خانه » مقالات دینی و مذهبی » دانلود مقاله درباره شیطان پرستی (فراماسونری)

دانلود مقاله درباره شیطان پرستی (فراماسونری)

دانلود مقاله درباره شیطان پرستی (فراماسونری) از سری مقالات دینی و مذهبی با 61 صفحه و فرمت اجرایی PDF

شیطان پرستی یا فراماسونری یکی از به اصطلاح ادیانی است که برخی بر اساس افکار خود شیطان را برتر از خداوند می دانند. جدا از این که آن ها شیطان را می پرستند، جن ها و روح های خبیث نیز در اعتقاداتشان استفاده می کنند. این افراد شیطان را فرمانروای کل جهان دمی دانند. فراماسون ها را می توان به دو گروه فلسفی و دینی تقسیم کرد.

اگر شما نیز می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد شیطان پرستی بدانید می توانید این مقاله را دانلود کنید و اطلاعات زیادی را به دست آورید. مطالبی که در این مقاله به کار رفته است به این صورت است :

  • اول از همه، شیطان پرستی تعریف شده است.
  • در ادامه تاریخچه فراماسونری بیان شده است.
  • انواع و رویکرد های آن مطلب بعدی است که درباره آن توضیحاتی داده شده است.
  • شیطان پرستی در کشور ایران یکی دیگر از مطالبی است که به آن پرداخته شده است.
  • موضوع بعدی تحت عنوان شیطان پرستان چه می خواهند؟ می باشد.
  • و مطالب دیگر … .

همه چیز در مورد شیطان پرستی

در اعتقادات یزیدیه، شیطان یا طاووس ملک از جایگاه خاصی برخوردار است به همین دلیل است که آن ها را شیطان پرست می دانند و در مراجعه به منابعشان ملاحظه می کنیم که شیطان مقدس است و مکانت و جایگاه برتری دارد و همچنین او را در رده ی ملائک و مخلوقات پاک آسمانی به حساب آورده اند. در نظر آن ها اندیشه ی شیطانی به مسئله ی خیر و شر بر می گردد پس آن ها شیطان را مسبب شر دانسته و علت رانده شدنش را از بهشت همین می دانند و بدان دلیل از او اجتناب می کنند و از شرش می ترسند با این حال به شیطان مهربانی می نمایند و معتقدند که شیطان در آخرالزمان رفتار و روابطش را با خالق اصلاح می کند و بعد از آن مکانت و جایگاه پیش از طرد شدنش را در می یابد. شیطان پرستان دو دسته اند یکی چپ و دیگری راست که عقایدی مخالف یکدیگر دارند. گروه چپ معتقدند که بنا به کارهایی که خودشان انجام می دهند روحشان غنی سازی می شود و آن ها در قبال کارهایی که انجام می دهند نباید در برابر کسی جز خودشان پاسخ گو باشند. در طرف دیگر گروه راست قرار دارند که معتقدند اگر وقف کنند و در مقابل نیرو و قدرتی بزرگ بندگی کنن روحشان غنی می شود. شیطان پرستان از قوانینی که خدا مقرر کرده است اطاعت نمی کنند ان ها حتی از قوانینی که طبیعی هستند نیز سرپیچی می کنند. آن ها باورهای ادیان گذشته را قبول ندارند و بیشتر به صورت خودپرستانه و خودخواهانه عمل می کنند.

نماد شیطان پرستی (پنتاگرام)

نماد شیطان پرستی (پنتاگرام)

تاریخچه شیطان پرستی

شیطان پرستی عمری طولانی دارد و قدمت آن را می توان همزمان با پیدایش انسان نسبت داد. کلیساها شیطان را به وجود آوردند تا خدمتی به انسان ها کنند و تمام گناهان و زشتی ها را از شیطان بدانند. در روزگار عجیبی که ما در آن زندگی می کنیم کلمه شیطان پرستی زیاد به گوش می رسد و می توان گفت شیطان پرستی در میان کسانی که موزیک متال گوش می دهند به صورت یک مد درآمده است. اغلب شیطان پرستان تیپ های عجیب و غریب می زنند و اغلب از گردنشان پنتاگرام آویزان می کنند. گاهی بعضی از شیطان پرستان کارهای وحشیانه ای را انجام می دهند مثلا می شنویم که ادمی را تیکه تیکه کرده اند و خورده اند.

تعریف شیطان پرستی

در شیطان پرستی از شیطان به عنوان قدرتی بی نظیر و ماورایی یاد می شود و شیطان به عنوان قدرتی مطلق در دو جهان مورد توجه قرار می گیرد که شایسته پرستش است. شیطان پرستان علاوه بر شیطان از نیروهای دیگری مثل روح های شیطانی و پلید نیز استفاده می کنند تا به هدف های خود برسند. در واقع آن ها قدرتی پلیدی را می پرستند. برای اینکه بخواهیم شیطان پرستی را تعریف کنیم می توانیم آن ها را به دو گروه تقسیم کرد، گروه اول کسانی هستند که به جای پرستش خدا شیطان را می پرستند و به عبادت او می پردازند، گروه دوم کسانی هستند که مسیحیان تعریف می کنند و به کسانی که پیروی دین مسیح نیستند شیطان پرست می گویند.

شیطان پرستی در ایران

از وقتی که موسیقی بلک متال وارد ایران شد تعداد شیطان پرستان نیز در ایران زیاد شد. می توان گفت که این نوع شیطان پرستی حقیقی نیست و شبیه نوعی سرگرمی است که به دلیل این نوع موسیقی و هیجاناتش به وجود آمده است.تعداد کسانی که در ایران شیطان پرست واقعی هستند کم است که آن ها اکثرا با خارج از کشور مرتبط اند. شیطان پرستانی که از طریق موسیقی جذب شده اند با پوشیدن لباس های خاص و تیپ های عجیب اعتقادات خود را به صورت علنی نشان می دهند ولی برعکس شیطان پرستان واقعی سعی می کنند اعتقادات خود را مخفی نگه دارند. بعضی از افراد علاقه ی زیادی به موسیقی متال دارند اما شیطان پرست نیستند این افراد معمولا سنشان از کسانی که گرایشات شیطانی دارند بیشتر است و در بعضی موارد تحصیلات بیشتری نیز دارند، ولی ممکن است از نظر لباس پوشیدن با آن ها شباهت هایی داشته باشند. بیشتر جوانان که به سمت این موسیقی ها می آیند بیشتر از روی خودنمایی  و جلب توجه است و کمتر می توان گفت که از روی علاقه و استعداد است. این موسیقی ها دارای فضاهای جنسی هستند که با جذب شدن جوان ها به سمت آن می تواند خطرهای بعدی را برای آن ها به دنبال داشته باشد. خانواده ها باید در مورد آسیب هایی که از طریق وارد شدن به این فضاها مورد توجه فرزندانشان است به آن ها هشدار دهند.

2000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز