خانه » مقالات ورزشی » دانلود مقاله در مورد ورزش تنیس روی میز (پینگ پنگ)

دانلود مقاله در مورد ورزش تنیس روی میز (پینگ پنگ)

دانلود مقاله در مورد ورزش تنیس روی میز (پینگ پنگ) از سری مقالات ورزشی با 42 صفحه و فرمت اجرایی PDF

ورزش تنیس روی میز که البته آن را با نام پینگ پنگ «Ping Pong» نیز می شناسند، یکی از ورزش هایی می باشد که به دلیل هزینه پایین تری که نسبت به ورزش های دیگر دارد، علاقه مندان زیادی به این ورزش روی آورده اند. اگر شما قصد دارید که با ورزش پینگ پنگ بیشتر آشنا شوید، در این مطلب می توانید مقاله ای جامع پیرامون تنیس روی میز دانلود کنید و با آن بیشتر آشنا شوید. مطالبی که در این مقاله آمده است به صورت زیر می باشد :

 • در ابتدا ورزش تنیس روی میز تعریف شده است.
 • در ادامه تاریخچه ورزش پینگ پنگ توضیح داده شده است.
 • همچنین شما با چگونگی انجام این بازی آشنایی پیدا می کنید.
 • سپس نحوه برگزاری مسابقات تنیس روی میز بیان شده است.
 • تجهیزات لازم برای انجام ورزش پینگ پنگ ذکر شده و برای هر کدام چند خطی نوشته شده است.
 • و … .

معرفی ورزش تنیس روی میز (پینگ پنگ)

اسم دیگر تنیس روی میز پینگ پنگ است که این ورزش توسط دو نفر بر روی یک میز بازی می شود. بازیکنان به وسیله راکت و توپ با یکدیگر بازی می کنند. توپی که در تنیس روی میز مورد استفاده قرار می گیرد بسیار سبک و تو خالی است و میز تنیس از جنس چوب است. در مورد چگونگی و محل به وجود آمدن تنیس روی میز اختلافات زیادی وجود دارد. تنها می توان گفت که آغاز پیدایش این ورزش از اواخر قرن نوزدهم بوده است. تا قبل از آن تنیس به عنوان تفریحی برای اقشار مرفه بود ولی بعد از آن تبدیل شد به یک رشته ورزشی عمومی شد.

تاریخچه پینگ پنگ

شاهزادگان انگلیسی برای سرگرمی خود معمولا این ورزش را انجام می دادند و چون ترجیح می دادند که  ورزشی را که انجام می دهند به دور از نور آفتاب باشد به همین دلیل این بازی را در جای مسقف و روی میز انجام می دادند. یک سال پس از تشکیل فدراسیون بین المللی تنیس روی میز، مسابقات جهانی این ورزش برای اولین بار در کشور انگلیس برگزار شد.

دانلود مقاله در مورد ورزش تنیس روی میز (پینگ پنگ)

دانلود مقاله در مورد ورزش تنیس روی میز (پینگ پنگ)

در نخستین سال های انجام مسابقات تنیس کشورهای اروپایی و کشورهایی مثل مجارستان و انگلیس همیشه در جایگاه نخست قرار داشتند اما وقتی این رشته در کشورهایی مانند ژاپن و چین و کره پیشرفت کرد، ورزشکاران این کشورها جایگاه نخست را از آن خود کردند. در آغاز به وجود آمدن این ورزش از راکت هایی استفاده می شد که به صورت شبکه ای بود همچنین توپ های آن از جنس لاستیکی بود که آن ها را باد می کردند. به مرور زمان راکت های چوبی جای راکت های شبکه ای را گرفتند. دو طرف این راکت های چوبی را روکش هایی از جنس پوست گوساله پوشانده بود.

قوانین و چگونگی انجام ورزش تنیس روی میز

اولین ضربه بازیکن به توپ سرویس نام دارد، در هنگام زدن سرویس توپ می تواند با نیمه زمین بازیکنی که سرویس را زده برخورد کند اما در ضربه های دیگر توپ فقط باید به زمین بازیکن مقابل بخورد. یک تور دو طرف زمین بازیکنان را از یکدیگر جدا کرده است.

زمانی که بازیکن ضربه می زند اگر توپ در زمین حریف پایین نیاید حریف یک امتیاز می گیرد ولی اگر توپ فرود بیاید اما حریف نتواند به توپ ضربه بزند بازیکن زننده ضربه امتیاز می گیرد. به زمانی که توپ میان بازیکنان در گردش است رالی می گویند. اولین کسی که به توپ ضربه می زند، زننده سرویس نام دارد و شخص مقابل که دومین ضربه را به توپ می زند گیرنده سرویس نام دارد.

سرویس زدن در ورزش پینگ پنگ

در آغاز زدن یک سرویس، شخص زننده سرویس باید توپ را بدون حرکت بر روی کف دست خود قرار دهد. دست شخص باید بالاتر از سطح بازی قرار داشته باشد. بعد از آن بازیکن زننده سرویس توپ را حداقل به اندازه شانزده سانتی متر به بالا پرتاپ می کند و در حین پایین آمدن توپ، بازیکن به آن ضربه وارد می کند به صورتی که ابتدا توپ به زمین خودش و سپس به زمین حریف برخورد می کند.

اگر هنگام زدن سرویس داور متوجه شود که زدن سرویس به درستی انجام نشده است به شخص زننده اخطار می دهد اما این اخطار امتیازی برای حریف در بر ندارد.

2000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

 1. سایت بسیار زیبا و پر محتوایی دارید
  طراحی سایت واقعا عالیه
  ادامه بدید حتما موفق میشید.
  از مدیریت سایت هم تشکر میکنم بخاطر مطالب داغ
  خوشحالیم که با گروه شما آشناشدیم
  به ما هم سری بزنید…
  Agahi90.ir
  با سپاسی بیکران آگهی90

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز