خانه » مقالات فرهنگی » دانلود مقاله علل و عوامل موثر تهاجم فرهنگی

دانلود مقاله علل و عوامل موثر تهاجم فرهنگی

دانلود مقاله علل و عوامل موثر تهاجم فرهنگی از سری مقالات فرهنگی با 105 صفحه و فرمت اجرایی Word

موضوع اصلی این مقاله بررسی عوامل تهاجم فرهنگی از نظر دانشجویان دختر بوده که قرار است در ادامه شما آن را دانلود نمایید. این مقاله که در 5 فصل نوشته شده است مطالب مهمی که در این فصول آمده است را در زیر می توانید مشاهده کنید :

  • در فصل اول مباحث کلی مانند تعاریف مربوط و اهداف انجام تحقیق و … نوشته شده است.
  • در فصل دوم نیز تاریخچه و پیشینه تحقیق مورد بررسی قرار گرفته که در آن تعاریف تخصصی تر و موضوعات بیشتری بیان شده است.
  • در سومین فصل روش تحقیق نام گذاری شده که طریقه جمع آوری اطلاعات مورد بررسی قرار داده شده.
  • در فصل چهارم از این مقاله تجزیه و تحلیل داده ها و نوشته ها اشاره شده است.
  • و در آخرین فصل خلاصه ای از تحقیق نوشته شده که نتیجه گیری و خلاصه پژوهش به اضافه پرسشنامه تهاجم فرهنگی مورد بحث قرار گرفته شده است.

عوامل تهاجم فرهنگی از نظر دختران دانشجو

ما قبلاً یک مقاله در مورد تهاجم فرهنگی در سایت گذاشته بودیم که امیدواریم این مقاله هم بتواند کمکی به شما کند

در فصل اول این پژوهش ، که طرح پژوهش نامیده می‌ شود چنین مباحثی را در بر گرفت :

چکیده ، مقدمه ، اهمیت و ضرورت مساله ، بیان مساله ، اهداف تحقیق ، سوالات تحقیق و تعاریف عملیاتی .

در فصل دوم این پژوهش به تاریخچه و پیشینه تحقیق پرداختیم که این مبحث شامل موضوعات ذیل می‌ باشد تاریخچه تهاجم فرهنگی غرب ، هجوم استعمار به کشورهای استعماری ، تاریخچه تهاجم فرهنگی در ایران و ترکیه ، اقدامات رضاخان در ایران و معرفی پیشینه تحقیق (یعنی محققانی که در این زمینه کار کرده‌ اند نام اثر و نام‌ نویسنده را در آن درج کرده‌ ایم) صورت گرفت .

عنوان تحقیق : بررسی عوامل تهاجم فرهنگی از نظر دانشجویان دختر دانشگاه‌های پیام نور و آزاد. در این تحقیق سعی شده درباره امری اجتماعی ، فرهنگی که دارای روند تاریخی بوده بحث شود و تاثیرات عمیق آن بر نسل جدید و آینده‌ سازان کشور بررسی گردد.

عوامل تهاجم فرهنگی از نظر دختران دانشجو

عوامل تهاجم فرهنگی از نظر دختران دانشجو

مشکل اساسی جوانان ما این است که بسیاری از جوانان ما سرگرم مسائلی هستند که پرداختن به آنها نه تنها مشکلی را حل نمی‌ کنند بلکه آن مسائل ، مقدمه مشکلات متعدد دیگری خواهد بود .

در این تحقیق تلاش شد تا دلایل و راه‌ های تهاجم فرهنگی مورد بررسی قرار بگیرد. در این پژوهش 6 سوال مطرح شد که برای سنجش درستی یا نادرستی آن‌ ها ، پرسشنامه خودساخته‌ ای که محتوی 12 سوال بود و مطابق با مقیاس درجه‌ بندی لیکرت طرح شده بود که بصورت 5 درجه مخالفم ، کاملا مخالفم ، موافقم ، کاملا موافقم و مطمئن نیستم ، سعی کردیم به اهداف تحقیق نزدیکتر شویم .

سپس برای هر پرسشنامه جدولی جداگانه ترسیم کردیم و برای هر گروه میانگین محاسبه شد .

فصل سوم این پژوهش پیرامون روش انجام پژوهش است که در آن فصل بطور مفصل و کامل روش پژوهش ، جامعه آماری ، نمونه‌ گیری ، روش جمع‌ آوری اطلاعات ، ابزار سنجش و روش تحلیل داده‌ ها توضیح داده شده است . برای اجرای پژوهش ، از پرسشنامه‌ ای خودساخته مشتمل بر سوال که روی 100 نفر نمونه (که به طور تصادفی 50 نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور و 50 نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد با جنسیت دختر) انجام شد .

در فصل چهارم این پژوهش پیرامون تجزیه و تحلیل داده‌ ها از نمودار دایره‌ ای ، جدول فراوانی درصد ، و با استفاده از f و fx سعی کردیم تا سوال ها رد کنیم را مورد بررسی قرار دهیم .

در فصل پنجم این پژوهش در مورد نتایج کلی بدست آمده ،خلاصه تحقیق و پیشنهادها و محدودیت‌ های محقق ، بررسی‌ های انجام گرفت و در پایان تحقیق با ارائه نمونه سوالات و فهرست منابع و مآخذ این تحقیق را با حول و قوهالهی به پایان رساندیم.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز