خانه » مقالات حسابداری » دانلود مقاله سیستم حسابداری در بانکها

اطلاعیه سایت

با سلام و احترام خدمت شما بازدیدکنندگان

لطفا موارد زیر را به دقت مطالعه نمایید :

  • عزیزانی که به هر دلیل موفق به دریافت و یا دانلود فایل مورد نظرشان نشده اند (می توانند با مراجعه به صفحه تماس با ما مشکل خود را اطلاع داده تا مشکل آن ها برطرف گردد)
  • به اطلاع شما عزیزان می رسانیم با توجه به اینکه شبکه شاپرک اقدام به تهیه پروتکل امنیتی لایه باز کرده است و این شرکت نیز هم اکنون از نسخه 39 و نسخه های پایین تر مرورگر های گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس پشتیبانی نمی کند، بنابراین الزامی است که برای پرداخت وجه مرورگر شما به روز شده باشد و از آخرین نسخه مرورگرتان استفاده کنید.

عدم آپدیت (به روز بودن) مرورگر باعث می شود، به جای صفحه درگاه بانک، خطای عدم تایید خرید را مشاهده نمایید.

راه حل : با آپدیت نمودن مرورگرتان، می توانید از بروز تراکنش های ناموفق پیشگیری کنید و خریدتان بدون مشکل انجام می شود.

دانلود مقاله سیستم حسابداری در بانکها

دانلود مقاله سیستم حسابداری در بانکها با 52 صفحه و فرمت اجرایی Word

سیستم حسابداری در بانکها و مؤسسات مالی را قصد داریم تا در این مطلب مورد بررسی قرار دهیم. خیلی حرف و حدیث در مورد سیستم و نظام بانکی بانک ها وجود دارد. پس ما توضیحاتی درباره سیستم آن ها داده ایم که امیدواریم بتوانیم در مورد بدست آوردن اطلاعات مورد نظر شما کمکی کنیم. پس در ادامه با ما همراه شوید تا هم توضیحاتی خواندنی را مطالعه کنید و در آخر نیز این مقاله را به صورت کامل دانلود کنید. «انواع حساب در نظام بانکی، سود و زیاد و جایگاه آن در مؤسسات مالی و اعتباری، تفاوت عملیات انجام شده در بانک با سایر موسسات تجاری، فرمول های مساحبه سود، نقدینگی در بانک ها» مطالب است که در این مقاله آمده است، البته ما فقط عناوین مهم را ذکر کرده ایم.

سیستم حسابداری بانکی

حسابداری دارای تریلیون دارایی در سراسر جهان است، و سیستم بانکی بخشی حیاتی از اقتصاد جهانی است. در حالی که پول در حال تغییر است و پول وام به عنوان قدیمی ترین عنوان پول است، قدمت بانکداری به قرن 15 قرون وسطی ایتالیا می رسد، و نقش مهمی در ظهور دولت ایتالیا به عنوان قدرت اقتصادی جهان ایفا کرده است. از آن زمان، سلامت اقتصاد به سلامت بانک وابسته شده است.

بانک ها تنها بخشی از موسسات مالی جهان ، در کنار بانک های سرمایه گذاری، شرکت های بیمه، شرکت های مالی، مدیران سرمایه گذاری و شرکت های دیگر که سود حاصل از سرمایه گذاری پول هستند. بانک بین سپرده گذاران که عرضه سرمایه و وام گیرندگان که خواهان سرمایه به عنوان واسطه های مالی هستند.

سیستم حسابداری بانک

سیستم حسابداری بانک

مفاهیم اقتصادی سیستم حسابداری در بانکها

حل و فصل پرداخت

هر روز میلیون ها نفر از معاملات مالی در کشورها وجود دارند، برخی از انجام معاملات با پول کاغذی، و بسیاری دیگر با چک، انتقال و انواع پرداخت های الکترونیکی مختلفی انجام می شود.

میانجی گری اعتباری

بانک نقش مهمی به عنوان واسطه های مالی بازی می کند. بانک جمع آوری پول از سپرده گذاران، در اصل قرض پول، و پس از آن به طور همزمان آن را به دیگر وام گیرندگان قرض می دهد. این امر به ویژه مهم در هنگام ارزش دارایی کاهش می یابد. به عنوان کاهش ارزش دارایی ، کسانی قادر به سرویس بدهی که دارایی کمتر دارند، که به نوبه خود باعث می شود آن را مشکل تر برای وام گیرندگان به قرض گرفتن و کاهش ظرفیت وام دهی شود. کاهش در جریان اعتبارات از محافظ به اسپندر و کاهش در فعالیت های اقتصادی است. در همان زمان، اغلب بانک ها که باید سرمایه را افزایش دهند پیدا می کنند ، و نیازهای سرمایه خود را از کسانی که پس انداز در دسترس دارند به رقابت می پردازند.

بلوغ انتقال

تحول بلوغ بخشی از آنچه بانک به صورت روزانه انجام داده است، می باشد. بسیاری از سرمایه گذاران حاضر به سرمایه گذاری به صورت کوتاه مدت هستند، اما بسیاری از پروژه های نیاز به تعهدات مالی دراز مدت می باشد. به عنوان مثال، وام مسکن،  اغلب دارای بیش از 30 سال بازپرداخت است. با انجام این کار، بانک ها تبدیل بدهی با سررسید بسیار کوتاه (سپرده) به اعتبارات با سررسید بسیار طولانی (وام) می کنند، و تفاوت در نرخ را به عنوان سود جمع آوری می کنند.

تولید پول

یکی از حیاتی ترین نقش های بانک در تولید پول است. نکته مهم، ایجاد پول در سطح بانک های خصوصی است همان چیزی که به عنوان “چاپ پول” است و نرخ ارز فقط یک نوع پول است. در عوض، بانک با ایجاد پول از طریق بانکداری کسری خود را ذخیره می کند. بانکداری ذخیره کسری یک مفهوم کلیدی برای درک بانکداری مدرن و ایجاد پول است.

4000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز