خانه » مقالات پزشکی » دانلود مقاله درباره سرطان و درمان انواع آن

دانلود مقاله درباره سرطان و درمان انواع آن

دانلود مقاله درباره سرطان و درمان انواع آن از سری مقالات پزشکی با 35 صفحه و فرمت اجرایی PDF

سرطان «Cancer» که البته در زبان فارسی آن را با نام چنگار می شناسند بر اثر زیاد شدن تعداد سلول های بدن انسان بوجود می آید. سرطان انواع های زیادی دارد که متأسفانه برای هیچ کدام از آن ها درمان قطعی پیدا نشده است و اگر به موقع آن را بتوان تشخیص داد می توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد که این خود کمک بسیار زیادی به کسانی که در خطر مبتلا شدن به سرطان هستند می باشد.

در این لحظه مقاله ای کامل درباره سرطان آماده کرده ایم تا بتوان با آن بیشتر آشنایی پیدا کرد و علم و مطالبی که به درد همه ما می خورد را مطالعه کرد. به همین دلیل می توانید مطالبی که در این مقاله آمده است را ببینید :

  • در ابتدا سرطان تعریف شده است و شما به طور کامل با آن آشنا می شوید.
  • سرطان از تومور ها تشکیل شده است، که در ادامه آن ها مطالب بیان شده است.
  • شاید دوست داشته باشید بدانید که در دوران باستان چگونه سرطان وجود داشته است، ما در این مقاله در این باره نوشته ایم.
  • چگونگی بوجود آمدن سرطان موضوع دیگری است که به آن اشاره شده است.
  • شاید از نظر شما سرطان آخر خط باشد، ولی مطمئن باشید اشتباه فکر می کنید، ما نحوه زندگی کردن با چنگار را به شما آموزش می دهیم.
  • سپس موضوعی دلخراش یعنی سرطان در کودکان به آن پرداخته شده است.
  • و … .

همه چیز در مورد سرطان (تشخیص، علائم و درمان سرطان)

سرطان از مهم ترین علل مرگ و میر در جهان و سومین علت مرگ در کشور ایران می باشد که روند آن رو به افزایش است. آنچه امروزه چنگار ها را به عنوان یک مشکل بهداشتی در سطح جهان مطرح می کند رشد صعودی تعداد مبتلایان به این بیماری است.

سرطان در همۀ ما نهفته است. بدن ما نیز مانند تمام موجودات زندۀ دیگر دائم در حال ساختن یاخته های معیوب است، و این طوری است که تومورها به وجود می آیند. بدن های ما البته به مکانیسم هایی مجهز است که این نوع یاخته ها را پیدا و مهار می کنند. در غرب، از هر چهار نفر یک نفر از چنگار می میرد، اما سه نفر از چهار نفر از از آن نمی میرند. مکانیسم های دفاعی آنها مقاومت می کند و آنها به دلایل دیگر خواهند مرد.

تصویری از یک کودک مبتلا به سرطان

تصویری از یک کودک مبتلا به سرطان

اگر همه ما سرطانی بالقوه داریم که درونمان نهفته است، هر یک از ما نیز بدنی دارد که برای مبارزه با فرایند رشد تومور طراحی شده است. برعهدۀ هر یک از ما است که مکانیسم های دفاعی طبیعی بدنمان را به کار اندازیم. فرهنگ های دیگر بسیار بهتر از ما غریب ها این کار را می کنند.

سرطان هایی که غرب را مبتلا می کند مثل سرطان سینه، روده، پروستات در غرب هفت تا شصت برابر بیشتر از آسیا است. با این حال، آمار نشان می دهد که در مقایسه با مردان غربی، در پروستات مردان آسیایی که پیش از پنجاه سالگی به دلایل دیگری غیر از چنگار می میرند، همان تعداد ریز تومورهای پیش سرطانی دیده می شود. چیزی در شیوۀ زندگی آنها از رشد این ریز تومورها جلوگیری می کند. از سوی دیگر، میزان سرطان در بین ژاپنی هایی که در غرب ساکن شده اند طی یکی دو نسل با میزان چنگار در غربی ها برابری می کند.

رابطه ژنتیک با سرطان

همۀ ما با توهم هایی زندگی می کنیم که توانایی ما را برای مبارزه با سرطان تضعیف می کند، مثلاً، بسیاری از ما باور کرده ایم که سرطان عمدتاً با آرایش ژنتیکی ما ارتباط دارد، نه با شیوۀ زندگی ما. اما هنگامی که به پژوهش ها نگاه می کنیم، می بینیم کاملاً برعکس است.

اگر سرطان اساساً از طریق ژن ها منتقل می شد، میزان سرطان در میان فرزند خوانده ها با میزان سرطان در پدر و مادرهای بیولوژیکی آنها و نه پدر خوانده ها و مادر خوانده ها برابر بود. ژن های والدین بیولوژیکی که پیش از پنجاه سالگی از سرطان مردند هیچ تأثیری بر ریسک سرطان در بچۀ فرزند خوانده شدۀ آنها نداشت. از سویی، مرگ پیش از پنجاه سالگی بر اثر سرطان در پدر خوانده ها و مادر خوانده ها، که عادت ها را به فرزند خوانده ها منتقل می کنند و نه ژن ها را)، میزان مرگ و میر از سرطان را در فرزند خوانده ها پنج برابر بیشتر می کند.

عوامل ژنتیکی حداکثر 15 درصد در مرگ و میر بر اثر سرطان دخالت دارد. خلاصه اینکه کشندگی ژنتیکی وجود ندارد. همۀ ما می توانیم یاد بگیریم خودمان را از سرطان محافظت کنیم.

درمان انواع سرطان

تا امروز هیچ رویکرد جایگزینی برای درمان سرطان وجود نداشته است. کوشش برای درمان سرطان بدون استفاده از بهترین راه های طب رایج غربی یعنی جراحی، شیمی درمانی، پرتو درمانی، ایمنی درمانی و به زودی ژنتیک مولکولی، کاملاً غیر منطقی است. می توانیم از این حفاظت طبیعی بهره ببریم و جلوی بیماری را بگیریم یا فواید درمان ها را افزایش دهیم.

ترس و سرطان

متخصصین از طریق همان زحماتی که برای تشخیص به موقع سرطان می کشند عملاً در جامعه وحشت نیز ایجاد می کنند. به تجربه دیده شده است که مبتلایان به سرطان دائماً می گویند «ترس از سرطان را عملاً دامن می زنند.» این نحوۀ برخورد جامعه با بیماری سرطان واقعاً ناراحت کننده است. تقریباً همیشه مطالب منفی دربارۀ سرطان نوشته می شود. در وسایل ارتباط جمعی نیز همیشه صحبت از آن است که باید با انجام معاینات احتیاطی به جنگ سرطان رفت و آن را از این طریق شکست داد. آیا در این میان کسی هم به آن مبتلایانی که در این جنگ شکست خورده اند، فکر کرده است؟

2000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز