خانه » مقالات سیاسی » دانلود مقاله در مورد سیاست در اسلام

دانلود مقاله در مورد سیاست در اسلام

دانلود مقاله در مورد سیاست در اسلام از سری مقالات سیاسی با 44 صفحه و فرمت اجرایی Word

سیاست در اسلام به نوبه ی خود از اهمیت زیادی برخوردار است و معنی آن این است که یک مسلمان می تواند با استعمار، ظلم، سهیونیسم و همین طور نژادپرستی مقابله کند. در همین راستا یک مقاله با همین موضوع و محتوا تدارک دیده ایم که شما می توانید در ادامه از سایت دانلود مقاله، این تحقیق را دریافت کنید. مطالب مهمی که در این مقاله آمده است به صورت زیر می باشد :

  • ضرورت تشکیل حکومت اسلامی به نظر شما چه می تواند باشد؟
  • ویژگی های حکومت اسلامی را می توان در ادامه این مقاله مطالعه کرد.
  • روش های مبارزه برای تشکیل حکومت اسلامی یکی دیگر از موضوعاتی است که در این مقاله آمده است.
  • و … .

چون یکی از ارکان این مقاله، اسلام می باشد، ما پیشنهاد می کنیم که شما مقاله دین اسلام را نیز مشاهده کنید.

خلاصه مقاله سیاست در اسلام

در زیر شما می توانید مطالب مهم مقاله سیاست در اسلام را به طور خلاصه وار مطالعه کنید.

اسلام و سیاست

پس از اینکه انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید برای همه ثابت شد که سیاست در اسلام چقد امر مهمی است. مسلمانان در سایه انقلاب اسلامی توانستند به آزادی برسند و در برابر تمام زورگویی ها و نژاد پرستی ها و ظلم ها بایستند. نقش امام خمینی در پیروزی انقلاب اسلامی بسیار پررنگ و سازنده بود زیرا امام اهل سازش کردن و کوتاه آمدن با ظلم و ستم و حرف زور نبود و در حوزه سیاست نیز از علم و دانش زیادی برخوردار بود.

ضرورت انقلاب سیاسی

از زمان امامان معصوم که با حکومت و خلافت های ظالم مبارزه می کردند و پس از آن ها بودند حکومت های اسلامی که بر علیه ظالمان زمان خود قیام می کردند به همین دلیل این امری ضروری و واجب است که نباید حکومت های ظالم و طاغوتیان را به حال خود رها کرد و ما مسئول این هستیم که احکام اسلامی را اجرا کنیم و با حکومت های شرک و طاغوت مبارزه کنیم.

دانلود مقاله در مورد سیاست در اسلام

دانلود مقاله در مورد سیاست در اسلام

برای اینکه بتوان حکومت های فاسد را از بین برد مسلمانان سه راه دارند، اول اینکه به طور هماهنگ و همگام با حکومت های فاسد به حرکت خود ادامه دهند راه دوم این است که بر علیه آن ها قیام کنند و در این راه همه ی سختی ها و مشقت ها را تحمل کنند و راه سوم این است که این حکومت های فاسد را قبول نداشته باشند و در انزوا و گوشه گیری به راه خود ادامه دهند.

همینطور برای اینکه مسلمانان بتوانند ریشه ظلم را بخشکانند و حکومت های طاغوتی را از بین ببرند راهی به جز راه دوم ندارند تا در نهایت بتوانند یک حکومت و انقلاب سیاسی اسلامی را تشکیل دهند.

ویژگی های حکومت اسلامی

حکومت های اسلامی، حکومت هایی هستند کاملا قانونی که در آن ها فقط یک نفر رأی صادر نمیکند بلکه کسانی که در رأس حکومت هستند باید پایبند و متعهد به یک سری اصول و قوانین خاصی باشند و می توان گفت که حکومت اسلامی در واقع همان حکومتی است که در آن قوانین الهی اجرا می شود.

در حکومت های غربی کسانی که حکمرانی می کنند قانون را وضع می کنند اما در حکومت های اسلامی در واقع قانون الهی اجرا می شود و خداوند قانون گذار است. هدف از حکومت های اسلامی رسیدن به هدف های عالی و والای انسانی است.

ویژگی های حاکم در حکومت های اسلامی

در حکومت های اسلامی حرف اول و آخر را قانون می زند به همین دلیل کسی که زمام حکومت اسلامی را بر عهده دارد باید نسبت به قوانین الهی آگاهی کامل داشته باشد ویا حداقل از قوانینی که مورد نیاز حکومت است اطلاعات کافی داشته باشد به همین دلیل کسی که ناآگاه است و در جهالت به سر می برد نمی تواند زمامدار حکومت اسلامی باشد.

یکی از دیگر ویژگی های حاکم در حکومت های اسلامی عادل بودن است زیرا بنیان حکومت اسلامی بر پایه عدالت بنا شده است. کسی که قرار است قوانین الهی را به درستی اجرا کند نمی تواند فردی ظالم و ستمگر باشد و از امانتی که همان حکومت اسلامی است به نحو احسن محافظت کند.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. امکانش هست که پی دی افش رو برام بفرستین؟

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز