خانه » مقالات کارآموزی » دانلود مقاله کارآموزی در شرکت مخابرات

دانلود مقاله کارآموزی در شرکت مخابرات

دانلود مقاله کارآموزی در شرکت مخابرات (رشته برق و الکترونیک) از سری مقالات کارآموزی با 83 صفحه و فرمت اجرایی Word

هر روز به هنگام کار یا در زمان فراغت، با سیستم های مخابراتی مدرن گوناگونی در ارتباط هستیم که معمول ترین آن ها تلفن، رادیو و تلویزیون هستند. توسط این رسانه ها، می توان با ساکنین سایر قاره ها ارتباط تقریباً سریعی برقرار کرد. معاملات تجاری انجام داد و از پیشرفت های گوناگون و اتفاق های مورد توجه که در سرتاسر جهان روی می دهد، اطلاعاتی به دست آورد. پست الکترونیک و ارسال فکس این امکان را فراهم کرده تا بتوان پیام های نوشتاری خود را به فواصل بسیار دور با سرعت بالا مخابره کرد.

آیا می توانید جهانی بدون تلفن، رادیو و تلویزیون را تصور کنید؟ در عین حال که فکر می کنید، بهتر است بدانیم که اکثر سیستم های مخابراتی مدرن در طی یک قرن گذشته اختراع و گسترش یافته اند.

تکامل مخابرات

چند دهۀ گذشته، شاهد رشد چشمگیر در زمینۀ ریز فناوری و نیز نتیجۀ خیره کنندۀ حاصل از تلفیق فناوری های ارتباطات و رایانه بوده است. با جانشین شدن ارسال رقمی (دیجیتال) به جای ارسال قیاسی (آنالوگ)، کلید زنی (سوئیچینگ) الکترونیکی به جای کلید زنی الکترومکانیکی عرضی، کابل های فیبر نوری به جای کابل های هم محور، و با ظهور ریز موج های دو سویۀ رادیویی به عنوان انتخاب دیگری به جای اتصال های کابلی، بر سرعت تغییر فناوری مخابرات همچنان افزوده می شود. در واقع، این فناوری های جدید، شکل دهندۀ روشی است که مردم دنیا از طریق آن به اطلاعات دست می یابند.

با پیشرفت های حاصل شده در فناوری هایی همچون تارهای نوری، تلفن سیار، ارتباطات ماهواره ای، پخش امواج رادیویی، تلویزیون، هوش مصنوعی، شناسایی کلام، کلید زنی و ارسال رقمی، امکان گردآوری، پردازش و ارسال فوری حجم عظیمی از اطلاعات از این سو به آن سوی دنیا، فراهم آمده است.

واقعیتی که امروزه، در بسیاری از نقاط جهان تحقق پیدا کرده، این است که شیوه های فنی، برای مبادلۀ مقادیر انبوهی از اطلاعات بدون محدودیت زمان و مکان، افراد را با ماشین ها، ماشین ها را با ماشین ها و ماشین ها را با افراد، ارتباط می دهند. دور نیست زمانی که هر کس بتواند در هر زمان و هر جای دنیا با شخص مورد نظرش ارتباط برقرار کند و هر نوع اطلاعات را به شکل دلخواه به دست آورد.

دانلود مقاله کارآموزی در شرکت مخابرات

دانلود مقاله کارآموزی در شرکت مخابرات

اجزای یک سیستم مخابراتی

هدف از طراحی سیستم های مخابراتی، ارسال پیام ها یا اطلاعات از منبع (مولد پیام) به یک یا چندین مقصد است. به طور کلی یک سیستم مخابراتی را می توان به صورت نمودار قالبی شکل نمایش داد. اطلاعات تولید شده توسط منبع می تواند به صورت صدا (منبع صدا)، تصویر (منبع تصویری) و یا به صورت متن به زبان خاصی مانند ژاپنی، آلمانی، فرانسوی و … باشد. یکی از ویژگی های اصلی هر منبع مولد اطلاعات این است که خروجی آن به صورت عبارت احتمالاتی توضیح داده می شود، زیرا خروجی منبع معین نیست.

مبدل وسیله ای برای تبدیل خروجی منبع سیگنالی الکتریکی است، به نحوی که برای انتقال مناسب باشد. برای مثال، میکروفون مبدلی است که سیگنال آکوستیکی صحبت را دریافت و آن را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند و یا دوربین ویدیویی مبدلی است که تصویر را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند. در مقصد نیز به مبدلی مشابه، برای تبدیل سیگنال های الکتریکی دریافت شده به صورتی که برای کاربر قابل درک باشد (مانند سیگنال صدا، تصویر و …) نیاز است.

قلب هر سیستم مخابراتی از سه جزء اصلی فرستنده، کانال و گیرنده تشکیل شده است. نقش هایی را که هر یک از این اجزا بر عهده دارند.

مقاله کارورزی فعالیت در مخابرات مرتبط به رشته های برق و الکترونیک آماده شده است. مطالب مهم و خواندنی که در این مقاله کارآموزی آمده است را در زیر می توانید مشاهده کنید :

  • در ابتدای مقاله سیستم مخابراتی که در آن دوره کارآموزی گذرانده شده توضیح داده شده تا خواننده با محیط این شرکت بیشتر آشنا شود.
  • در ادامه شرح گزارش کارآموزی و اموری که در این دوره کارورزی انجام شده است نوشته شده است.
  • سپس با اصطلاحات و آموزش هایی که در طول دورۀ کارآموزی در مخابرات فرا گرفته شده است بر روی کاغذ آورده شده است.
  • و … .
4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز