خانه » مقالات حسابداری » دانلود مقاله درباره تکنیک های جدید حسابداری

دانلود مقاله درباره تکنیک های جدید حسابداری

دانلود مقاله درباره تکنیک های جدید حسابداری از سری مقالات حسابداری با 86 صفحه و فرمت اجرایی word

با توجه به نیاز متفاوت و خواسته های نامحدود انسان، حسابداری سابقه ای به درازای عمر تمدن بشر دارد اما در دوره های متفاوت و تمدن های مختلف متفاوت بوده است. در چندین سال گذشته سیستم حسابداری دچار تحول و دگرگونی شده است. حسابداری بخش مهم و جدایی ناپذیر در فعالیت های اقتصادی و بازرگانی است و به همین دلیل تکنیک های جدید حسابداری باعث ایجاد نوآوری در این فعالیت ها شده است. همه ی ما می دانیم که مبانی مالی در هر ملتی به عنوان رگ حیات آن ملت است و دولت ها باید در استحکام این مبانی بکوشند. این هدف زمانی تحقق پیدا می کند که از نیروهای متخصص و آموزش دیده و از روش های نوین و مناسب استفاده شود.

کم کم می خواهیم وارد بحث های تخصصی شویم و در این مطلب می خواهیم شما را با تکنیک ها جدید حسابداری آشنا کنیم. برای همین یک مقاله کامل را در اختیار شما عزیزان می گذاریم تا اطلاعات کافی را درباره آن بدست آورید. این مقاله از دو بخش تشکیل شده است که در هر بخش از این مقاله مطالبی آمده است. مطالب که در این مقاله بکار رفته است به صورت زیر می باشد :

  • شما بعد از اینکه توضیحاتی پیرامون تکنیک های حسابداری مطالعه کردید، در اولین بخش با نظام و مقررات حسابداری آشنا می شوید.
  • نظام حسابداری مطلب بعدی است که در مورد آن چندین خط مطلب نوشته شده است.
  • در دومین بخش از این مقاله، شرکت های سهامی مورد بررسی قرار گرفته شده است.
  • لازم به ذکر است که ما فقط عناوین بخش ها را ذکر کرده ایم و از زیر مجموعه آن ها، نامی برده نشده است.

 آشنایی با تکنیک های جدید حسابداری

قبل از اینکه شما توضیحاتی را پیرامون روش ها و تکنیک های جدید حسابداری مطالعه کنید، باید با خود علم حسابداری آشنایی داشته باشید، ما در اینجا به شما مقاله علم حسابداری و انواع آن را پیشنهاد می کنیم.

 نظام حسابداری هر سازمان به عنوان ابزار مدیران برای پاسخگویی و تصمیم گیری، تحت تأثیر ویژگی های محیط فعالیت ها و نیازهای اطلاعاتی قانونی و نظارتی آن سازمان قرار می گیرد. اگر درباره ی ویژگی های سازمان های دولتی آگاهی پیدا نکنیم در درک صحیح سیستم حسابداری مورد عمل آنها با مشکل مواجه خواهیم شد.

برای اینکه بتوان نظام اقتصادی یک کشور را به طرز صحیح و مناسبی اداره کرد احتیاج به برنامه ریزی های بلند مدت در بخش های تولید، توزیع و مصرف امری مهم است همچنین باید از سرمایه های دولتی و غیر دولتی نهایت استفاده را بکنیم. باید با استفاده از ابزار مناسب حسابداری و ایجاد تشکیلات درست اداری به سرمایه گذاران و مدیران در رسیدن به این مهم کمک کرد.

روش ها و تکنیک های جدید حسابداری

روش ها و تکنیک های جدید حسابداری

تئوری های حسابداری

امروزه و با پیشرفت روزافزون تکنیک های جدید حسابداری، حسابداری را زبان تجارت نامیده اند. حسابداری با طی کردن مراحل رشد و تکامل خود در زمان حال ابتکارات و نوآوری های زیادی را پذیرفته است و می توان گفت به یک فرهنگ گسترده تبدیل شده که سرشار از رشته های متنوع است. زبان تجارت یا همان حسابداری مانند تمام زبان های دیگر دارای دستورها و ضوابط و قوانینی است که به مجموعه ی این اصول و ضوابط که به صورت منطقی رایج شده است تئوری های حسابداری می گویند.

 حسابداری در مؤسسات اقتصادی مختلف با توجه به هدف ها و کارهای آن مؤسسات و نوع خدماتی که ارایه می کنند و نوع کالاهایی که تولید می کنند به شکل های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

شخصیت های حقیقی و حقوقی

به گروه هایی که امکاناتی مثل سرمایه و زمین و ماشین آلات را برای کسب سود در اختیار می گیرند و سود حاصل را به صورت های معین تقسیم می کنند شرکت گفته می شود. افرادی که در شرکت با هم همکاری می کنند را شخصیت های حقیقی و شخصیت خود شرکت را حقوقی می گویند. هر یک از افرادی که در شرکت سهم دارند می توانند با توجه به مقررات موجود به خرید و فروش بپردازند. شرکت های حقوقی با توجه به کار و هدفی که دارند به انواع مختلفی تقسیم می شوند به عنوان مثال شرکت های سهامی، تضامنی، نسبی، غیرسهامی و ….از این قبیل اند.

تأسیس شرکت

برای اینکه یک شرکت تشکیل شود ابتدا افراد گروه باید هر کدام مبلغی را به عنوان سهم به حساب شرکت واریز کنند. پس از آن افرادی به عنوان مدیر انتخاب می شوند و آن ها باید تمام سهام نقدی و غیرنقدی را در دفاتر اسناد رسمی ثبت کنند. تمام هزینه هایی که برای تشکیل شرکت احتیاج باشد توسط شرکا خرج می شود و در حسابی به عنوان هزینه ها ثبت می شود که به این هزینه ها، هزینه های سرمایه ای گفته می شود.

5000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز