خانه » مقالات زندگینامه » دانلود مقاله زندگینامه حضرت خدیجه (ام المؤمنین)

دانلود مقاله زندگینامه حضرت خدیجه (ام المؤمنین)

دانلود مقاله زندگینامه حضرت خدیجه (ام المؤمنین) با 50 صفحه و فرمت اجرایی PDF به صورت کامل

زندگی نامه حضرت خدیجه کبری (سلام الله علیها) همسر پیامبر اکرم (ص) را در این پست از سایت دانلود مقاله برای شما عزیزان تدارک دیده ایم. در این مقاله می توان مطالبی مثل فضائل خدیجه (س)، روایات دیگر در مورد ایشان، ایمان خدیجه، احادیثی از پیامبر در مورد او، داستان درگذشت همسر پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرزندان حضرت خدیجه، مقام ایشان نزد خدا و رسول او و … را می توان مطالعه کرد.

زندگانی حضرت خدیجه کبری (س)

عبدالله بن جعفر می گوید داد که او از امام اول شیعیان حضرت علی (ع) شنیده که در کوفه که رسول خدا فرموده است: “بهترین زنان مریم، دختر عمران، و خدیجه دختر خویلد هستند”.

آیا این افتخار بزرگی است که اولین کسی که به دین اسلام گرویده یک زن بود، نه؟ او برای اولین بار شهادت که هیچ خدایی جز خدا نیست و شوهرش رسول خدا بود داد. شوهر او حضرت محمد (درود و رحمت خدا بر او) عزیز ما بود.

خدیجه، از یک خانواده نجیب به دنیا آمد. پدر او خویلد یکی از رهبران بزرگ قبیله خود بود تا زمانی که او در جنگ کشته شد. شوهر او نیز فوت کرده بود، و او یک زن بسیار ثروتمند بود. هنگامی که حضرت محمد (ص) هنوز یک مرد جوان بود، برخی از ثروت خود را به او سپرد، و از پیامبر برای تجارت با آن مال در سوریه درخواست کرد. البته دلیل این کار خدیجه این بود که محمد (ص) با صداقت و اعتماد شناخته شده بود. بعد از این که سود بسیاری از تجارت در سوریه کرد نزد خدیجه برگشت.

والپیپر حضرت خدیجه (س)

والپیپر حضرت خدیجه (س)

پس از شنیدن این که محمد (ص) از تجارت سود کرده، او تصمیم گرفت که او بهترین شوهر است، و این در صورتی بود که بسیاری از اشراف مهم قریش به او پیشنهاد کرده بودند. پس به عموی پیامبر، ابو طالب، که از طرف یکی از آشناهایشان پیشنهاد ازدواج محمد و خدیجه داده بود. و او موافقت کرد. در زمان ازدواج، پیامبر (ص) بیست و پنج سال داشت، در حالی که خدیجه چهل ساله بود.

فرزندان حضرت خدیجه

آنها برای پانزده سال با خوشحالی با هم زندگی کردند، و خدیجه چند فرزند را برای پیامبر به دنیا آورد. اولین فرزند آنها، پسر آنها به نام قاسم بود، که زمانی که او تنها دو سال سن داشت فوت کرد. دو پسر دیگر نیز، به نام طیب و طاهر نیز به دنیا آمدند، اما آنها در مراحل ابتدایی زندگی خود در گشتند. با این حال، محمد و خدیجه نیز چهار دختر با نامه زینب، رقیه، ام کلثوم و فاطمه را به دنیا آوردند.

همه کس پیامبر را به نام “الامین”، که به معنی ” قابل اعتماد” است. محمد (ص) هر سال در ماه رمضان در انزوا و تأمل در یک غار در کوه از غار حرا که در حومه مکه بود می رفت. خدیجه همیشه در این ایام برای او با مواد غذایی و نوشیدنی در طول این ماه پذیرایی می کرد. در پایان ماه رمضان، زمانی که او چهل ساله و خدیجه پنجاه و پنج سال داشتند، محمد پیامبر به طور ناگهانی به خانه خود در وسط شب ، با لرزش و با ترس برگشت.

حضرت خدیجه بسیار نگران شده بود از ظاهر همسر خود. به سرعت او یک پتو در اطراف شانه های پیامبر پیچید ، و زمانی که او آرام شد، از او خواست آنچه که اتفاقی افتاده است، را توصیف کند. محمد (ص) به خدیجه (س) گفت که یک موجودی که او قبلاً هرگز ندیده بود ( در واقع آن فرشته جبرئیل بود ) ناگهان به او ظاهر شده بود در حالی که او خواب بود و گفته بود “بخوان!”

این ها بخشی کوتاه از این مقاله بود و اگر شما نیاز به مطالب و توضیحات بیشتر در مورد حضرت خدیجه دارید، از طریق لینک زیر می توانید مقاله را به صورت کامل دریافت نمایید.

2000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز