خانه » مقالات مدیریت » دانلود مقاله در مورد مدیریت پروژه

دانلود مقاله در مورد مدیریت پروژه

دانلود مقاله مدیریت پروژه از سری مقالات مدیریت با 64 صفحه و فرمت اجرایی word

بسیاری از سازمانها به سمت سازماندهی فعالیت هایشان در قالب پروژه و سازمان های پروژه محور حرکت کرده اند و این گرایش به سوی پروژه محوری در دهه های اخیر افزایش یافته است. فرآیند های این نوع مدیریت به عنوان وسیله ای جهت بهبود موقعیت رقابتی سازمان استفاده می گردد.

با وجود اهمیت پروژه ها در سازمان ها، تحقیقات صورت گرفته در حوزه مدیریت پروژه نشان می دهد که علیرغم بهبود فرآیند ها و سیستم های مدیریت پروژه، همچنان مدیران در ارتباط با موفقیت پروژه ها با چالش های زیادی روبه رو می باشند.

مدیریت راهبردی پروژه، برای موفقیت پروژه حیاتی است. امروزه پروژه ها باید به عنوان فعالیت های راهبردی و به منظور دستیابی به نتایج کسب و کار، مدیریت شوند. مدیران پروژه و تیم های پروژه باید برنامه ریزی رسمی و چارچوب اجرایی منطبق با رویکرد راهبردی داشته باشد.

در ابتدا بیشتر بر جنبه های عملیاتی مدیریت پروژه تمرکز می شد، اما به تدریج محققان به جنبه های راهبردی مـدیریت پروژه توجه نمودند و اشاره کردند که این رویکرد به سازمان ها کمک می نماید که عملکرد خود را بهبود دهند.

دانلود مقاله در مورد مدیریت پروژه

دانلود مقاله در مورد مدیریت پروژه

آشنایی بیشتر مدیریت پروژه

با اینکه تاریخچه خلق پروژه های بسیار عظیم به زمان ساخت اهرام ثلاثه در 4500 سال پیش باز می گردد، اما روش شناسی مدیریت پروژه در نیمه دوم قرن بیستم بهتر درک شده است. پروژه ها نه تنها به منظور نوآوری در خلق محصول یا خدمت انجام می شوند، بلکه نحوه رسیدن به اهداف مورد انتظار را نیز تعیین می کنند.

امروزه، رهبران سازمان ها در زمینه لزوم در اختیار داشتن روش های ایجاد، تسهیم و بهبود فعالیت هایی که به عملکرد بهتر منتهی می شود، توافق دارند. این روش ها می تواند از هر فعالیتی که دارای مشخصات پروژه باشد کسب گردد. برای مثال، در دهه های اخیر، کاربرد اصول و درس های فرا گرفته شده از جنگ ها در مدیریت سازمان های اقتصادی عمومیت یافته است.

دانلود تحقیق درباره مدیریت پروژه

دانلود تحقیق درباره مدیریت پروژه

تعریف مدیریت پروژه

مدیریت پروژه برای کسب نتایج مطلوب به عنوان یک دانش از اهمیت خاصی برخوردار است. انجمن مدیـریت پروژه، مفهوم «مدیریـت پروژه» را به این صورت تعریف می کند : «به کارگیری دانش، مهارت ها، ابزار و روش های متعدد در فعالیت های پروژه ای به منظور برآورده کردن نیازها و انتظارات جاری و یا آتی افراد ذینفع در پروژه».

مدیریت پـروژه در طول چرخه حیات یک پروژه بر آن اعمال می گردد و باید فرایندهای مـدیریت پروژه را از فرآیندهای توسعه محصول پروژه تمییز داد.

اما چه چیزی باعث پیشرفت رو به رشد مدیریت پروژه شده است؟ از نظر کرزنر، قوی ترین انگیزه برای تعالی مدیـریت پروژه اصل بقاست.

همان طور که در از توضیحات این مطلب در سایت دانلود مقاله معلوم است، موضوع ما در این پست درباره Project Management می باشد. این مقاله از 6 فصل تشکیل شده است که در زیر ما فقط مطالب مهم این شش فصل را نام می بریم :

  1. در فصل اول از این مقاله، تاریخچه و تعاریف مربوط به مدیریت پروژه بیان شده است.
  2. در فصل دوم، وظایف و کاربردهای مدیریت پروژه مورد بررسی قرار گرفته شده است.
  3. در سومین فصل در این پژوهش، فواید و محدودیت های پروژه نام برده شده است و توضیحاتی پیرامون آن ها داده شده است.
  4. فرایند های پروژه، عنوان فصل چهارم می باشد که تک تک آن ها نام برده شده و هر یک به طور مفصل توضیح داده شده است.
  5. در پنجمین فصل شما با نرم افزار Primavera Project Planner p3 آشنا می شوید و پیرامون این برنامه مطالبی بیان شده است.
  6. و در آخرین فصل به موضوعات تکمیلی مانند (مدیریت محدوده پروژه، ورودی و خروجی های فرآیند، تشریح مفاهیم و …) پرداخته شده است.
4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز