خانه » مقالات فرهنگی » دانلود مقاله درباره آغاز سال تحصیلی (بازگشایی مدارس)

دانلود مقاله درباره آغاز سال تحصیلی (بازگشایی مدارس)

دانلود مقاله درباره آغاز سال تحصیلی (بازگشایی مدارس) از سری مقالات فرهنگی با 41 صفحه و فرمت اجرایی PDF

در روز اول مهر زنگ های مدارس در سراسر ایران یک صدا آغاز سال تحصیلی را اعلام می دارند. این جنب و جوش در همه به چشم میخورد، مغازه های پارچه فروشی رونقی گرفته و مادران تنها یا دست در دست بچه ها برای خریدن روپوش و تهیه وسایل لازم برای بچه های به این مغازه و آن مغازه می روند.

اولین روز از ماه مهر مصادف است با روز بازگشایی مدارس که در این روز سال تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان آغاز می شود و قدمی جدید در راستای فرا گرفتن علم بر می دارند.

آغاز سال تحصیلی جدید یا روز بازگشایی مدارس موضوعی است که در این مقاله قصد پرداختن به آن را داریم. مطالب مهمی که در این مقاله به چشم می خورد به صورت زیر می باشد :

  1. در ابتدای مقاله چند مورد آموزشی پیرامون کسب علم و دانش نوشته شده است.
  2. به نظر شما یک دانش آموز چگونه خلاق می شود؟ در ادامه مباحث این مقاله به این موضوع اشاره شده است.
  3. همچنین شما با معنی و مفهوم مدرسه آشنا می شوید.
  4. و مورد آخر اینکه پیش از ورود به دبستان چه مواردی را باید رعایت کنید.

مقاله آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس

با آغاز سال تحصیلی جدید، با هم نگاه ها متوجه مدارس و کلاس های درس گردید. بار دیگر آموزش و پرورش در معرض بحث ها، اظهار نظرها و قضاوت ها قرار گرفت.

مدرسه محیطی است که کودک یاد می گیرد چگونه زندگی کند، چگونه رفتار کند، یاد می گیرد که چگونه یاد بگیرد، چگونه دوست داشته باشد، چگونه اعتراض کند و عدم تمایل خود را نشان دهد. شاید گفته شود در بسیاری از موارد، مدارس به دلیل حجم مطالب درسی و تکالیف از پیش تعیین شده به این امور اقبال و توجهی نشان نمی دهند.

آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس

آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس

بایستی اظهار داشت که دانش آموزان در مقطع سنی حساسی قرار دارند و این مفاهیم را چه بخواهیم و چه نخواهیم خواهند آموخت. بنابراین اگر مدارس برای یادگیری مفاهیم فوق راهکاری نداشته باشند، کودکان راهکارهایی از مجموعه رفتارهای به وقوع پیوسته در مدرسه دریافت نموده و به کار خواهند بست، به عبارت دیگر کودکان منتظر برنامه و دستورالعمل های ما نخواهند ماند. به هر حال مدرسه رسالتی مهم به عهده دارد که می بایست به درستی به آن بپردازد.

آغاز سال تحصیلی و رسالت معلمان

آغاز سال تحصیلی، شروع دوباره شور و هیاهوی شیرین کودکانه در مدارس است. آغاز تلاش و کوشش دوباره مدارس به عنوان کانون های یاددهی – یادگیری و طنین دلنشین زنگ مدرسه نوید بخش بهار دانش و عطر دل انگیز صدها گل در بوستان علم و امید است.

آغاز مهر و این شور و شعف فرصت مغتنمی است تا متولیان امر آموزش و پرورش و به ویژه معلمان، مربیان و دست اندرکاران آموزش و پرورش به نقش خود در تربیت نسل آینده این مرز و بوم بیشتر بیندیشند و با هم اندیشی و همفکری بیشتر، نقش موثر و سازنده تری را در این زمینه ایفا نمیاند.

مسلما اگر معلم به عنوان باغبان شکوفه های حیات و پرورش دهنده غنچه های نو شکفته وجود کودکان، آمیزه ای از عطوفت و مهربانی، منطق و صبوری، علم و حلم و همیشه گشاده رو و مهربان باشد. روحیه برادری و محبت، عدالت خواهی و حس کنجکاوی و میل به دانستن و همه صفات شخصیتی مناسب در وجود کودکان ریشه خواهد دوانید و آنان به عنوان آینده سازان این جامعه پیشرفت و ترقی و تعالی را برای کشور به ارمغان خواهند آورد.

معلم به عنوان تجلی گر همه ارزش ها و کرامت ها و بزرگ منشی است و مقام او در ردیف انبیاء در نظر گرفته می شود. او الگوی محبوب کودکان است و همان لحظه ای که آموزش می دهد مستقیم و غیر مستقیم و یا عمدی و غیر عمدی اثر تربینی بر روی دانش آموزان می گذارد، چرا که با زبان آموزش می دهد و با وجود خویش تربیت می کند.

او نقش های دیگری چون مشاور، راهنما، معلم فوق برنامه، مربی بهداشت و … را به تناسب تخصص و علاقه و آموزش های خود به عهده دارد و در این زمینه ها نیز اثرات آموزشی و تربیتی خود را بر دانش آموزان می گذارد.

2000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز