خانه » مقالات پزشکی » دانلود مقاله در مورد بهداشت جنسی

دانلود مقاله در مورد بهداشت جنسی

دانلود مقاله در مورد بهداشت جنسی از سری مقالات پزشکی با 54 صفحه و فرمت اجرایی PDF

بهداشت جنسی در زندگی زناشویی می تواند کمکی چه به زن و چه به مرد کند که خودشان باورشان نشود. اگر با داشتن اطلاعات که درباره مسائل جنسی است و همین طور عمل کردن به آن مطالب عمل کنند و اطلاع داشته باشند، زندگی موفق تری را می توان برای آن ها پیش بینی کرد.

برای کسانی که با این موضوع آشنایی چندانی ندارند مقاله بهداشت جنسی را توصیه می کنیم. در زیر می توانید مطالبی که در این مقاله آمده است را ببینید :

  • در ابتدای این مقاله بهداشت جنسی تعریف شده است.
  • در ادامه تأثیر مشاوره قبل از ازدواج بر بهداشت جنسی توضیح داده شده است.
  • همچنین یکی دیگر از موضوع های این مقاله، تأثیر فیلم های مستهجن بر رابطه زناشویی می باشد.
  • نقش والدین در سلامت جنسی فرزندانشان یکی دیگر از مطالبی است که در این مقاله دیده می شود.
  • و چندین مطلب دیگر … .

آموزش بهداشت جنسی

انسان ها همراه با تولد غرایزشان نیز شروع می شوند. احساس به حس گرسنگی و تشنگی و همین طور دفاع از خود از انواع غرایز هستند. یکی از این غریزه ها که در همه ی انسان ها چه زن باشند و چه مرد وجود دارد غریزه ی جنسی است. این غریزه بسیار مهم است و باید به آن به درستی پاسخ داده شود و در صورت عدم این کار ممکن است بنیان خانواده ها سست شود و از هم بپاشد.

مقاله بهداشت جنسی

مقاله بهداشت جنسی

افرادی که مشکلات جنسی دارند معمولا دچار بیماری هستند که با درمان ها و مشاوره های ساده درمان می شوند. داشتن اطلاعات و آگاهی در مورد مسائل جنسی بسیار می تواند مفید باشد و در صورت عدم این آگاهی ها ممکن است افراد با مشکلاتی مثل آزار و اذیت جنسی، ایدز و سوء استفاده های جنسی مواجه شوند.

اصول بهداشت جنسی و راه حل های آن

در اسلام به این نکته اشاره شده است که بهتر است دختران در سن نه و پسران در یازده سالگی ازدواج کنند و مسلماً این امر به این دلیل بوده که ازدواج های دیر ممکن است تبعات زیادی در بر داشته باشند. برای بهداشت جنسی باید از آسیب های آن پیشگیری کنیم که ازدواج به هنگام یکی از این راه ها است. تجربه و تحقیقات بیان گر این موضوع اند که کودکانی که در سن جوانی والدین شان متولد می شوند بیشتر موفق تر از کودکانی هستند که در سن پیری والدینشان به دنیا آمده اند.

یکی از مواردی که در بهداشت جنسی بسیار اهمیت دارد دفع شهوت است. دفع شهوت اگر به موقع نباشد می تواند باعث به وجود آمد بیماری های جنسی و روحی شود. افرادی که مشکلات جنسی دارند و از اختلالات جنسی رنج می برند بیشتر از افرادی که دارای قوای جنسی سالم هستند مبتلا به بیماری های قلبی و عروقی می شوند. دفع شهوت تنها برای ازدیاد نسل و لذت نیست بلکه برای سلامتی نیز بسیار مفید است.

تأثیر مشاوره قبل از ازدواج بر بهداشت جنسی افراد

یکی از مسائلی که تأثیر زیادی در سلامت و بهداشت خانواده دارد، بهداشت جنسی است. مشاوره قبل از ازدواج می تواند تأثیر زیادی در بهداشت جنسی داشته باشد اما متأسفانه نسبت به این موضوع غفلت می شود و بیشتر این افراد به دلیل عدم اگاهی و خجالت کشیدن از صحبت در این مسائل از این مشاوره امتناع می کنند. فشارهای زیادی از سوی اجتماع و والدین بر روی نوجوانان صورت می گیرد و به دلیل اینکه بعضی از والدین تعصبات زیادی در مورد مسائل جنسی دارند فرزندان در زندگی زناشویی خود دچار مشکلات جنسی می شوند.

زن و شوهر به راحتی نمی توانند در مورد مسائل جنسی با یکدیگر صحبت کنند و همین امر باعث می شود که زنان به دلیل شرم و نجابت از پیش قدم شدن در مسائل جنسی امتناع کنند این حق لذت بردن از مسائل جنسی را از خود سلب می کنند. اگر جنبه های جسمی، روحی روانی و اجتماعی با یکدیگر ترکیب شوند، بهداشت جنسی را به وجود می آورند که تأثیر زیادی بر تمایلات جنسی افراد دارد. برای داشتن جامعه ای سالم باید سطح اطلاعات جنسی افراد را در تمام ابعاد این موضوع بالا برد.

2000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز