خانه » مقالات مدیریت » دانلود مقاله روش های افزایش بهره وری در اماکن ورزشی

دانلود مقاله روش های افزایش بهره وری در اماکن ورزشی

دانلود مقاله روش های افزایش بهره وری در اماکن ورزشی از سری مقالات مدیریت با 163 و فرمت اجرایی Word

برای افزایش بهره وری نیاز هست که برنامه هایی طراحی شود، غالباً برنامه‌ ها به دلیل اینکه بتوان افرادی که باید آنها را به اجرا در آورند نوشته‌ نمی‌ شوند و دستور العمل اجرائی مطلوبی ندارند به شکست منتهی می شوند برای طراحی یک برنامه کامل و جامع به منظور نیل به بهبود در بهره وری باید مراحل و مراتب زیر را تعقیب نمود:

 1. تجزیه و تحلیل موقعیت
 2. طراحی برنامه بهبود بهره وری
 3. ایجاد آگاهی لازم نسبت به بهره وری
 4. اجرای برنامه
 5. ارزیابی برنامه

بهبود بهره وری مرحله آخر در چرخه بهره وری است. پس از اینکه سطوح هدف بهره وری برای دوره آتی در مرحله برنامه ریزی تعیین شد بایستی عملیات بهبود بهره وری جهت نیل به این سطوح آغاز گردد. بهبود بهره وری اصلی ترین و حساس ترین مرحله چرخه بهره وری بوده و حرکت صحیح در مسیرهای مختلف آن می تواند نقش بسزایی در افزایش بهره وری و دستیابی به هدف داشته باشد این کار از طریق بکارگیری فنون و مدل هایی که در بهبود بهره وری موثر هستند امکان پذیر است.

چهارچوب مفهومی بهبود بهره وری از دیدگاه دانشمندان اقتصاددانان، روانشناسان و مهندسین صنایع متفاوت است. بر این اساس مدل هایی طراحی شده است.

برای افزایش بهره وری شیوه ها و روش هایی معین شده است که بر همین اساس ما مقاله ای کامل در مورد روش های افزایش بهره وری در اماکن ورزشی آماده کرده ایم. این مقاله به طور کلی به دو فصل تقسیم شده است. فصل اول مقدمه و روش شناسی تحقیق نام دارد که در این فصل کلیاتی از این تحقیق مانند اهداف پژوهش، جامعه آماری، محدودیت های آن، تعاریف مربوطه و … آمده است.

همچنین در فصل دوم از این مقاله می توان موضوعات زیر را مشاهده کرد :

 • در ابتدای این فصل مطالب زیادی مانند تعریف بهره وری، تاریخچه آن، انواع آن و … بیان شده است.
 • بعد از این توضیحات، شاخص های بهره وری بیان شده است.
 • مزایا و محدودیت های استفاده از بهره وری موضوع بعدی است که در مورد آن توضیحاتی داده شده است.
 • یکی دیگر از مطالب مهمی که در این مقاله آمده است شیوه های مدیریتی و بهره وری است.
 • عوامل مؤثر بر بهره وری سازمان ها نیز از موضوعاتی است که در این مقاله آمده است.
 • و تعداد زیادی مطلب و عنوان دیگر که واقعاً نمی توان همه آن ها را ذکر کرد ولی مطمئن باشید که یکی مقاله کامل را در اختیار خواهید داشت.

شیوه های افزایش بهره وری در اماکن ورزشی

در هر سازمانی اهدافی وجود دارد که اهمیت آنها با یکدیگر متفاوت است ولی اصلی ترین هدف هر سازمانی رسیدن به بهره وری است. معمولا مدیران در هر سازمانی سعی می کنند که علاوه بر اینکه کارکنان در سلامت جسمی و روحی باشند شرایطی را فراهم کنند که آنها بدون در نظر گرفتن پاداش یا تنبیه تمام تلاش خود را بکنند تا سازمان به بالاترین سطح کارایی و اثربخشی برسد. بهره وری هر شخصی در هر سازمانی با نسبت برون داد به درون داد آن فرد مشخص می شود. در هر سازمانی که میزان تولیدات و خدمات آن نسبت به منابعی که مصرف کرده بیش تر باشد می توان گفت که آن سازمان کارآیی دارد. بهره وری رابطه ی معکوسی با هزینه تولید دارد به این صورت که هر چه بهره وری بیشتر باشد هزینه کمتری نیاز است.

افزایش بهره وری اماکن ورزشی

افزایش بهره وری اماکن ورزشی

شیوه های افزایش بهره وری

تاکنون برای افزایش بهره وری شیوه های گوناگونی ابداع و امتحان شده اند. هر سازمانی با افزایش رضایت مشتریانش می تواند بهره وری را افزایش دهد. به این صورت که سازمان باید آگاهی خود را نسبت به مشتریان و خواسته هایشان افزایش دهد و سعی در براورده کردن نیازهای مشتریان در کمترین زمان ممکن کند. یکی دیگر از راه های افزایش بهره وری ،افزایش کیفیت کالاها و خدمات است. سازمان باید کیفیت و مرغوبیت کالاهایش را با انتظار مشتریانش تطبیق دهد. برای رسیدن سازمان ها به بهره وری بیشتر و بهینه لازم است که رهبری و مدیریت توانایی داشته باشند تا با برنامه ریزی راهبردی بتواند سازمانش را به هدفش برساند.

کارکنانی که نسبت به کار و سازمان خود تعهد ندارند می توانند باعث کاهش بهره وری شوند و نسبت به کارکنان متعهد زودتر ممکن است محل کار خود را ترک کنند. مدیران برای اینکه بهره  وری را زیاد کنند باید به کارکنان خود انگیزه بدهند تا تعهد عاطفی آن ها نسبت به سازمان و کارشان زیاد شود.

ارزش و اهمیت بهره وری

هر جامعه ای برای رسیدن به خوشبختی باید بازدهی واحدها و سازمان های مولد کالا و خدمات خود را که شامل کارخانه ها، شرکت ها، بیمارستانها، اداره ها و … می شود را بالا ببرد. زمانی این امر تحقق پیدا می کند که در این واحدها مدیرانی انتخاب شوند که صلاحیت علمی و فنی و استعداد کافی را داشته باشند. اینکه یک سازمان به کار خود ادامه دهد یا نابود شود به این بستگی دارد که تا چه میزان بتواند ارزش افزوده تولید کند واین همان بهره وری در سازمان است. تنها داشتن منابع تولید برای بقای یک سازمان کافی نیست بلکه نحوه ی استفاده از این منابع و ترکیب آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. عاملی که یک جامعه را به ثروت می رساند بهره وری است. بهره وری باعث می شود که مدیران بتوانند به کارکنانشان حقوق و دستمزد بالا پرداخت کنند. تمام کشورهایی که برای رسیدن به توسعه اقتصادی بیش از منابع تولید به بهره وری اهمیت می دهند زودتر رشد می کنند.

کشورهایی که قادر نیستند بهره وری خود را افزایش دهند و بهبود ببخشند و نمی توانندرشد بهره وری خود را همزمان و متناسب با سایر رقبای خود در جهان افزایش دهند روز یه روز ثروت خود را از دست می دهند و ضعیف می شوند.

 حمل و نقل همگانی

برای کاهش مشکلاتی که در اثر حجم زیاد عبور و مرور رخ می دهد بهتر است که برنامه ریزی هایی انجام شود که در محله هایی که جمعیت آن ها زیاد است سیستم حمل و نقل همگانی راه اندازی شود. در بسیاری از شهرها سعی شده که با استفاده از سرعت بخشیدن و کم کردن زمان و راحتی در سفر جذابیت استفاده از حمل و نقل همگانی را بیشتر کنند. باید سعی شود که ایستگاه های اتوبوس طوری طراحی شود که زمان رسیدن به آن ها کم باشد و همچنین مکان هایی برای عبور اتوبوس ها در نظر گرفته شود.

5000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز