خانه » مقالات عمران و معماری » دانلود مقاله درباره اجرای اسکلت بتنی

دانلود مقاله درباره اجرای اسکلت بتنی

دانلود مقاله درباره اجرای اسکلت بتنی از سری مقالات عمران و معماری با 112 صفحه و فرمت اجرایی word

نحوه اجرای اسکلت بتنی ساختمان ها که موضوع این مقاله در این پست و ساعت از سایت دانلود مقاله می باشد را تدارک داده ایم. در این مقاله مطالب مفید و متعددی بیان شده است که در زیر شما تعداد کمی از آن ها را مشاهده کنید و در ادامه توضیحات کمی پیرامون اجرای اسکلت بتنی را مطالعه کنید :

  • در ابتدای این مقاله پیرامون سیمان بحث شده است.
  • در ادامه نیز بتن و مواد افزودنی آن مورد بررسی قرار گرفته شده است.
  • آرماتور ها موضوع بعدی است که پیرامون آن نیز مطالبی دیده می شود.
  • یکی دیگر از مباحثی که در مقاله اجرای اسکلت بتنی مشاهده می شود، دال ها می باشد.
  • و مطالب متعدد و فراوان دیگری که می توانید با دانلود این مقاله مطالعه کنید … .

نحوه اجرای اسکلت بتنی ساختمان

چندی قبل یک مقاله در مورد بتن در سایت در اختیار شما عزیز گذاشته ایم که به احتمال زیاد این مقاله نیز می تواند به شما کمک کند.

سیمان

در همه جهان سیمان را پرتلند می خوانند، به این دلیل که وقتی آن را در بتن می ریزنند به رنگ خاکستری در می آید که این رنگ مانند رنگ سنگ هایی است که در صخره های پرتلند وجود دارد. سیمان ماده ای است که وقتی در تماس با آب قرار می گیرد دانه هایی که از جنس شن و ماسه هستند و در بتن وجود دارند را به یکدیگر می چسباند و آن ها را منسجم می کند.

چگونگی اجرای اسکلت بتنی

چگونگی اجرای اسکلت بتنی

موادی که سیمان را تشکیل می دهند درصد های متفاوتی دارند اما در میان آن ها آهک از همه بیشتر و پس از آن سیلیس درصد بیشتری را به خود اختصاص می دهد. در تولید سیمان مواد و مصالحی که به صورت خام هستند را پودر می کنند و همه ی آن ها را به صورت نسبت های مورد نیاز با یکدیگر مخلوط می کنند.

زمانی که مصالح را به صورت پودر درآوردند آن ها را به یکی از دو روش خشک و خیس مخلوط می کنند. پس از مخلوط کردن مواد را داخل کوره می گذارند و کلوخ های سیمان ایجاد می شوند. زمانی که این کلوخ سیمان سرد شد آن را آسیاب می کنند و به آن گچ اضافه می کنند، این مخلوطی که به دست آمده را دوباره حرارت می دهند و در نتیجه پودر سیمان تولید می شود.

مصالح سنگی

در اجرای اسکلت بتنی درصد زیادی را مصالح سنگی تشکیل می دهند. در تهیه مصالح سنگی باید دقت شود که طوری باشند که مقاومت کافی داشته باشند و در برابر شرایط خاص محیطی توانایی لازم را داشته باشند. مصالح سنگی مورد استفاده در بتن از دو نوع ریز دانه و درشت دانه تشکیل شده اند.

برای تشخیص نوع این مصالح سنگی باید آن ها را از الک نمره 4 عبور دهیم و در صورت عبور به آن ها ریز دانه و در غیر این صورت درشت دانه می گوییم. باید در کیفیت و سلامت مصالح سنگی دقت کافی شود زیرا مصالح سنگی تأثیر زیادی روی هزینه ها و کیفیت بتن ها دارند.

اگر بخواهیم بتن هایی تولید کنیم که حجیم هستند به دانه های سنگی نیاز داریم که اندازه ی آن ها شصت و سه میلی متر باشد ولی اگر هدف ما تولید بتن های معمولی باشد اندازه دانه ها باید بیست و دو میلی متر باشد.

آب

یکی از موادی که جزو اجرای اسکلت بتنی به حساب می آید آب است. عملاً ما بدون آب نمی توانیم هیچ واکنش شیمیایی را در بتن صورت دهیم. در بتن های مسطح و در بتن های حاوی آلومینیوم باید دقت کنیم که آبی را که مورد استفاده قرار می دهیم به هیچ وجه کلر نداشته باشد زیرا کلر باعث می شود که فولاد دچار خوردگی شود.

باید به این نکته دقت داشته باشیم که هرچه میزان آب مورد استفاده شده در بتن کمتر باشد بتن با کیفیت تری خواهیم داشت. بهترین و مناسب ترین آبی که می توان از آن در تهیه بتن استفاده کرد همان آب آشامیدنی است زیرا آب هایی که حاوی املاح هستند به بتن آسیب می رسانند.

قبل از رسیدن به توضیحات پایین پیشنهاد میکنیم مقاله مواد افزودنی به بتن را نیز مطالعه کنید.

مواد افزودنی

مواد افزودنی یا همان مواد مضاف، موادی هستند که شیمایی و خاص اند که می توانیم آن ها را به صورت محلول یا پودر در بازار پیدا کنیم. این مواد هنگام ساخت بتن به آن افزوده می شوند و کار آن ها این است که باعث می شوند بعضی از خواص فیزیکی و شیمیایی را در بتن ایجاد کنند.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز