خانه » مقالات عمران و معماری » دانلود مقاله درباره معرفی رشته عمران

دانلود مقاله درباره معرفی رشته عمران

دانلود مقاله درباره معرفی رشته عمران از سری مقالات عمران و معماری با 28 صفحه و فرمت اجرایی Word

رشته عمران یکی از زیرمجموعه های رشته فنی و مهندسی می باشد که عمده کارهای این رشته مربوط به ساخت و ساز ساختمان ها و سازه ها می باشد. به دلیل اینکه رشته عمران مخاطبان زیادی دارد می خواهیم به معرفی آن بپردازیم. پس همراه با سایت دانلود مقاله باشید تا درباره ی این رشته اطلاعات بیشتری کسب کنید. مطالب مهمی که در این مقاله آمده است را به صورت فهرست وار در زیر می توانید مشاهده کنید :

  • در ابتدا رشته عمران معرفی شده و اهمیت و ضرورت این رشته بیان شده است.
  • در ادامه تفاوت بین اشخاصی که شغل و کسانی که مدرک عمران دارند گفته شده است.
  • همچنین گرایش های مربوز به این رشته ذکر شده است.
  • سپس موقعیت های شغلی که این حرفه برای فارغ التحصیلان خود دارد نوشته شده است.
  • و … .

همه چیز درباره رشته عمران

یکی از رشته های پرطرفدار و کاربردی که داوطلبان کنکور سراسری که در رشته ریاضی و فنی دیپلم گرفته اند می توانند انتخاب کنند رشته مهندسی عمران است. در دنیای امروز که روز به روز پیشرفته تر می شود و نیازهای انسان ها بیشتر و پیچیده تر، بیشتر از گذشته نیاز به طرح های عمرانی احساس می شود.

اهمیت رشته عمران

یکی از پیش پا افتاده ترین و اولین نیازهای انسان داشتن سرپناه و مکانی برای زندگی کردن است. انسان ها در طول تاریخ و با توجه به امکانات و ابزاری که داشته اند این نیاز را برآورده کرده اند. انسان های نخستین برای ایجاد سرپناه از طبیعت کمک می گرفتند و معمولا در غارها زندگی می کردند اما با گذشت زمان دیگر غارها جوابگوی نیاز انسان ها نبود و آن ها توانستند ابزارهایی بسازند و توسط آن ابزار و لوازم جایی را برای زندگی کردن خود محیا کنند و این گونه بود اولین جرقه های مهندسی عمران خورده شد. هر چه زمان به جلوتر رفت جوامع بزرگتر شدند و انسان ها به محل هایی بزرگ تر برای زندگی نیاز پیدا کردند و به این ترتیب روز به روز مهندسی عمران جایگاه ویژه تری را در زندگی بشریت به خود اختصاص داد.

دانلود مقاله درباره معرفی رشته عمران

دانلود مقاله درباره معرفی رشته عمران

انسان ها به وسیله دانش عمران توانستند بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل و طوفان های سهمگین زا مهار کنند. از دیگر ارمغان های مهندسی عمران ساخت راه ها است که نقش مهم و اساسی را در ارتباط جوامع بازی می کنند. سدهایی که امروزه ساخته شده و توسط آن ها برق تولید می شود و ایجاد تونل ها که به وسیله آن ها می توان از میان کوه ها عبور کرد همه و همه حاصل کار و دانش مهندسین عمران است.

تفاوت میان مدرک عمران با شغل مهندسی عمران

مهندسی عمران به عنوان یک شغل محسوب نمی شود و کسانی که در دانشگاه در رشته عمران تحصیل می کنند پس از فارغ التحصیلی مدرکی به عنوان مهندسی عمران به آن ها داده می شود. یک مهندس عمران پس از دریافت مدرک خود شغل های گوناگونی می تواند داشته باشد در قسمت های زیادی که مربوط به ساخت سازه است مانند سد، ساختمان، پالایشگاه و مدیریت های ساخت می تواند به کار و فعالیت بپردازد.

در کشور ما تقریبا در تمام مقاطع تحصیلی دانشجویان می توانند تخصیل کنند از دیپلم گرفته تا مقطع دکتری و بالاتر. هر چه که مقطع تخصیلی بالاتر می رود سطح کاری در رشته مهندسی عمران تخصصی تر و کمتر می شود و دانشجویان به طور تخصصی روی یک بخش از مهندسی عمران تمرکز می کنند.

توانایی ها و استعدادهای مورد نیاز برای رشته عمران

اگر کسی بخواهد در رشته مهندسی عمران تحصیل کند و این رشته را در مقاطع بالاتر نیز ادامه دهد باید در زمینه های ریاضی و فیزیک دارای دانش و استعداد بالایی باشد تا بتواند مسائل مربوط به این رشته را تجزیه و تحلیل و حل کند. کسانی که این رشته را انتخاب می کنند باید بدانند که به دلیل وجود اکثر طرح ها و سازه های عمرانی در خارج از شهرها این رشته مستلزم کار و فعالیت بسیار زیاد است.

2000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز