خانه » مقالات اقتصادی » دانلود مقاله علم آمار و احتمال

دانلود مقاله علم آمار و احتمال

دانلود مقاله علم آمار و احتمال با 54 صفحه به همراه فایل اجرایی PDF

علم آمار و یا حتی احتمالات در زندگی روزمره ما استفاده زیادی از آن می شود. حتی اگر زیاد از این علم سر رشته نداشته باشیم. مثلاً اینکه در حرف هایمان می گوییم به احتمال زیاد این کار انجام می شود و یا این نتیجه در آخر رقم می خورد و یا اینکه آمار تعدادی وسیله و یا افراد را می دهیم. در بررسی های بزرگ تر و تخصصی تر که به جامعه و مملکت مربوط می شود این سوالات پرسیده می شود :

این ها همه سئوالاتی هستند که به علم آمار مربوط می شوند. پس این علم که با آن سروکار داریم نباید بدون آگاهی از آن و بی اطلاع از آن باشیم. ما سعی کرده ایم که شما را با این علم بیشتر آشنا کنیم، در همین راستان مقاله ای کامل در مورد آمار در این پست از سایت دانلود مقاله آماده کرده ایم که مطالب مهمی که در این مقاله آمده شده است به این صورت است : آمار چیست؟، تاریخچه آمار، تکنیک ها و اهداف این علم، زمان های استفاده از این علم، محدودیت های آن، آمارشناس کیست؟، کاربرد آمار در سایر علوم، سیر تکاملی و … .

همه چیز درباره علم آمار

هر روز ما با اطلاعاتی روبرو می شویم. این اطلاعات که ما آن ها را مبینیم از راه های مختلف و در اشکال مختلف در زندگی روزمره ما می آید. ما برای صبحانه خوردن چقدر کالری باید مصرف کنیم؟ چگونه سفر کردن و دور شدن و رفتن به یک خانه دیگر ؟ جایی که امکان  تماس با خانه را داشته باشد چقدر است؟ چگونه بسیاری از مردم دیگر آن خانه را مشاهده کنند؟ و این فقط آغاز این اطلاعات است که می تواند وجود داشته باشد. برای درک همه این اطلاعات، ابزار خاص و روش های تفکر لازم است. علم ریاضی به نام آمار آن چیزی است که ما را کمک می کند تا به پرسش های سئوالات پرسیده شده و رسیدن به اطلاعات مفید برسیم.

آمار مطالعه اطلاعات عددی، که به آن داده گفته می شود. آمار برای بدست آوردن، سازماندهی و تجزیه و تحلیل داده ها به کار می رود. هر بخشی از این روند نیز مورد بررسی دقیق قرار می گیرد. تکنیک های آمار به بسیاری از عوامل دیگر که از دانش استفاده می شود وابسطه است.

نموداردهای علم آمار

نموداردهای علم آمار

تعریف آمار

آمار به زبان لاتین (statistics) علم جمع آوری اطلاعات، سازمان دهی آن ها و تفصیل و تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری اطلاعاتی می باشد. به عبارت دیگر آمار جمع آوری و طبقه بندی همراه با استنباط است. هم چنین آمار را هنر تصمیم گیری در شرایط نامطمئن نیز گفته اند.

و یا این تعریف را می توان به کار برد که آمار علم یادگیری از داده ها، و اندازه گیری، کنترل، و برقراری ارتباط است و در نتیجه این علم برای کنترل این دوره از پیشرفت های علمی و اجتماعی را فراهم می کند.

آمارشناسان با روش و تفکر آماری به طیف گسترده ای از علم، اجتماع، کار و تلاش کسب و کار در میان بسیاری از زمینه های قبیل ستاره شناسی، زیست شناسی، آموزش و پرورش، اقتصاد، مهندسی، ژنتیک، بازاریابی، پزشکی، روانشناسی، بهداشت، ورزش پژوهش می کنند.

بسیاری از تصمیم گیری های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، و نظامی می تواند بدون روش های آماری، مانند طراحی آزمایش به دست آوردن یک چیز تازه که تولید نمی شود، ساخته شده است.

ویژگی های شغل آمارشناسی

استفاده از داده برای حل مشکلات یک طیف گسترده در زمینه های مختلف

استفاده از دانش ریاضی و آماری به مشکلات اجتماعی، اقتصادی، پزشکی، سیاسی و زیست محیطی

کار به صورت جداگانه و یا به عنوان بخشی از یک تیم انجام می شود

برای مشورت با حرفه ای های دیگر و یا شرکت در کنفرانس ها، سمینارها، و فعالیت های آموزش مداوم سفر می کنند

پیشبرد مرزهای آمار، ریاضیات، و احتمال از طریق آموزش و پژوهش

آمار به شما راهنمایی های بسیار مهم در تعیین اینکه چه اطلاعاتی قابل اعتماد و پیش بینی قابل اعتماد ارائه می کند. این علم اغلب سرنخ راهنمای جستجو برای حل رمز و راز علمی و گاهی اوقات محققان از اینکه توسط برداشت نادرست گمراه شده اند به درد می خورد.

آمارشناسان چه کاری انجام می دهند؟

جهان در حال تبدیل شدن به کمی است. بیشتر حرفه ها، هر روز عجیب و غریب تر، که این خود بر روی داده های عددی و استدلال بستگی دارد.

داده ها فقط اعداد نیستند، اما اعداد است که حمل اطلاعات در مورد یک محیط خاص و نیاز به تنظیم در آن تفسیر می شود. با رشد استفاده از داده ها تقاضا برای خدمات از آمار و ارقام رو به رشد است ، که کارشناسان این علم این کارها را انجام می دهند :

  • تولید داده های قابل اعتماد
  • تجزیه و تحلیل داده ها
  • نتایج عملی از داده ها

نمونه هایی از فرصت های شغلی آمار

پزشکی

جستجو برای درمان های پزشکی بهبود یافته مبتنی بر آزمایش دقیق است که مقایسه درمان های جدید امیدوار کننده با وضعیت فعلی خود یک هنر است. آمارشناسان با تیم های پزشکی آزمایشات را طراحی و تجزیه و تحلیل داده های پیچیده را تولید و بررسی می کنند.

محیط زیست

مطالعات روی محیط زیست نیاز به داشتن اطلاعات در مورد فراوانی و محل گیاهان و حیوانات، گسترش آلودگی از منابع آن، و در مورد اثرات احتمالی تغییر در فعالیت های انسانی است. داده ها اغلب ناقص و یا نامشخص است، اما آمار و ارقام می تواند کمک به کشف این معما ها کند.

صنعت

آینده بسیاری از صنایع و کارکنان که تهیه و تحویل آنها بستگی به  بهبود کیفیت کالا و خدمات و بهره وری دارد. بهبود باید بر روی داده های مبتنی بر حدس و گمان به جای آن باشد. بیشتر شرکت ها با بکار بردن این علم که استادانه درست شده برای جمع آوری و عمل بر روی داده های به مشتریان خود می توانند خدمات بهتری را ارائه دهند.

نظرسنجی های دولت

چگونه بسیاری از مردم سبیکار هستند؟ چه چیزهایی به چین صادرات ، و چه چیزهایی از آن کشور را وارد می کنیم؟ آیا نرخ جرم و جنایت خشونت آمیز افزایش داشته یا کاهش؟ دولت داده ها را می خواهد بر روی مسائلی مانند مواردی که نام برده شده برای بهتر اداره کردن سیاست انجام دهد، و سازمان آمار دولت توسط نظرسنجی از خانواده ها و کسب و کار ها که به آنها ارائه شده است به دولت کمک می کند.

تحقیقات بازاری

آیا سلیقه مصرف کننده در برنامه های تلویزیونی در حال تغییر است؟ محل پربازده برای فروش زیاد محصولات چه مکانی می تواند باشد؟ محققان بازار از هر دو داده های دولت و نظرسنجی خود را برای پاسخ به سوالات از این قبیل استفاده می کنند. طراحی و بررسی استادانه درست شده آمار که جمع آوری داده ها برای هر دو استفاده عمومی و خصوصی است.

2000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز