خانه » مقالات هنری » دانلود مقاله در مورد نور در گرافیک

دانلود مقاله در مورد نور در گرافیک

دانلود مقاله در مورد نور در گرافیک از سری مقالات هنری با 64 صفحه و فرمت اجرایی word

مقاله ای کامل درباره نور در گرافیک برای علاقه مندان به رشته های هنری مخصوصاً گرافیک را آماده کرده ایم. این مقاله که از 5 فصل تشکیل شده است در هر یک از فصول به مطالبی پرداخته شده است که شما در زیر می توانید عناوین فصل را مطالعه کنید :

  • فصل اول کلیاتی از تحقیق را توضیح داده است که شما به طور کامل با موضوع نور در گرافیک آشنا شوید.
  • در فصل دوم پیشینه تحقیق یعنی نور و انواع آن و همینطور تاثیر نور بر اجسام و جنبه های فیزیکی و روانشناختی نور مورد بررسی قرار گرفته است.
  • در سومین فصل از مقاله نور در گرافیک ، به موضوع نورپردازی اشاره شده است که در این فصل متداول ترین نورپردازی ها توضیح داده شده است.
  • همچنین در فصل چهارم می توانید سیستم های نورپردازی به اضافه تجهیزات آن را مطالعه نمایید.
  • و در آخرین فصل نتیجه گیری از بحث های داده شده انجام شده و پیشنهاداتی در این باره شده است.

بررسی نور در گرافیک

در عصری که ما در آن زندگی می کنیم برای اینکه روشنایی روی اجسام شکل گیرد باید نور روی آن جسم طراحی شود که امتیاز این امر در اختیار کسانی به نام طراحان گرافیک قرار داد.

چیزی که قابل درک است، بحث نور بوده که خود را با گرافیک بدوجور عجین کرده و این را می توان در تبلیغات چه در مجله ها، تلویزیون، اطراف و … مشاهده کرد. البته این را می دانید که برای استفاده از نورپردازی باید آگاهی های لازم در خصوص نور و هچنین ابتکار و سلیقه در این کار را داشت و خیلی از افراد هستند که نمی توانند به خوبی این امر را پیاده سازی کنند. پس برای خلق یک اثر هنری به وسیله نورپردازی باید با خصوصیات نور و تجهیزاتی که از آن در این امر از آن ها استفاده می شود آشنایی کامل داشت.

مقاله در مورد نور در گرافیک

مقاله در مورد نور در گرافیک

این موضوع را شاید در اطراف خود دیده باشید که مثلاً برای اتاق خواب با استفاده از رنگ آبی ملایم می توان خوابی راحت تر داشت. پس در ادامه این نوشته باید گفت کسی که قصد نورپردازی یک مکان یا جسم را دارد باید با روانشناسی رنگ ها نیز آشنا باشد. و در یک کلام باید گفت که نور تأثیری وصف نشدنی در سلامت انسان و احساسات او می تواند بگذارد.

نورپردازی به دو صورت طبیعی و مصنوعی انجام می شود که گونه طبیعی آن به وسیله نور خورشید و یا ماه و … می باشد و منظور از نور مصنوعی انواع لامپ ها یا پروژکتورها برای امر نور دهی بر اجسام هستند.

برای این که نورپردازی در گرافیک خود را بیشتر نشان دهد می توانیم این مثال را بزنیم که مثلاً به یک جسم نور مستقیم خورشید می تابد و برای جسم دیگر از یک پرده جلو نور خورشید استفاده می شود. همین طور گونه های نورپردازی یعنی تاباندن نور از بالا، نور از جلو، نور از بقل و نور از پایین را می توان به این مطلب اضافه نمود.

3000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز