خانه » مقالات سیاسی » دانلود مقاله درباره روز قدس

دانلود مقاله درباره روز قدس

دانلود مقاله درباره روز قدس از سری مقالات سیاسی با 41 صفحه و فرمت اجرایی PDF

روز قدس باید روز پیوند مستضعفین و مسلمانان جهان باشد روزی که فریادها، شعارها و پرچم ها یکی گردد و مسلمانان همچون صف های مرصوص و متحد و فشرده ندای آزادی قدس را سر دهند.

چرا که روز قدس، روز جهانی است که تنها به مسئله قدس اختصاص نداشته و می توان گفت که تبلور مقابله مستضعفین با مستکبرین است و در همین روز است که باید پوزه اسرائیل و سایر ابر جنایتکاران به خاک مالیده شود و وارثین واقعی زمین به حق خویش برسند.

آری روز قدس روزی تعیین استراتژی و خط مبارزه است. روز وحدت مسلمین تحت پرچم مقدس لا اله الا الله و محمد رسول الله است و همین روز است که بایستی روز تقویت پیمان و پیوند آهنین تمامی عاشقان قدس و برای رهایی آن باشد.

در این مقاله شما با مقوله روز قدس کاملاً آشنا می شوید و مطالب خوبی و جامعی در مورد آن فرا می گیرید. مطالب مهمی که در این مقاله آمده است به صورت زیر می باشد :

  1. در ابتدای تاریخچه ای پیرامون فلسطین و قدس بیان شده است.
  2. در ادامه جایگاه قدس در پیش مسلمانان جهان مورد بررسی قرار گرفته است.
  3. روز جهانی قدس از زبان امام خمینی (ره) موضوع بعدی است که به آن اشاره شده است.
  4. به نظر شما علت علاقه مسلمانان به بیت المقدس چه می تواند باشد؟ ما در این مقاله به این موضوع پرداخته ایم.
  5. و چندین مطلب دیگر … .

آشنایی بیشتر با مقوله روز قدس

از آن هنگام که نطفه نامشروع صهیونیسم در فلسطین توسط استعمار انگلیس منعقد گشت و قوانین و ارزشهای انسانی و معتبر جهانی توسط این جنایتکار قرن به زیر پا نهاد شد و جنایات هولناکی امثال دیر یاسین را آفرید، آشکار بود که این موجود کثیف و رذل برای اقتدار خود اینچنین بی شرمانه رو در روی حقوق انسانی مذهبی و اجتماعی و ملی ایستاده و با سرمستی مرتکب هولناک ترین اعمال ضد بشری می گردد و از این پس نیز زندگی خود را در تداوم چنین شیوه هایی خواهد یافت لذا تجاوزگری و غارتگری و آدمکشی و جنایت و آواره ساختن هزاران مرد و زن و کودک و … بیگناه را به راحتی انجام داده و اصلا امور را جزء حیات ننگین خود می داند.

امپریالیسم نیز چیزی جز این را نمی خواست و با همین انگیزه چنین وجود پلیدی را به وجود آورد و تحت حمایت وسیع خود قرار داد. بنا به عقده های تاریخی ناشی از پراکندگی و عدم ایجاد دولت واحد و سرخوردگی و تحت ستم و ظلم رژیم های یهودیان دیگر قرار داشتن، وسیله مناسبی برای اجرای اهداف خود بیرون رانده و با غصب اموال و دارائی هایشان، زمینه تقویت و تمرکز رژیم صهیونیستی را فراهم گردانند.

دانلود مقاله روز قدس

دانلود مقاله روز قدس

البته در کلیه موارد، حمایت نظامی و سیاسی و اقتصادی از امپریالیسم امکان چنین یکه تازی را به صهیونیست ها می داد.

در عین حال توده های مسلمان فلسطین بدون تکیه گاه و حمایت قابل توجهی از جانب سایر رژیم های عربی و به اصطلاح مسلمان و در شرایط ناجوانمردانه ذبح کشته و مظلومانه از بین می رفتند.

تاریخ معاصر فلسطین و سرنوشت مردم مسلمان آن یکی از سوزناک ترین و دردآورترین دوران بشری به حساب می آید. دورانی که منطق «زور» بر حقانیت مردمی مستضعف برتری یافته است.

مقابله با زورمندان ستمگر جهان فقط با به کارگیری و بسیج همه جانبه امکانات کشورهای مسلمان جهان تحقق می پذیرد و به این وسیله است که می توانند پرچم حاکمیت مستکبران جهان خوار را در این منطقه و سپس در جهان به زیر کشند و حق تاریخ فلسطینیان را از جنایتکاران غارتگر باز پس بستانند.

نقش ایران بر فلسطین

در شرایطی که ناتوانی، نومیدی، سرخوردگی و شکست های پیاپی ملت عرب و فلسطین را به تباهی، و مرز تسلیم و سازش کشانیده بود، یکباره پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، جهان را لرزاند و بر آسمان تیره و غمبار مردم فلسطین نور پاشید و بر کالبد نیمه جان فلسطین روح تازه ای دمید.

امام خمینی (ره) با علام روز جهانی قدس کوشیدند راه رهایی فلسطین را به ملت ها نشان دهند و آنان را از پوچی، نومیدی و سردرگرمی برهانند.

روز جهانی قدس که از سوی امام علام گردیده است، پیام هایی با خود به همراه دارد که برخی از نکات آنان را کوتاه توضیح می دهیم :

  1. روز جهانی قدس به همه مسلمان ها در سراسر جهان هشدار می دهد که سرنوشت فلسطین از سرنوشت آنان جدا نیست و پیروان اسلام باید خود را مصیبت مردم فلسطین سهیم بدانند و در راه رهایی آن سرزمین از چنگال صهیونیست ها، همه نیرو و امکانات خود را به کار گیرند.
  2. روز جهانی قدس به عموم ملت های مسلمان به ویژه مردم فلسطین، یادآوری می کند که تنها با پیروی از مکتب انسان ساز و انقلابی اسلام، می توان فلسطین و دیگر سرزمین های اسلامی را از چنگال صهیونیست ها و دیگر دشمنان اسلام رهانید، نه با ایده ئولوژی های عاریتی و وارداتی و شعارهای ملی گرایانه.
  3. مردم فلسطین، تنها با تکیه بر نیروی خویش می توانند مبارزه رهایی بخش خویش را پیش برند و باید از اصل «نه شرقی – نه غربی» منحرف نشوند.
  4. راه آزادی فلسطین خون و شهادت است، مسئله فلسطین در میدان های جنگ حل می شود نه در پشت میز مذاکره و سازش با دشمنان دیرینه اسلام.
  5. ملت اسلام با تظاهرات و راه پیمایی در این روز مقدس باید در راه آزادی، استقلال و سربلندی جهان اسلام گام بردارند و نه تنها در اندیشه خشکانیدن ریشه سرطانی صهیونیسم باشند بلکه باید در راه نابودی نظام های سرمایه داری و کمونیستی نیز کوشش کنند.
2000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز