خانه » مقالات حسابداری » دانلود مقاله در مورد حسابرسی (Audit)

دانلود مقاله در مورد حسابرسی (Audit)

دانلود مقاله در مورد حسابرسی (Audit) از سری مقالات حسابداری با 78 صفحه و فرمت اجرایی Word

حسابرسی که یکی از شاخه های مهم از علم حسابداری می باشد، از زمان های قدیم از آن در انجام امور کنترل حسابداری و … استفاده می شده است. در اینجا ما می خواهیم بیشتر با حسابرسی آشنا شویم، در همین راستا مقاله ای کامل و جامع در همین راجع آماده کرده ایم که در ادامه شما عزیزان علاقه مند می توانید این مقاله را از سایت دانلود مقاله دریافت کنید. مطالب مهمی که در این مقاله آمده است را که ما در زیر لیست وار عنوان کرده ایم را می توانید مشاهده نمایید :

  • در ابتدا پیشینه ای از حسابرسی گفته شده است.
  • در ادامه تعریف حسابرسی و انواع موسسات آن توضیح داده شده است.
  • استانداردهای پذیرفته شده حسابرسی یکی دیگر از عناوینی است که در این مقاله دیده می شود.
  • گزارش حسابرسان در کاربرگ های حسابرسی را می توان در موضوع ها بعدی تحقیق مشاهده نمود.
  • و مطالب دیگری که نام بردن آن ها از زمان و حوصله ما خارج است … .

حسابرسی و انواع آن

اختلاف فاحش بین آنچه اغلب استفاده کنندگان از صورت حساب های مالی حسابرسی شده انتظار دارند که از مطالعه این صورتحساب ها بدست آورند و آنچه حسابرسان مستقل اصرار دارند که در اختیار این استفاده کنندگان بگذارند، همیشه یکی از حادترین مسائل موجود در دنیای حسابداران امروزی بوده است.

تعریف حسابرسی چیست؟

حسابرسی در مفهوم کلی آن عبارت است از : «فرآیندی که به وسیله آن شخص با صلاحیت مستقلی شواهد مربوط به اطلاعات قابل اندازه گیری مربوط به واحدی اقتصادی را به منظور تعیین و ارائه گزارش دربارۀ میزان مطابقت بین آن اطلاعات و نتیجۀ مناسب دست یابد. افزون برآن حسابرس باید دارای استقلال فکر باشد.» در هر حسابرسی که انجام می شود باید حدودی که مورد رسیدگی قرار می گیرد به طور صریح و واضح بیان شود.

نقش حسابرسی در اقتصاد کشور

برای اینکه در دنیای امروز یک جامعه بتواند پابرجا بماند و به بقای خود ادامه دهد به اطلاعات مالی نیاز دارد که بتوان به آن تکیه کرد. افراد یا بانک ها یا حتی دولت برای اینکه بخواهند یک عملیات موفق در زمینه مالی داشته باشند نیازمند اطلاعات قابل اتکا هستند که عموما کسانی که این اطلاعات را تهیه می کنند با کسانی که از آن ها استفاده می کنند اهداف مشترکی ندارند.

دانلود مقاله در مورد حسابرسی (Audit)

دانلود مقاله در مورد حسابرسی (Audit)

در اینجا به حسابرسانی حرفه ای و کاملا صادق نیاز است که به استفاده کنندگان از اطلاعات بگویند که این اطلاعات قابل اتکا هستند یا خیر. اطلاعات مالی را می توان از منابع مختلفی گرفت و استخراج کرد اما مهمترین و اصلی ترین منبع این استخراج صورت های مالی است بنابراین صورت های مالی باید دارای کیفیت بالایی باشند.

استانداردهای مورد پذیرش حسابرسی

برای اینکه بتوان کیفیت یک کار اجرایی را مورد بررسی قرار داد و سنجید به یک سری استانداردها و مقرراتی احتیاج است که اجرای آن ها امری ضروری است. این استانداردها در حسابرسی نشان دهنده این است که ایا حسابرسان دارای کیفیت کار بالا هستند یا خیر.

جامعه زمانی به حرفه حسابرسی اهمیت خواهد داد و زمانی موقعیت و شرایط اجتماعی حرفه حسابرسی افزایش خواهد یافت که، هر شخص حسابرس مستقل دوره های آموزشی کامل را دیده باشد و دارای تخصص کافی باشد و همچنین حسابرسی را با صداقت و دقت و مهارت کافی و بالا انجام دهد.

گزارش حسابرسان

گزارش حسابرسان در واقع نظر حسابرسان در مورد یک صورت مالی خاص است که می توان گفت محصول و مرحله پایانی کار یک حسابرس در یک واحد تجاری است. گزارش حسابرسان به کسانی داده می شود که از حسابرس درخواست کرده اند که برای آن ها کار کنند. انتخاب حسابرس در هر شرکت بر عهده شخص خاصی می باشد که این امر در مورد شرکت های سهامی بر عهده هیئت مدیره آن شرکت است و مجمع عمومی صاحبان سهام آن شرکت این امر را به تصویب می رساند.

مالکیت کاربرگ های حسابرسی

مالکیت کاربرگ های حسابرسی فقط از آنه خود حسابرسان است و به هیچ وجه به صاحبکار تعلق ندارد. هیچ کس حتی صاحبکاران نمی توانند از حسابرسان بخواهند که کاربرگ ها را در اختیار آن ها بگذارند. پس از اینکه کار حسابرسی به اتمام رسید باز این کاریرگ ها در دست حسابرسان باقی می ماند.

در بعضی از موارد صاحبکاران ترجیح می دهند به اطلاعات ثبت شده در کاربرگ های سال های پیشین نگاهی بیاندازند و این کار را مفید بدانند در این صورت با تمایل حسابرسان می توانند این کار را انجام دهند اما باید توجه داشت که این کاربرگ ها هیچ موقع نباید جایگزین مدارک حسابداری صاحبکار شوند.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز