خانه » مقالات پزشکی » دانلود مقاله درباره کالری

دانلود مقاله درباره کالری

دانلود مقاله کالری از سری مقالات پزشکی با 31 صفحه و فرمت اجرایی PDF

کالری یکی از شاخص های مهم در مقایسه وضعیت تغذیه در بین جوامع مختلف می باشد. ارزیابی علمی سوخت ‌و ساز بدن انسان بنا به اقتضای‌ شرایط‌ گوناگون، کاری بسیار مشکل و پیچیده است. برای دسترسی به این مطالعه، روش های ساده دیگری انتخاب می ‌شود. یکی از این روش ها تهیه ترازنامه تغذیه ملی و ناحیه ‌ای ملت ها است. بدین ترتیب که تولیدات کشاورز‌ یک‌ واحد مفروض را در مرزهای سیاسی مورد ارزیابی قرار می‌ دهند.

برای این کار تولیدات کشاورزی واحد مفروض را محاسبه و پس از افزودن مقدار واردات مواد خوراکی و کسر مقدار مواد خوراکی صادراتی‌، حاصل‌ به‌ دست آمده را بر تعداد‌ جمعیت‌ تقسیم‌ می ‌کنند و بدین ترتیب میزان مصرف سرانه هر یک از مواد غذایی به دست می ‌آید. سپس با استفاده از نتایج آزمایشگاهی، میزان کالری‌ هر یک‌ از‌ مواد خوراکی مصرفی را محاسبه و در نتیجه مقدار مصرف‌ کالری‌ سالانه هر فرد به دست می ‌آید. آنگاه میزان مصرف کالری سرانه سالانه را بر عدد 365 تقسیم و میزان مصرف کالری‌ روزانه‌ را‌ محاسبه می ‌کنند.

تعریف واژه واژه کالری (Calorie)

کالری عبارت است از مقدار گرمای‌ مورد نیاز‌ برای‌ ایجاد یک درجه سانتی‌ گراد گرما در یک گرم آب در یک آتمسفر فشار که به آن‌ کالری‌ کوچک می ‌گویند‌. همچنین مقدار گرمای مورد نیاز برای ایجاد یک درجه سانتی گراد گرما در‌ یک‌ کیلوگرم آب در یک آتمسفر فشار را کالری بزرگ می ‌نامند.

دانلود مقاله آشنایی کامل با کالری

دانلود مقاله آشنایی کامل با کالری

صرف کالری

دانشمندان فیزیولوژی کوشش دارند‌ حرارت‌ مصرفی ارگانیسم انسانی را به توسط کالری‌ سنج ثبت و به هنگام تنفس مقدار اکسیژن‌ مصرف‌ شده و گاز کربنیک دفع شده را اندازه‌ گیری‌ کنند‌. اساس‌ روش گرچه ساده به نظر می ‌آید ولی مهم‌ این‌ است که با کدام شرایط باید اندازه ‌گیری انجام گیرد.

برای این کار دانشمندان‌ فیزیولوژی ‌(شرایط بازال) را پیشنهاد می ‌کنند‌. شرایط‌ بازال حالتی‌ است‌ که‌ شخص می ‌تواند در صبحگاه ناشتا، بیدار‌، به حال‌ استراحت و درازکش در رختخواب و آرام از نظر روانی و روحی و محاط در حرارتی‌ که‌ بین 18 تا 29 درجه است‌، داشته باشد.

در این شرایط حداقل‌ نیرو‌ مصرف می ‌شود. به هنگام خواب‌ و روزه‌ کمترین نیرو و انرژی مصرف می ‌شود. انسان به ندرت در شرایط بازال زندگی می ‌کند‌ و همین‌ که‌ تکانی بخورد، کاری انجام دهد‌ و یا‌ شادمان‌ گردد، میزان مصرف کالری‌ تغیر‌ می ‌کند. انسان به حالت‌ درازکش‌ دقیقه ‌ای یک کالری و به حالت ایستاد از 1/4 تا 2/4 و به وقت راه رفتن به سرعت ساعتی‌ 6/5 کیلومتر‌ 5 کالری و به حالت دو، بین 10‌ تا‌ 15 کالری‌ در‌ دقیقه‌ مصرف می‌ کند. میزان مصرف کالری‌ بر حسب سن، جنس، وزن و قد افراد متفاوت است.

همانطور که از توضیحات معلوم است، موضوع این مقاله از سایت DownloadArticle.ir در مورد کالری می باشد. مطالب مهمی که در این مقاله آمده است در زیر به صورت لیست وار قابل مشاهده می باشد :

  1. در ابتدای مقاله کالری تعریف شده است و شما با این کلمه بیشتر آشنا می شوید.
  2. در ادامه نحوه محاسبه کالری مورد نیاز توضیح داده شده است.
  3. سپس فعالیت هایی نام برده شده و میزان کالری سوزانده شده آن نوشته شده است.
  4. به نظر شما بیشترین کالری مصرفی ما در روز چه خوراکی هایی هستند؟ ما آن ها را نام برده و درباره هر کدام توضیحاتی داده ایم.
  5. و چندین مطلب دیگر که با فقط با دانلود این مقاله به همه آن ها دسترسی خواهید داشت.
2000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز