خانه » مقالات فرهنگی » دانلود مقاله در مورد فرهنگ سازی

دانلود مقاله در مورد فرهنگ سازی

دانلود مقاله در مورد فرهنگ سازی از سری مقالات فرهنگی با 23 صفحه و فرمت اجرایی PDF

فرهنگ سازی را ما در کلیه کارهایی که در طول روز انجام می دهیم می توانیم اجرایی کنیم. فکر کنید اگر در رانندگی فرهنگ سازی شود به نظر شما، این همه بی قانونی، اعصاب خوردی، خلاف قوانین راهنمایی و رانندگی و … اتفاق می افتد؟ نمی توان گفت که آمار انجام این کارها به صفر می رسد، ولی می توان به پایین ترین حد رساند که به نفع همه مردم می باشد. به هر حال در اینجا می خواهیم مقاله ای دربارۀ فرهنگ سازی در سایت دانلود مقاله برای شما عزیزان قرار دهیم. مطالبی که در مقاله نوشته شده است در زیر به صورت فهرست وار دیده می شود :

  • بیان تعریف فرهنگ سازی اولین موضوعی است که در این مقاله آمده است.
  • تبعیت از الگوها برای این امر مطلب بعدی است که بیان شده است.
  • در ادامه می توان چند صفحه ای پیرامون راهکارهای فرهنگ سازی را مطالعه کرد.
  • همچنین روش های فرهنگ سازی در جامعه یکی دیگر از موضوعاتی که در این تحقیق مشاهده می شود.

آشنایی با مقوله فرهنگ سازی

اگر شما به این طور مقالات علاقه مند هستید، پیشنهاد می کنیم که مقاله تعریف و مفهوم فرهنگ را نیز مطالعه کنید.

فرهنگ سازی

یکی از جلوه های بیرونی که توسط آن می توان به انسانیت بشر پی برد فرهنگ است. یکی از راه هایی که می توان به شخصیت هر فرد پی برد و آن را سنجید سطح فرهنگ آن شخص است. در جامعه نیز این صدق می کند و ما می توانیم به وسیله شناخت فرهنگ آن جامعه به میزان پیشرفت و تکامل آن جامعه پی ببریم و بتوانیم درباره آن جامعه قضاوت کنیم.

قرآن کریم که کتاب کامل و جامع است نیز بسیار به مسائل فرهنگی توجه کرده است و به انسان ها در حوزه فرهنگ سازی دستوراتی داده است. هر جامعه ای زمانی به رستگاری می رسد و در مسیر الهی گام برمی دارد که مردم آن جامعه در مورد فرهنگ سازی و شیوه های درست زندگی آموزش دیده باشند. قران روش های زیادی را برای فرهنگ سازی درست پیشنهاد کرده است که یکی از این راه ها ارایه الگوهای مناسب در این زمینه است.

فرهنگ سازی از راه معرفی الگوهای مناسب

الگو سازی برای انسان ها مسئله ای بسیار مهم است چرا که خداوند انسان را موجودی مقلد آفریده است که همواره سعی می کند از دیگران تجربه و دانش کسب کند و آن ها را به نسل های بعد از خود نیز انتقال دهد. یکی از راه هایی که می تواند انسان را گمراه کند نیز همین تقلید است به همین دلیل قران همواره انسان را هشدار می دهد که تقلیدهای کورکورانه و دور از عقل نداشته باشد.

دانلود مقاله در مورد فرهنگ سازی

دانلود مقاله در مورد فرهنگ سازی

اگر الگوی انسان مناسب نباشد می تواند انسان را به گمراهی و تباهی بکشاند. خداوند برای پاسخ به نیاز بشر پیامبرانی را به عنوان الگوهای صالح و خوب فرستاده تا انسان ها با تبعیت از آن ها به رشد و کمال برسند. پس می توانیم نتیجه بگیریم که اگر از راه معرفی اگوهای مناسب فرهنگ سازی شود می تواند به درستی نقش خود را ایفا کند.

راه کارهایی برای فرهنگ سازی

می توانیم فرهنگ را نماد انسانیت معرفی کنیم زیرا فرهنگ هدفی والا و بزرگ برای حرکت های انسانی است. اما همین فرهنگ زمانی می تواند خوب و مفید باشد که از ویژگی هایی برخوردار باشد که مهم ترین و اصلی ترین این ویژگی ها این است که دارای بستر و زمینه ای مناسب برای رشد و تعالی بشریت باشد. بنابراین فرهنگ ها هم می توانند مثبت باشند و هم منفی. همین مثبت و منفی بودن فرهنگ ها باعث شده که فرهنگ سازی به امری مهم و ضروری تبدیل شود

فرهنگ های متضاد

هر جامعه ای دارای ویژگی های مانند آداب و رسوم، سنت ها و قوانین خاصی است که به این ها فرهنگ گفته آن جامعه گفته می شود. هر کاری یا هر چیزی فرهنگ خاص خود را دارد و به همین دلیل مردم باید به فرهنگ هر کاری توجه داشته باشند و طبق آن پیش بروند. فرهنگ سازی مسئله ای است که نبود آن در جامعه می تواند اثار مخربی را بر جای گذارد به همین دلیل فرهنگ سازی تبدیل شده به دغدغه ای برای مسئولان جامعه.

وجود فرهنگ های غلط و نادرست در هر جامعه ای می تواند یکی از مهمترین مشکلات آن جامعه به شمار رود. پس می توانیم مسئله فرهنگ سازی را از دو جهت مهم بشماریم. از طرفی اگر فرهنگ کار یا چیزی در جامعه ای وجود ندارد نیاز به فرهنگ سازی احساس می شود و از طرفی دیگر اگر فرهنگ نامناسب و ناصحیحی در جامعه ای وارد شده باشد نیاز است که فرهنگ سازی مطلوب و مناسب انجام شود.

2000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز