خانه » مقالات مکانیک » دانلود مقاله در مورد طراحی رباط شوینده هوشمند خودرو

دانلود مقاله در مورد طراحی رباط شوینده هوشمند خودرو

دانلود مقاله در مورد طراحی رباط شوینده هوشمند خودرو از سری مقالات مکانیک با 95 صفحه و فرمت اجرایی Word

راه اندازی و طراحی یک رباط شوینده هوشمند یعنی همان کارواش اتوماتیک موضوعی است که در این مطلب از سایت دانلود مقاله قرار است آن را با شما به اشتراک بگذاریم. این مقاله از 5 فصل تشکیل شده است که در زیر عناوین این فصل ها را مشاهده کنید :

  • در فصل اول معایب و مزایای شستشوی اتومبیل مورد بررسی قرار گرفته شده است.
  • در دومین فصل از این مقاله انواع رباط شوینده خودرو مورد بحث قرار گرفته است.
  • سومین فصل از این مقاله تجهیزات به کار رفته رباط شوینده ماشین ها نام برده شده است.
  • در چهارمین فصل از این مقاله تأسیسات بکار رفته در رباط شوینده ذکر شده است.
  • و در آخرین فصل طراحی و محاسبه رباط شوینده اتومبیل توضیح داده شده است.

طراحی رباط شوینده (کارواش اتوماتیک)

همه ی ما در هر نقطه از زمان و بسته به نوع نیازهایمان به اختراع احتیاج داریم تا بتوانیم نیازها را برآورده کنیم و پس از گذشت زمان آن اختراع را رشد دهیم. در دنیای امروز که روز به روز شاهد افزایش جمعیت هستیم برای نظم بخشیدن و کنترل این نظم بشری باید به عواملی مانند وقت، منابع، سرمایه و … توجه ویژه داشته باشیم و در طراحی های صنعتی نیز نگاه خاصی به این مسایل داشته باشیم.

شستشوی اتومبیل با روش سنتی

هزینه ی راه اندازی سیستم دستی بسیار پایین است و خرید لوازمی مانند پمپ آب و کمپرسور هوا را شامل می شود که اگر در این سیستم نیاز به آب گرم داشته باشیم هزینه یک سیستم لوله کشی نیز اضافه می شود. در شستشوی اتومبیل به روش دستی به دلیل اینکه سیستمی ساده است در تعمیر آن نیز نیاز به تعمیرکار حرفه ای نیست و هر فرد آشنا به تأسیسات می تواند این سیستم را تعمیر کند.

طراحی رباط شوینده خودرو

طراحی رباط شوینده خودرو

یکی دیگر از مزیت های این سیستم این است که اگر در حین انجام کار تعدادی از پمپ ها از کار بیوفتد باعث از کار افتادن سیستم و خوابیدن کار نمی شود و با پمپ های باقیمانده می توان ادامه داد. در این سیستم هزینه های نیروی انسانی نیز بسیار پایین است و در بعضی موارد دستمزد کارگران همان انعامی است که از مشتری دریافت می کنند.

در روش شستشو به وسیله سنتی در بعضی از موارد اتومبیل بیشتر و بهتر از سایر روش ها تمیز می شود. موارد فوق که مطرح شد بعضی از مزایای روش سنتی بود اما این روش دارای معایبی نیز هست که یکی از این معایب نیاز به فضای زیاد است. به دلیل شستشوی همزمان چندین ماشین و رعایت فاصله میان این ماشین ها نیاز به فضای زیادی است. عیب دیگر این روش این است که متکی به نیروی انسانی است و این وابستگی به نیروی انسانی درصد خطا و اشتباه را در پی دارد.

کارواش اتوماتیک تونلی یا ریلی

این نوع از کارواش را تونلی یا ریلی می نامند و علت این نام نیز این است که در این نوع تمام تجهیزاتی که برای شستشوی ماشین لازم است در یک تونل قرار دارد و ماشین که روی ریل قرار دارد به سمت جلو حرکت می کند و شسته می شود سپس از ان سمت تونل خارج می شود. در این روش چون شستشو در یک تونل انجام می شود و در فضای بسته است نیاز به فضای زیادی دارد. در این کارواش نیز مانند روش سنتی با از کار افتادن یک قسمت، همه ی سیستم از کار نمی افتد.

کارواش اتوماتیک ثابت یا سه برس

این نوع کارواش را نیز به این دلیل ثابت یا یه برس نام نهاده اند چون ماشین در این روش به صورت ثابت است و دستگاه های شستشو حرکت می کنند. در کارواش ثابت نیاز به فضای زیاد نیست و نسبت به کارواش ریلی هزینه کمتری نیاز دارد. اما در این روش در صورت از کار افتادن قسمتی از سیستم تمام سیستم از کار می افتد. در کارواش سه برس از دو برس برای شستن دو طرف اتومبیل و از یک برس برای شستن سقف ماشین استفاده می شود.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز