خانه » مقالات رایگان » دانلود رایگان مقاله در مورد پیشگویی های قرآن

دانلود رایگان مقاله در مورد پیشگویی های قرآن

دانلود مقاله پیشگویی های قرآن از سری مقالات رایگان با 11 صفحه و فرمت اجرایی Word

پیشگویی های قرآن موضوع این مقاله از سایت DownloadArticle.ir می باشد که قرار است آن را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. مطالب مهمی که در این مقاله آمده است به صورت زیر می باشد :

  1. بعد از خواندن مقدمه، پیشگویی قرآن در مورد سرنوشت ابولهب نوشته شده است.
  2. پیشگویی دقیق قرآن درباره حادثه 11 سپتامبر موضوع بعدی است که در این مقاله دیده می شود.
  3. سپس پژوهشی از پیشگویی های قرآن کریم توضیح داده شده است.
  4. و … .

مقاله ای در مورد قرآن کریم قبلاً در سایت منتشر شده است که به موضوع این مقاله نزدیک است. پیشنهاد میکنیم که سری به آن نیز بزنید.

دانلود مقاله پیشگویی های قرآن

دانلود مقاله پیشگویی های قرآن

نمونه هایی از پیشگویی های قرآن

آگاهی از این که چه رویدادی در آینده به وقوع می پیوندد، همواره از نیازهای آدمی محسوب می شود. با بررسی حیات انسان ها، در می یابیم که آنان از هیچ تلاشی برای دستیابی به آینده فرو گذار نکرده اند؛ گاهی به دنبال خرافه رفته و بر سر سفره پیشگویان نشسته و زمان در سایه آموزه های و حیات، علاقه خود را به آینده دانان نشان داده اند.

اما در این میان حقیقت این است که دین به عنوان استوارترین ستون حیات بشری، انسان را از آسیب ها باز داشته و گره گشای مشکلات او بوده است. با پذیرش آموزه های وحی به عنوان سرچشمه اسرار، دستیابی به آینده در گام درست می باشد.

غیب و رابطه آن با آینده

غیبت در لغت به معنای هر آن چه که برای انسان در خفا و پنهان است ترجمه می شود. موضوع غیبت آن چنان دارای اهمیت است که از سویی از آن به عنوان یکی از صفات پرهیزکاران نام برده شده و از دیگر سو هدایت کتاب هایی به مومنان به غیبت تعلق گرفته است.

بزرگترین مصداق غیبت، خداوند متعال است که در برابر دیدگان ماست؛ اما به عنوان باوری سترگ مورد پرستش آدمی قرار می گیرد. پس آن چه از مقابل دیدگان ما پنهان است از مصادیق غیب محسوب می شود، این اختفاء ممکن است، حضور کسی یا چیزی یا حتی رویدادی باشد که به وقوع نپیوسته و هنوز ما با حواس پنج گانه آن را احساس نکرده ایم.

جامعیت قرآن

قرآن بر اساس علم اعلی نازل شده است. ویژگی علم اعلی این است که محدودیت ندارد و در زمان گرفتار نمی شود. خداوند متعال بر همه چیز احاطه دارد و آینده، تنها یکی از مصادیق علم اعلی است. علم اعلی که بر همه چیز احاطه دارد در قرآن پیشگویی های کرده و این کتاب در برگیرنده آن چنان دانشی است که خود را از سایر کتاب های آسمانی متفاوت کرده است.

قرآن حاوی حقایق بی انتهاست و تبیین هر آن چه بشر تا آخرین روز دنیا بدان نیازمند است.

رایگان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز