خانه » مقالات ورزشی » دانلود مقاله درباره ورزش کاراته

دانلود مقاله درباره ورزش کاراته

دانلود مقاله درباره ورزش کاراته از سری مقالات ورزشی با 39 صفحه و فرمت اجرایی PDF

ورزش کاراته «Sport Karate» موضوع این مقاله از سایت دانلود مقاله می باشد که برای شما عزیزان آماده کرده ایم. مطالب مهمی که در این مقاله به کار رفته است به صورت زیر می باشد :

  • در ابتدا ورزش کاراته به صورت کامل تعریف شده است.
  • در ادامه تاریخچه کاراته چه در جهان و چه در ایران مورد بررسی قرار گرفته شده است.
  • سپس شما با سبک های ورزش کاراته و همینطور درجه بندی کمربند در این ورزش را مورد بحث قرار داده ایم.
  • همچنین در این مقاله شما می توانید با بعضی از تکنیک های کاراته بیشتر آشنا شوید.
  • و در آخر به موضوع قوانین و مقررات کاراته در مسابقات پرداخته شده است.

آشنایی کامل با ورزش کاراته

اکثر افراد تصور می کنند که کاراته ورزشی است خشن و ممکن است به انسان آسیب بزند و همچنین باعث می شود که روحیه ی خشونت در انسان زیاد شود. اما این تصورات کاملا اشتباه و نادرست است و ورزش کاراته نه تنها برای سلامتی مضر نیست بلکه باعث می شود که روحیه ی انسان از افکار پلید و ضد بشری پاک شود و به سلامتی جسم و روح انسان بسیار کمک می کند.

مقاله ورزش کاراته

مقاله ورزش کاراته

 

کاراته از انسان فردی با شخصیت والاتر و دارای ویژگی های خوب انسانی می سازد. کاراته دارای تمرینات پی در پی است که باعث می شود تمام اندام های بدن انسان قدرتمند شوند و استقامت بدن بسیار زیاد شود. تمام تمرین های این ورزش طبق اصولی خاص طراحی شوند و این باعث می شود در طول تمرینات ورزشکار آسیب نبیند.

تاریخچه ورزش کاراته

در دوران گذشته معمولا در زمان دعوا و درگیری از سلاح استفاده می شد و هیچ گونه منعی برای آن وجود نداشت و ملت بنا به فرهنگ شان از سلاح های خاصی استفاده می کردند که شمشیر جزیی از این سلاح ها بود. در کشور ژاپن استفاده از شمشیر بسیار رایج بود و مبارزان این کشور از شمشیر در تمرینات خود استفاده می کردند.

در محدوده ای از زمان فرهنگ غرب وارد ژاپن شد و این کشور را کاملا تحت تآثیر قرار داد و استفاده از شمشیر منسوخ شد. اولین باری که مسابقات کاراته برگزار شد در قرن نوزدهم و در ژاپن بود.

تاریخچه کاراته در ایران

سبکی خاص از کاراته اولین بار در سال هزار و سیصد و چهل و چهار به ایران وارد شد. در اوایل ورود این ورزش به دلیل عدم شناخت مسوولین در مورد کاراته، توجه قابل توجهی به این رشته نشد و هیچ گونه امکاناتی به ورزشکاران داده نشد. در آن دوره شخص می توانست حداکثر کمربند سبز بگیرد. اولین اکادمی رسمی کاراته در سال هزار و سیصو پنجاه و یک در کشور افتتاح شد.

مفاهیم کمربند در ورزش کاراته

اوبی یا همان کمربند در ورزش کاراته به دور لباس بسته می شود و مانع از باز شدن لباس می شود. این بسته شدن تنها مفهوم کمربند نیست و مفهوم عمیق تری دارد که معنایی فلسفی است. اگر بخواهیم معنای کمربند را به درستی درک کنیم، ابتدا باید به رنگ آن توجه کنیم.

در ابتدای به وجود آمدن کاراته کمربند تنها به رنگ سفید وجود داشت و پس از آن که سالها این شخص از کمربند استفاده می کرد به دلیل نشستن رنگ آن تبدیل به قهوه ای می شد و پس از مدتی تبدیل به رنگ مشکی می شد. می توانیم بفهمیم که رنگ ها در کمربند فقط نشان دهنده ی بازی خوب یا تکنیک خوب نیست بلکه نشان دهنده ی رشد شخصیتی و کمال انسانی است.

انواع تکنیک در ورزش کاراته

دو نوع تکنیک در کاراته وجود دارد که توسط دست و پا انجام می شود. این تکنیک ها قابل استفاده در مناطق بالا، میان و پایین بدن می باشد که تکنیک های پا به صورت جهشی و پرشی انجام می شوند.

کسی که قصد آموزش ورزش کاراته را دارد باید تمام تکنیک های مربوط به آن را در زمانی مشخص یاد بگیرد و هر چه درجه فرد بالاتر رود تکنیک های پیشرفته تری را آموزش می بیند.

2000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز