خانه » مقالات کارآموزی » دانلود مقاله کارآموزی نظارت بر ساختمان

دانلود مقاله کارآموزی نظارت بر ساختمان

دانلود مقاله کارآموزی نظارت بر ساختمان از سری مقالات کارورزی با 45 صفحه و فرمت اجرایی Word

نظارت بر ساختمان سازی عنوان این مقاله کارآموزی می باشد که شما عزیزان می توانید اطلاعات کافی در مورد موضوع بدست آورید و در آخر نیز می توانید این مقاله را به صورت کامل دریافت کنید. توضیحات این گزارش کارورزی به گونه ای است که در چهل روز کاری به صورت جدا در قالب مقاله توضیح داده شده است و عنوان های مهمی که در این مقاله آمده است به صورت زیر می باشد :

  1. در ابتدا شما با مکان کارآموزی آشنا می شوید.
  2. در ادامه نحوه شرکت در پروژه توضیح داده شده است.
  3. سپس نوع نظارت و ساخت و سازی مورد بررسی قرار گرفته شده است.
  4. و در آخر نظارت بر نحوه انجام کار مورد بحث واقع گردیده است.

نظارت بر کارهای ساختمانی یکی از پرمخاطره ترین و در عین حال پر مسئولیت ترین مشاغل مرتبط با صنعت ساختمان است. از حفظ ایستایی ساختمان گرفته تا صحت اجرای عملیات و از کنترل صورت وضعیت های تهیه شده تا صدور گواهی پایان کار ساختمان، همه و همه از وظایف قانونی و عرفی مهندسان ناظر به شمار می آیند.

در این میان حفظ ایمنی پروژه های ساختمانی از جمله وظایف اصلی این افراد است. از طرفی وسعت و گستردگی سایت های اجرایی و تنوع عملیات ساختمانی موجب می گردد که عملاً نتوان آن چنان که باید و شاید بر کنترل سطح ایمنی کارگاه ها، نظارت نمود.

تنوع دستورالعمل ها، آیین نامه ها و شرایط حقوقی حاکم بر طرح ها نیز باعث می شود که در عمل مهندسان ناظر علی رغم خواسته باطنی خود، تأثیر کمی بر نکات ذیربط ایمنی داشته باشند.

نظارت بر ساختمان سازی

نظارت بر ساختمان سازی

نظارت بر ساختمان (برنامه ریزی و زمان بندی اجرا)

هر پروژه ساختمانی تشکیل شده است از به هم پیوستگی چندین مشخصه مجزا و مستقل که از چیدمان مناسب و اجرای آنها بتوان حداقل به سه هدف دست یافت :

  1. کوتاهترین زمان.
  2. کمترین هزینه.
  3. بالاترین کیفیت.

هدف روش مدیریت پروژه بهینه نمودن بازدهی، زمان بندی و هزینه های پروژه های مهندسی بود. با استفاده از این روش زمان انجام پروژه ها تا یک سوم و هزینه ها نیز به مقدار قابل توجهی کاهش یافت.

سازه می بایستی دارای یک برنامه زمان بندی دقیق عملیات اجرایی باشد، به نحوی که وظیفه مجری مشخص باشد تا تأخیری در ساخت و بهره برداری به وجود نیاید. این برنامه بر اساس حجم کار، تعداد پرسنل، تعداد ماشین آلات و امکانات دسترسی به کارگران متخصص و دستگاه های پیشرفته تدوین شده است.

اجرای سازه های ساختمانی افزون بر مراحل مقدماتی مانند احداث راه دسترسی، پیاده کردن محورها و نشانه گذاری آنها، خاک برداری و پی کنی می باشد. همچنین در روند اجرایی مذکور مواردی نیز از قبیل انبار کردن و نگهداری مصالح، ایمنی و حفاظت و بهداشت، آزمایش های کنترل کیفی، شیوه نظارتی و غیره می باشند.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز