین دلیل مقاله ای در مورد مدیریت استراتژیک در حسابداری آماده کرده ایم که هم با این نوع مدیریت و هم استفاده آن در علم حسابداری آشنا شوید. اگر مشتاق هستید تا مطالب مهمی که در این مقاله به کار رفته اند را بدانید، در زیر ما آن ها را نام برده ایم :

  • در ابتدا تعریفی از مدیریت استراتژیک داده شده است و در ادامه آن ضرورت استفاده از آن توضیح داده شده است.
  • در ادامه مزایای مدیریت استراتژیک و موانع و مشکلات آن مورد بررسی قرار گرفته شده است.
  • سپس برنامه ریزی استراتژیک معرفی شده است.
  • و بعد از آن استفاده از مدیریت استراتژیک در حسابداری در سر فصل های متفاوت بیان شده است.

مدیریت استراتژیک در حسابداری

برای درک بهتر این مطلب، پیشنهاد ما این است که با علم مدیریت و علم حسابداری بیشتر آشنا شوید.

مقاله مدیریت استراتژیک در حسابداری

مقاله مدیریت استراتژیک در حسابداری

در دنیای امروز که محیط با سرعت بالایی در حال تغییر است و تصمیم گیری ها و فعالیت های سازمانی پیچیده شده است، جای خالی برنامه ای جامع و کامل برای برخورد با مشکلات بیشتر از گذشته احساس می شود. این برنامه ی جامع که راه گشای مشکلات و مسائل است، همان برنامه و مدیریت استراتژیک است. به دلیل اینکه مدیریت استراتژیک از ویژگی هایی مثل آینده نگری، دید جامع و کامل و ذهنی پویا و فعال برخوردار است می تواند برای بسیار از مشکلاتی که امروزه سازمان ها با آن ها درگیر هستند راه حل ارائه دهد. مدیران استراتژیک باید درک و شناخت کامل و دقیقی نسبت به شرکت های رقیب، دولت، عرضه کنندگان و توزیع کنندگان، سهم داران و … داشته باشند در این صورت است که به موفقیت تجاری دست پیدا کنند.

مزایای مدیریت استراتژیک

شرکت ها می توانند با استفاده از مدیریت استراتژیک، سازمان خود را با خلاقیت و نوآوری اداره کنند و به شیوه های جدید در مدیریت و سازماندهی سازمان دست پیدا کنند. یکی از منافع اصلی و مهم در استفاده از مدیریت استراتژیک این است که سازمان می تواند با بهره گیری از راه های منظم و منطقی و عقلانی، بهترین گزینه ی استراتژیک را در رسیدن به اهداف سازمان به کار گیرند. با استفاده از مدیریت استراتژیک می توان این موقعیت را فراهم کرد که بین مدیران و کارکنان تفاهم و تعهد بیشتری وجود بیاید.

برنامه ریزی استراتژیک

در سیستم های هماهنگ، فرآیندی که به صورت به هم پیوسته و با مراحل معین برای تولید یک خروجی اتفاق میوفتد برنامه ریزی می گویند. برنامه ریزی می تواند برای زمان های گوناگون اعم از حال و آینده صورت گیرد. در بیشتر برنامه ریزی ها اصول عقلایی مورد توجه قرار می گیرد یه این صورت که در ابتدا باید هدف سازمان مشخص شود و سپس راه ها و اقداماتی که برای رسیدن به هدف لازم است مورد بررسی قرار گیرد و منابع لازم برای آن تأمین شود. برنامه ریزی ممکن است تحت تأثیر شرایطی مانند محیط، نظام، نگرش، سیاست و … قرار گیرد و در اکثر موارد در برابر این عوامل تسلیم شده و شکست می خورد. این مشکلات و شکست ها باعث به وجود آمدن تفکر جدیدی شد به این صورت که بتوان با توجه به تغییرات، سازمان را نیز تغییر دارد و جهت حرکت آن را عوض کرد و همچنین رفتار و نگرش جدیدی را در پیش گرفت. بر اساس همین نگرش بود که برنامه ریزی استراتژیک ابداع شد. با توجه به آنچه گفته شد در برنامه ریزی که به صورت سنتی انجام می گرفت اهداف سازمان مشخص می شود اما در برنامه ریزی استراتژیک هدف اصلی تدوین و تعیین استراتژی ها است.

مزایای برنامه ریزی استراتژیک

برنامه ریزی استراتژیک این امکان را به ما می دهد که بتوانیم مشکلاتی را که ممکن است رخ دهد را قبل از وقوع آن پیش بینی کنیم. مزیت دیگر این برنامه ریزی این است که باعث می شود مدیران بیشتر از قبل به سازمان علاقه پیدا کنند و متعهد تر از قبل شوند. به وسیله ی آن می توانیم اولا تغییرات را شناسایی کنیم و دوما این امکان را فراهم کنیم که بتوانیم سازمان را با این تغییرات وفق دهیم. برنامه ریزی استراتژیک این امکان را به ما می دهد که تصمیمات نادرست را به حداقل برسانیم و در نتیجه زمان و منابع هدر رفته ناشی از این تصمیمات را به حداقل برسانیم.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز