خانه » مقالات ورزشی » دانلود مقاله درباره آسیب های ورزشی

دانلود مقاله درباره آسیب های ورزشی

دانلود مقاله درباره آسیب های ورزشی از سری مقالات ورزشی با 259 صفحه و با فرمت اجرایی Word

آسیب های ورزشی «Sports injuries» که ضربات ورزشی مسئول 25% از تمام موارد آسیب‌ های چشمی است . بسیار جالب‌ تر است اگر بدانیم که 90% از آسیب های ورزشی چشم را می‌ توان بوسیله پوشیدن محافظ چشم جلوگیری نمود . پیشگیری از آسیب چشمی به دو طریق امکان پذیر است، آموزش های ورزشی و محافظ چشم.

ورزشکار معمولاً روی سطحی ناهموار روی مفصل مفصل مچ بلند می‎ شود. یکی از سه درجه آسیب های لیگامانی ممکن است رخ دهد. معمولاً یک التهاب تخم مرغی شکل در قدام و اطراف قوزک خارجی پدید می ‎آید. وقتی از خلف نگاه کنیم، وضعیت تاندون آشیل به خوبی بیان گر شدت آسیب است . در آسیب های ورزشی خیلی شدید (درجه III) میزان وضوح تاندون آشیل به دلیل خونریزی فراوان درون مفصل از بین رفته است.

لیگامان خارجی باید به آرامی لمس شود تا وجود درد استخوانی بررسی گردد، اگر وجود دارد، یک عکس رادیولوژی باید درخواست شود. اگر لمس حساسیت به درد را از بین ببرد،‌ قوزک خارجی و ورزشکار قادر به تحمل وزن خواهند بود، به احتمال 97% تنها یک آسیب بافت نرم وجود دارد . هرگونه شکستگی با این نوع لمس کردن شبیه به یک کندگی استخوانی یا از نوع مویی جابجا نشده است که همانند یک رگ به رگ شدگی درمان می ‎شود.

ورزش مورد علاقه شما چه می باشد؟ آیا با آسیب های ورزشی مربوط به ورزشی که انجام می دهید آشنا هستید. آیا می دانید کدام یک از قسمت های بدن انسان آسیب پذیر هستند؟ ما به شما پیشنهاد می کنیم تا شما مقاله آسیب های ورزش های را مطالعه کنید تا بیشتر مراقب بدن خود و ورزشی که می کنید باشید. این مقاله دارای 9 فصل می باشد که هر کدام از فصل ها در مورد یکی از آسیب های ورزشی مورد بحث قرار گرفته است. در زیر می توانید عناوین فصل ها را مشاهده کنید :

  • فصل اول به آسیب های مچ پا پرداخته است.
  • فصل دوم آسیب های پا را مورد بررسی قرار داده است.
  • آسیب های ستون فقرات کمر عنوان سومین فصل از این مقاله می باشد.
  • همچنین در فصل چهارم آسیب های قفسه سینه و ستون فقرات پشتی مورد بحث قرار گرفته است.
  • در پنجمین فصل از این مقاله به موضوع آسیب های فقرات گردنی اشاره شده است.
  • ششمین فصل، آسیب هایی که انواع ورزش بر روی صورت می گذارند را درباره آن توضیحاتی داده شده است.
  • سپس در فصل هفتم آسیب های شانه نام دارد.
  • در ادامه و در فصل هشتم آسیب های آرنج است که به آن پرداخته شده است.
  • و در آخرین فصل یعنی نهم آسیب های مچ و دست نامگذاری شده است که در مورد آن چندین خط و پاراگراف نوشته شده است.

قبل از این که موضوع مورد بحث را شروع کنیم بهتر است که مقاله ای که در مورد ورزش را قبلاً در سایت دانلود مقاله منتشر کرده ایم را مطالعه کنید.

آسیب های ورزشی گوناگون

روش های مشابهی برای بررسی آسیب های ورزشی مکانیکی همانند فقرات کمری به کار می‌ رود. سندروم پاسچرال بیشتر به روش تصحیح پاسچر نشسته با تمرینات اصلاحی قوز کردن انجام می‌ شود. اگر چه این بار از بین بردن پروتروژن سر یکی از اهداف مهم است.

مقاله درباره آسیب های ورزشی

مقاله درباره آسیب های ورزشی

اختلال ext شیوع زیادی در فقرات گردنی تحتانی دارد و نشستن صحیح برای بیمار غیر ممکن می‌ کند. Retraction ابتدا در وضعیت نشسته یا ایستاده به دنبال ext انجام می‌ شود. فشار زیادی به راحتی تسط بیمار در وضعیت خوابیده دمر داده می‌ شود. از این وضعیت بیمار بهروی آرنج هایش تکیه می‌ کند و انگشتانش را زیر چانه‌ اش قرار می‌ دهد،‌ سر را به ext بیشتر هل می دهد. در وضعیت خوابیده طاق باز می‌ توان سر را خارج از لبه تخت قرار داد. بیمار به آهستگی به سرش اجازه می‌ دهد تا به عقب به ext بیشتر هل می‌ دهد. در وضعیت خوابیده طاق باز می‌ توان سر را خارج از لبه تخت قرار داد. بیمار به آهستگی به سرش اجازه می دهد تا به عقب به ext کامل برود. (کشش بوسیله وزن سر اعمال می‌ شود.) حرکات چرخشی کوچکی را می‌ توان در انتهای دامنه بکار برد تا حرکت را کامل کنیم. این روند آخر فقط برای بیماران جوانتر راحت است. در غیر اینصورت احتیاط احتیاط لازم در رابطه با شریان های مهره‌ ای ضروری است.

آسیبهای ورزشی فک و صورت

ورزش مسئول 12% از آسیب های ورزشی مربوط به فک و صورت است . شکستگی فک بالا و استخوان های زایگوماتیک در ورزش های مبارزه‌ ای شایع‌ تر است. اگر فک بالا ضربه بخورد یا آسیب به دندان ها وارد می‌ شود یا در نیمی از صورت احساس کرختی به وجود می‌ آید. لمس مستقیم این شکستگی دردناک است و اگر از ورزشکار بخواهیم که پارچه تاشده‌ ای را گاز بزند درد به مفصل TM نیز انتقال می‌ یابد. جویدن دردناک خواهد بود و التهاب مرضی نیز پدیدار می‌ شود. تغییر شکل استخوانی در نگاه کردن از بالای سر بیمار که استخوان های گونه‌ اش بهتر قابل بررسی است.

آسیب بینی

آسیب های ورزشی که منجر به بینی می شود در اصل نیازمد درمان خونریزی هستند. فشار مستقیم باید به بخش پایینی بینی وارد شود و در عین حال سر باید بالا نگاه داشته شود. ورزشکار می‌ تواند از طریق دهانش تنفس کند. در مواردی که خونریزی شدید است یک گلوله پشمی یا نخی باید درون سوراخ بینی قرار گیرد و باید به اندازه‌ ای بزرگ باشد که در اثر استنشاق هوا بالا نرود، اگر خونریزی ادامه یافت باید بیمار را به بیمارستان ارجاع داد تا عروق پاره‌شده را با سوزاندن ببندند یا فوریت‌ های بستن عروق را انجام دهند.

شکستگی بینی یکی از شایع‌ ترین آسیب های فک و صورت در ورزش است. اغلب استخوان های بینی به وضوح به یک سمت منحرف می‌ شوند یا فرو می روند. با فرو بردن ملایم انگشت به درون بینی به سمت لبه پایین بینی می‌ تواند تغییر شکل پله مانندی را مشاهده نمود، ولی در صورت زیاد بودن ارم این تغییر شکل به راحتی پنهان می‌ شود (در موارد شکستگی مجدد) عکس رادیوگرافی مفید است ولی بسیاری از شکستگی ها که خفیف هستند توسط عکس رادیولوژی مشخص نمی‌ شوند . تیغه بینی و حفره بینی باید معاینه شوند، چون همانند خود بینی آسیب های این ها اغلب مورد توجه قرار نمی‌ گیرد.

5000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز