خانه » مقالات عمران و معماری » دانلود مقاله معیارهای طراحی اسکله های شناور بتنی

دانلود مقاله معیارهای طراحی اسکله های شناور بتنی

دانلود مقاله معیارهای طراحی اسکله های شناور بتنی از سری مقالات عمران و معماری با 65 صفحه و فرمت اجرایی Word

اسکله های شناور چگونه طراحی می شوند و آن ها را به چه روش هایی می سازند؟ در این مقاله می خواهیم نحوه طراحی اسکله های شناور را البته به وسیله بتن مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه توضیحاتی پیرامون آن ها داده می شود ولی با دریافت مقاله می توانید به صورت کامل مطالبی جالب و خواندنی درباره ی اسکله های شناور مطالعه کنید. عناوین مهمی که در این مقاله آمده است به صورت زیر می باشد :

  • در ابتدا اسکله های شناور معرفی شده اند و شما با آن ها آشنا می شوید.
  • در ادامه اجزای اسکله های شناور نام برده شده است.
  • عوامل مؤثری که در طراحی اسکله های شناور نقش دارد موضوع دیگری است که پیرامون آن مطالب نوشته شده است.
  • همچنین انواع اسکله های شناور ذکر شده و پیرامون هر کدام توضیحاتی داده شده است.
  • روش های مدلسازی این نوع اسکله یکی دیگر از موضوعاتی است که در این مقاله دیده می شود.
  • همچنین در مورد ترمیم اسکله های شناور بحث شده است.
  • و … .

قبل از پرداختن به موضوع اصلی پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا مقاله ای که در مورد بتن در سایت قرار داده ایم را مطالعه بفرمایید

نحوه طراحی اسکله های شناور بتنی و آشنایی با آن ها

در سواحل شمالی و جنوبی ایران سرمایه گذاری عظیمی طی دهه های متمادی برای احداث سازه های بتنی بندری، ساحلی و فراساحلی انجام شده است. پدیده خوردگی ناشی از عملکرد توأمان کلر و کربناسیون بر سازه بتنی این مستحدثات مخصوصاً در سواحل جنوبی، موضوع مطالعات، مقالات و پروژه های متعددی در دهه اخیر بوده است.

با توجه به عملکرد متفاوت سازه اسکله های شناور شمع و عرشه از نظر مکانیزم های گسیختگی، رفتار لرزه ای و مقادیر حدی برای طراحی که معرف رفتار سازه ای است در مقایسه با اسکله های نگهبان خاک که عمدتاً وجه غالب رفتار آن ها ژئوتکنیکی است، به طور مستقل به بحث تحلیل لرزه ای این نوع اسکله ها پرداخته شده است. انواع مختلف تحلیل لرزه ای اسکله های شمع و عرشه از همان سه نوع تحلیل شبه استاتیکی، تحلیل شبه دینامیکی تبعیت می کنند، لیکن در جزئیات با روش های توضیح داده شده.

دانلود مقاله معیارهای طراحی اسکله های شناور بتنی

دانلود مقاله معیارهای طراحی اسکله های شناور بتنی

در خصوص طراحی اسکله های شناور بتنی که جهت بارگیری و حمل مواد قابل نشت شیمیایی بسیار خطرناکی هستند زلزله سطح 3 (L3) با توافق کارفرما قابل تعریف می باشد. زلزله سطح 3 زلزله هایی را شامل می شود که احتمال وقوع آنها در طول عمر مفید سازه بسیار کم بوده و زلزله های بسیار قوی هستند. در دستورالعمل مورد بحث این زلزله با احتمال وقوع %5 در طول عمر سازه مورد طرح تعریف شده است.

با توجه به بررسی دستورالعمل طراحی لرزه ای موجود و مقایسه بین این دستورالعمل ها و نیز با توجه به اینکه روش طراحی بر مبنای عملکرد در جدیدترین دستورالعمل های طراحی لرزه ای موجود مورد استفاده قرار گرفته است، دستورالعمل تهیه شده نیز این فلسفه طراحی را به عنوان مبنای اصلی در نظر گرفته است. دستورالعمل حاضر به منظور فراهم آوردن چارچوبی برای یکسان سازی طراحی های و ایجاد کیفیتی یکنواخت در طراحی لرزه ای اسکله های شناور با هدف کاهش ریسک خرابی این سازه ها و به منظور کاهش خسارات انسانی و اقتصادی ناشی از زلزله تهیه گردیده است. این دستورالعمل بر اساس اطلاعات جمع آوری شده و مبتنی بر عملکرد مشاهده شده بنادر و سازه های ساحلی در زلزله های مختلف گذشته، دانش فعلی مهندسی و نیز نتایج تحقیقات مربوط تهیه شده است.

باید توجه داشت که دانش فعلی و کاربردهای آن به طور پیوسته در حال تغییر و تکامل هستند. این تکامل عموماً‌ به عنوان توسعه سریع در بخش تحقیقات صورت می گیرد. بدین جهت دستورالعمل حاضر را بایستی به عنوان اولین مدرک به زبان فارسی تلقی کرد که نیازمند تغییرات و بازنگری های آتی جهت رفع اشکالات احتمالی و نیز انطباق با پیشرفت های جدید می باشد.

5000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز