خانه » مقالات هنری » دانلود مقاله هنری در مورد سینما

دانلود مقاله هنری در مورد سینما

دانلود مقاله هنری در مورد سینما با 61 صفحه و فرمت اجرایی PDF

حتماً در طول زندگی تان تا به حال یک بار به سینما «Cinema» رفته اید. جوی به خصوص در این مکان موجود است. آیا فلسفه کار سینما را می دانید؟ در زمان کودکی بر روی کاغذ های دفترمان یک شکل را نقاشی می کردیم و بر روی صفحه بعدی کمی تغییر بر روی طرحمان می دادیم بعد با سرعت بالا صفحات را که رد می کردیم یک تصویر را که در حال حرکت است را می دیدیم، با این توضیح حتما منظور از این مثال را متوجه شده اید. خب حالا توضیحات کلی را درباره سینما به شما می دهیم. به کسی که داستان فیلم را می نویسد، فیلمنامه نویس گفته می شود. کسی که نقش های فیلمنامه را بازی می کند، بازیگر نام دارد. کسی که از اجرای بازیگر جلوی دوربین ضبط می کند، فیلمبردار گفته می شود. البته اشخاص دیگری برای فیلم درست کردن و اکران آن فیلم در سینما نقش بسزایی دارند که از وقت و حوصله ما خارج است.

در اینجا می خواهیم شما را بیشتر با هنر هفتم (سینما) آشنا کنیم و مقاله ای در همین راستا تدارک دیده ایم که از مطالب مهم آن : تعریف سینما، تاریخچه آن، لغات مربوط به سینما و … می توان نام برد.

سینما ، هنر هفتم

لازم است که ابتدا تعریفی از آن برای شما عزیزان بگوییم، پس توضیحات را به صورت کامل بخوانید

سینما چیست؟

سینما، و یا تصاویر متحرک، هنری است که با تصاویر متحرک سروکار دارد. این هنر یک رسانه بصری است که داستان را به نمایش در می آورد و این داستان به صورت واقعی نشان داده می شود.

سینما در زمان آغاز به کار خود، برای اولین بار با استفاده از دوربین فیلم برداری دو نسخه فیلم در سینما ها اکران شد که به ثبت وقایع روزانه مانند رسیدن یک قطار به یک ایستگاه و یک فیل در حال حرکت مورد استفاده قرار گرفت. مستند و فیلمسازی سپس به دنیا آمد و فوق العاده به آن ها پرداخته شد.

تاریخچه سینما

افتخار اختراع سینماتوگرافی نصیب لوئی لومیر گردید که در 13 فوریه 1895 دستگاهی را که برای برداشتن و دیدن آزمایش های کرونوفوتوگرافیک می آید به ثبت رسانید.

اولین جلسه سینماتوگرافی روز 22 مارس 1895 در کوچه رن شماره 44 در مجمع تشویق محصولات ملی برقرار بود. در این جلسه خروج کارگران را از کارخانه لومیر نمایش می دادند روز اول ژوئن 1895 لوئی لومیر در شهر لیون علاوه بر یلم سابق فیلم های زیر را نمایش داد :

  • میدان بورس شهر لیون.
  • یک درس سوارخوبی.
  • آهنگران.
  • طفلی که ماهی صید می کند.
  • یک حریق.
  • چاشت طفل.

بعد از لومیر شایسته است نام یک مخترع دیگر را که اکتشافات بجا و به موقع او قابل ملاحظه می باشند ذکر نمائیم و او راتول گیموآن سانس می باشد.

وی اول به فکر اختراع سینه اوراما افتاد که به وسیله آن ممکن بود مناظری را روی پرده ای متصل و دایره ای شکل که تمام تماشاچیان را احاطه می کرد بوجود آورد. این دستگاه خیلی قوی تر از سینمای منظری و از سینمای سه پرده ای آبل گانس بود.

سینما وسیله نمایش و تماشا

به وسیله لومیر سینماتوگرافی به وجود آمد، و به وسیله ملیس نمایش سینماتوگرافی که عرفاً آن را سینما می نامند پیدا شد.

سالن سینما

سالن سینما

لومیر مانند تمام اسلاف خود به غیر از امیل رینو برای این وسیله ای که تصادف و جستجو های بسیار در دسترس آنها قرار داده بود اهمیتی قائل نبود، اما ملیس با یک نظر فهمید که امکانات این اختراع تا چه اندازه است، و در صدد برآمد که آن را به قیمتی که در آن روز واقعاً افسانه تلقی می شد بخرد اما آنتوآن لومیر از تسلیم امتیاز به او خودداری کرد.

عصر طلایی سینمای بی صدا

بعد از آن که اهل ادب از اعلام این موضوع که سینما وسیله نابود شدن تمدن است فارغ گشته جهان سینما ثبات یافت، بدین معنی که میزان واقعی مصرف و تهیه فیلم معین گردید و بسیاری از تهیه کنندگان بزرگ همانطور که کانودو چندی قبل با خوش بینی تمام امیدوار بود تصدق نمودند که «هنر هفتم» متولد گردیده است.

سینمای بی صدا در آخرین سال های قبل از مرگ و پیش از ظهور فیلم صدا دار می خواست حق مطلب را چنانکه باید ادا نماید.

سینمای صدا دار و ناطق

در اواسط پائیز 1927 برای اولین بار یک فیلم صدا دار و ناطق و به خصوص دارای آواز بسیار نمایش داده شد. این فیلم یک محصول برادران وارنر به نام خواننده جاز از روی طرح سامسون رافائلسون با صحنه پردازی آلان کروسلاند و بازیگر آن یک خواننده موزیک هال به نام آل حولسون بود.

سینمای ناطق دوره 1900-1895 را تکرار کرد در آن موقع سینما فقط یک وسیله کوچک تماشا یعنی تصاویر متحرک بود و بعد از 1927 نیز چیزی جز کاتالوک اصوات نبوده است.

صحنه پرداز

صحنه پرداز که در واقع باید او را فیلم پرداز نامید ارزش خود را در وحدت فیلمی که بوجود می آورد نشان می دهد. هر قدر این وحدت بیشتر باشد اثر او بیشتر جنبه هنری دارد. این وحدت نشان می دهد که تهیه کننده دارای شخصیت و هدف است. از اینجا می توان برای بازیگران نیز نتیجه متشابهی گرفت هر قدر او بخواهد شخصیت بالاتر و ممتازتری را در فیلم نشان دهد فیلم مزبور از حقیقت سینما دورتر می شود و فقط در این فیلم هایی که تاریخچه زندگانی اشخاص می باشد و یا بیوگرافی هایی که به وسیله خود کارگردان طرح ریزی شده است می توان حقیقت هنر بازیگر را فهمید.

2000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز