خانه » مقالات عمران و معماری » دانلود مقاله در مورد ساختمانهای پیش ساخته

دانلود مقاله در مورد ساختمانهای پیش ساخته

دانلود مقاله در مورد ساختمانهای پیش ساخته از سری مقالات عمران و معماری با 59 صفحه و فرمت اجرایی Word

پیش ساخته سازی ساختمان ها یکی از موضوعاتی است که قصد داریم یک مقاله خوب دربارۀ آن بین شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. این مقاله از 3 فصل تشکل شده است که عناوین این فصل ها را در زیر می توانید مشاهده کنید :

  • در فصل اول مبانی فکری ساختمانهای پیش ساخته مورد بررسی قرار گرفته شده.
  • فصل دوم به موضوع مسائل فنی و اجرایی ساختمانهای پیش ساخته اشاره کرده است.
  • و در آخرین فصل نمونه های ساختمان های پیش ساخته شده به تصویر کشیده شده است و توضیحاتی در آن باره داده شده است.

توضیحاتی دربارۀ ساختمانهای پیش ساخته

امروزه و در حال حاضر تعریف ما از ساختمان های پیش ساخته، کانکس هایی است که در اطراف شهرها وجود دارند که به عنوان سرپناهی عمل می کنند که می توان آن را جابجا کرد و عملا جنبه ی رفاهی و زیبایی در آن ها دیده نمی شود. کانکس ها را نمی توان نتیجه ی ذوق و هنر معماران دانست بلکه آن ها تولیداتی هستند که توسط صنعت به وجود آمده اند.

کانکس ها عموما در کارخانه ها تولید می شوند و باید ویژگی هایی مانند قابل حمل بودن و دارای ابعاد و ارتفاع کم در آن ها وجود داشته باشد. نوع دیگری از ساختمان های پیش ساخته وجود دارد که به آن ها مدولار گفته می شود.

مقاله ساختمان های پیش ساخته سازی شده

مقاله ساختمان های پیش ساخته سازی شده

 

زمانی که یک یا چندین واحد خاص تکرار می شوند مدولارها به وجود می آیند. مدولارها به دو صورت فلزی و بتنی وجود دارند که در نوع فلزی آن عموما قاب های ساخته می شود و سقف های آن بسیار سبک ساخته می شود ولی در نوع دیگر که بتنی است، تمام ساختمان از قطعاتی ساخته می شوند که به صورت بتنی و پیش ساخته هستند.

نقش توسعه اجتماعی در تجارت ساختمان

بعد از جنگ جهانی تغییرات اجتماعی زیادی به وجود آمد که از جمله پیامدهای آن می توان به افزایش حقوق و دستمزد و بالا رفتن هزینه ها و مخارج زندگی نام برد. در این میان صنعت توانست توسط راهکارهایی از جمله کاهش زمان ساخت محصولات در مقابل افزایش قیمت ها ایستادگی کند.

در روش ساخت به صورت سنتی میزان قیمت مصالح با میزان ارزش و دستمزد نیروی انسانی برابر بود اما در ساخت های صنعتی این میزان چهار به یک شد.

زمینه های پیش ساخته سازی ساختمان ها

پیشرفت های سریعی که در دنیای امروزی رخ می دهد عوارضی را نیز در بردارد که یکی از این عوارض احتیاج به داشتن ساختمان های پیش ساخته است. در دنیای امروز تمام محصولات در حداقل زمان ممکن تولید می شوند در این میان ساختمان سازی نیز باید پابه پای صنایع دیگر حرکت کند و دیگر با روش های سنتی نمی توان ادامه داد.

زمانی که ما یک محصول را به صورت انبوه تولید می کنیم عملا هزینه های جاری را کاهش داده ایم. یک کارگر ساختمانی با روش های سنتی در هر سال می تواند تنها یک واحد مسکونی تولید نماید که این با توجه به نیاز مسکن امروز جوابگوی این نیاز نیست.

نقایص و مزایای پیش سازی ساختمان

در روش های صنعتی انسان نمی تواند به خوبی با کار خود ارتباط برقرار کند و محیط کار نیز دچار یکنواختی و سردی می شود. در روش صنعتی به کارخانه هایی برای ساخت قطعات نیاز است و جابجایی این قطعات از کارخانه به ساختمان مشکلاتی مانند ترافیک و آلودگی محیط زیست در پی دارد.

هدف اصلی در پیش سازی ساختمان این است که هزینه ها کاهش و سرعت انجام کار افزایش یابد که در این صورت دیگر نمی توان تنوع و انعطاف پذیری را در طرح ها وارد کرد و ساختمان ها بسیار یکنواخت می شوند. با توجه به همه ی این نقایص همه ی ما می دانیم که در دنیای امروزی تنها راه حل برای مشکل مسکن استفاده از پیش ساخته سازی ساختمان است.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز