خانه » مقالات مدیریت » دانلود مقاله سبک های مدیریت در سازمان های تحقیق و توسعه

دانلود مقاله سبک های مدیریت در سازمان های تحقیق و توسعه

دانلود مقاله سبک های مدیریت در سازمان های تحقیق و توسعه از سری مقالات مدیریت با 130 صفحه و فرمت اجرایی Word

سبک های مدیریت در سازمان های تحقیق و توسعه موضوع این ساعت از سایت دانلود مقاله می باشد که مهم ترین موضوعاتی که در این مقاله به کار رفته اند به صورت زیر می باشد :

  • در ابتدا فرایند فعالیت های تحقیق و توسعه و انواع آن توضیح داده شده است.
  • در ادامه سبک های سازمانی و مدیریت نام برده شده است.
  • تکنیک های خلافبت و نوآوری موضوع بعدی است که به آن پرداخته شده است.
  • و … .

همه چیز در مورد سبک های مدیریت در سازمان تحقیق و توسعه

در انتخاب های سازمانی عوامل زیادی تأثیرگذار است که یکی از این عوامل وجود تفاوت ها است که متأسفانه در مطالعاتی که در زمینه ی مدیریت انجام شده از این امر غفلت شده است. زمانی ماهیت تحقیق و توسعه آشکار می شود که کارکردهای آن شناسایی شود. تحقیق و توسعه به طور معمول به مراحلی گفته می شود که نشان می دهد یک برنامه یا یک پروژه مشخص چقد پیشرفت کرده است. در مراحل تحقیق و توسعه سه نوع عامل زیربنای آن محسوب می شود که یکی از آن ها طرح غالب است. در جاهایی که از طرح غالب استفاده می شود، دانش و کارایی که از قبل وجود داشته است توسط فناوری ها افزایش می یابند. الگوی علمی و فناوری پیشرفته دو عامل دیگر هستند. تحقیق و توسعه در هر سازمانی نقش متفاوتی را ایفا می کند. شرکت ها و سازمان ها برای پیشرفت در دنیای امروز ناچارند که به منابع خارجی دانش دست پیدا کنند و برای رسیدن به این مهم باید مراحل تحقیق و توسعه خود را بر مبنای جهانی تنظیم و طراحی کنند.

مفاهیم مدیریتی

فعالیت های گوناگون و ماهیت مراحل و فرآیندها می توانند شدیدا مدیریت تحقیق و توسعه را تحت تأثیر قرار دهند. در مدیریت تحقیق و توسعه در هر سازمانی تفاوت هایی وجود دارد و این تفاوت ها به میزان تلاش های انجام شده برای نوآوری، ماهیت و نقش تحقیق و توسعه در تصمیم گیری های سازمان و … بستگی دارد. نمی توان به طور یقین بهترین روش را برای مدیریت و سازمان دهی تحقیق و توسعه در نظر گرفت زیرا این سازمان دهی ها از هر فعالیت نسبت به فعالیت دیگر متفاوت است. در مدیریت تحقیق و توسعه باید توجه داشت که بین فعالیت هایی که به صورت آزمایشی، و فعالیت هایی که به صورت بهره برداری انجام می شود تفاوت زیادی وجود دارد. در شرکت های مختلف نیز بین ماهیت فرآیندهای تحقیق و توسعه تفاوت وجود دارد.

سبکهای مدیریتی سازمان تحقیق و توسعه

سبکهای مدیریتی سازمان تحقیق و توسعه

برنامه ریزی آموزشی

هر انسانی برای اینکه در زندگی شخصی و اجتماعی خود پیشرفت کند به برنامه ریزی نیاز دارد. همان طور که می دانیم به فعالیت های آگاهانه و مشخص و تصمیم گیری در مورد هدف ها و فعالیت هایی که قرار است در آینده انجام شود برنامه ریزی می گویند، حال ممکن است این برنامه ریزی توسط یک فرد ، گروه و یا یک سازمان انجام شود. در مورد دانشگاه ها این برنامه ریزی ملزم و ضروری است یه صورتی که اگر این برنامه ریزی انجام نشود برای کارکنان و مدیران مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد. مدیران دانشگاه ها وظایف زیادی بر عهده دارند اما یکی از مهمترین وظایف آن ها برنامه ریزی آموزشی است. با برنامه ریزی آموزشی مدیر می تواند در زمینه ی مدیریت موفقیات خود را افزایش دهد به این صورت که با برنامه ریزی درست و صحیح و به موقع می توان در زمینه های تأمین منابع انسانی کارا ، هدایت سازمان و انجام صحیح امور سازمانی موفق تر و اثربخش تر بود. برای داشتن برنامه ریزی صحیح هر مدیری باید اصولی را رعایت کند، یکی از این اصول که از مهمترین آن ها نیز به شمار می آید تعیین هدف ها است. مدیری که برنامه ریزی می کند اول باید تعیین کند که اهداف از نوع بلند مدت است یا کوتاه مدت، بعد از آن سعی کند که بین آن ها هماهنگی به وجود آورد. بنابراین اگر بخواهیم آموزشی فعال و عالی چه از نظر کیفی و چه از نظر کمی داشته باشیم باید برای برنامه ریزی آموزشی اهمیت خاصی قائل شویم.

اهمیت خلاقیت و نوآوری در ارزشیابی آموزشی

در دنیای امروز شاهد تغییر و تحول های زیاد در سازمان ها و جامعه هستیم، به همین دلیل وجود خلاقیت و نوآوری در سازمان ها بیشتر از گذشته احساس می شود. آموزش و پرورش سازمانی است که نقش خلاقیت و نوآوری در آن بسیار مهم است. در نظام آموزشی، ارزشیابی تحصیلی نقش مهمی در ایجاد خلاقیت و نوآوری دارد. اینکه کودکان خلاق تربیت شوند یکی از اهداف نظام های آموزشی است و برای رسیدن به این مهم باید بستر آن را از طریق روش های مختلف آموزشی، ارزشیابی آموزشی و آموزش معلم ها آماده کرد.

5000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز