خانه » مقالات ورزشی » دانلود مقاله در مورد تمرینات ورزش یوگا

دانلود مقاله در مورد تمرینات ورزش یوگا

دانلود مقاله در مورد تمرینات ورزش یوگا از سری مقالات ورزشی با 34 صفحه و فرمت اجرایی Word

در این مقاله قصد داریم تمرینات ورزش یوگا «Yoga» را مورد بررسی قرار دهیم. خیلی سریع می رویم سر اصل مطلب و عناوین مهمی که در این مقاله آمده است به صورت زیر می باشد :

  • در ابتدا حرکات مربوط به کشش اعضای بدن انسان مورد بررسی قرار گرفته شده است.
  • در ادامه تمرینات مربوط برای تقویت چشم می باشد.
  • در این مقاله مطالب زیادی آمده است، ولی امکان جدا کردن مطالب نبود و همین 2 موضوعی که ذکر شد از اصلی ترین مطالب این مقاله می باشد.

بررسی تمرینات ورزش یوگا

ورزش یوگا به تصدیق متخصصین ورزشی، کامل ترین و سودمندترین روش ورزش است زیرا این نوع ورزش میراث تمدن پنج هزار سالۀ ملت متفکر هند است. در این ورزش بسیاری از اعضاء بدن انسان ورزیده می شود که در هیچ نوع ورزش دیگر شناخته نشده است، مثلاً ورزیدن معده و روده که از اعضاء بسیار مهم بدن انسان است : زیرا معده و روده است که غذا را باید برای میلیارد ها سلول زنده تهیه کند و بهداشت عمومی بدن را تأمین نماید، همچنین سر و گردن و چشم و زبان و دهان و انگشت به ویژه سلسله اعصاب با این روش ورزیده و نیرومند می شوند.

البته عمده توجه این ورزش معطوف اعصاب است زیرا اهمیت اعصاب برای بهداشت جسمی و فکری و روحی قابل انکار نیست و چون تمرکز اعصاب در ستون فقرات قرار دارد از این جهت اغلب ورزش های یوگا متوجه ستون فقرات است. به همین جهت است که جوکی هیچ وقت گرفتار اختلالات عصبی و روحی نمی شود، مبتلا به جنون نمی گردد، انتحار نمی کند، غم و غصه بر او مسلط نمی شود، بلکه همیشه آرام و امیدوار و خوش و خرم است، تا سن کهولت پیر نمی شود، ضعف و سستی و پیری بر او چیره نمی گردد، صورت او چروک بر نمی دارد، بلکه صاف و روشن می نماید، موی او سفید نمی شود بلکه براقی و زیبایی خود را تا پیری حفظ می کند.

بررسی تمرینات ورزش یوگا

بررسی تمرینات ورزش یوگا

ورزش یوگا توام با ورزش عصبی و فکری است، یوگا نه تنها بر عضلات خود مسلط است بلکه اعصاب و فکر را هم کاملاً در زیر فرمان دارد و در برابر شداید روزگار تعادل خود را از دست نمی دهد.

مهار عصبانیت و خشم با یوگا

بعد از پایان یکی از جلسات یوگا، مربی از او پرسید : «چه احساسی داشتی؟» او با تبسمی که رنگی از رضایت داشت پاسخ داد : «احساس می کنم جعبه جواهری را پیدا کرده که در تمام زندگی با من بوده ولی من از داشتن آن بی خبر و بی بهره بودم. یوگاه از من که شخصی عصبی، نگران و همیشه خسته بودم، آدمی آرام و صبور ساخت.» او سپس چنین ادامه داد : «پسر 6 ساله ام به من می گوید شما دیگر مثل قبل عصبانی نمی شوی و سر من داد نمی زنی، یوگا باعث تغییر نگاه من به زندگی شده است.»

این تجربه ی مشترک اغلب آنهایی است که با شرکت در کلاس های یوگا و انجام تمرینات آن قدرت ایجاد تعادل رفتاری و توازن روحی – روانی را در خود یافته اند. ولی به راستی تأثیرات گسترده و مثبت یوگاه در مقابله با بسیاری از اغتششاشات روانی و بیماری های جسمی تا چه میزان است؟

بر اساس دانش یوگا، علل اصلی در بروز عصبانیت عواملی چون شتاب زدگی، بی منطق بودم در فرایند تفکر، منازعات بیهوده، پایین بودن آستانه تحمل و تحرک پذیری بالا است که در مقابله با آنها اتخاذ نگرش هایی چون تسکین روح، نظم، توازن، آرامش و صفا در کنار انجام تمرینات تنفسی و حرکات مدتی مستمر توصیه می شود.

یوگا روشی است که هدف آن یافتن چشمه الهام علاقه ای است که در درون روح انسان پنهان است. این عمل ابزار خود و چندگانگی وجود ماست. یوگا با حذف علل روانی نامطلوب تمام مسایل انسانی، شکل بالاتری از شد خویشتن و آگاهی عمیق تر از خود را بنیاد می گذارد.

3000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. با سلام
    باتشکر از مطالب خوب و کامل شما
    واقعا ممنون
    خیلی مفید بود

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز