خانه » مقالات سیاسی » دانلود مقاله تروریسم

دانلود مقاله تروریسم

دانلود مقاله تروریسم با 40 صفحه و با فرمت اجرایی در قالب فایل PDF

آشنایی کامل با تروریسم و تروریست

 تروریست ها با استفاده از خشونت در تلاش برای رسیدن به اهداف سیاسی خود هستند. هدف آنها این است که با ایجاد یک فضای ترس و وحشت در جامعه که با آن ها مخالف هستند تغییرات سیاسی انجام دهند و به  هدف خود برسند.. هدف قرار دادن قربانیان بی گناه و حمله به مکان های نمادین از مشخصات سازمان های تروریستی می باشد. مقاله تروریسم برای کسانی است که به مقالات سیاسی و گرفتن اطلاعات درباره این مبحث است که امیدواریم مورد پسند شما عزیزان قرار گیرد. تعریف کردن تروریسم، بررسی آن در دین اسلام، تروریسم در کشور ایران و مبارزه با تروریسم و تروریست از مهم ترین مطالبی است که در مقاله ای کامل در مورد تروریسم آمده است.

تعریف تروریسم

تروریسم پدیده جدیدی نیست و حتی از آن در اوایل تاریخ هم استفاده می شده است، نمی توان به راحتی آن را تعریف کرد و یا توضیح داد.

تروریسم به طرق مختلف به عنوان یک تاکتیک و استراتژی شرح داده شده است. جرم و یک وظیفه مقدس؛ واکنش موجه به ظلم و ستم و یک عمل غیر قابل توجیه. تروریسم اغلب تاکتیک موثری برای طرف ضعیف تر در جنگ بوده است. با توجه به ماهیت پنهان و اندازه کوچک از سازمان های تروریستی، آنها اغلب مخالف هیچ سازمان نیستند و یا  دفاع از هیچ سازمانی را نمی کنند.

در برخی موارد، تروریسم وسیله ای برای حمل در یک درگیری بدون دشمن شده است . به خاطر همین مشخصات، تروریسم در میان کسانی که به دنبال اهداف افراطی در سراسر جهان به طور فزاینده ای هستند ، تبدیل شده است. حتی در درون دولت ایالات متحده، سازمان های مسئول برای توابع مختلف در مبارزه مداوم علیه تروریسم و افراط گرایی استفاده تعاریف متفاوت است.

جواب سئوال تروریسم چیست ؟ این است که : استفاده محاسبه خشونت غیرقانونی یا تهدید به خشونت غیر قانونی به القاء ترس را تعریف می کند. “در این تعریف، سه کلید عناصر خشونت، ترس، ارعاب و وجود دارد و هر یک از عناصر تولید در ترور قربانیان آن .و یک تعریف دیگر: «تروریسم استفاده غیر قانونی از زور و خشونت علیه افراد یا اموال برای ارعاب و یا اجبار دولت، جمعیت غیر نظامی، و یا هر بخش آن، در پیشبرد اهداف سیاسی یا اجتماعی خود است.”

تروریسم یک عمل جنایی است که مخاطبان فراتر از قربانی را تحت تاثیر قرار می دهد. استراتژی تروریست ارتکاب اعمال خشونت آمیز است که توجه مردم محلی، دولت، و جهان را به خود ایجاد می کند. قصد حمله تروریست ها این است که آن ها برای به دست آوردن بیشترین تبلیغات، انتخاب اهداف که نماد چیزی است که آنها مخالف آن هستند. اثر عمل تروریستی نهفته در قانون خود نیست، اما در واکنش به عموم مردم یا دولت به قانون است.

تاریخچه تروریسم

اقدامات تروریستی یا تهدید به چنین عملی در وجود هزاران سال بوده است. با وجود داشتن سابقه طولانی تر از دولت یا ملت مدرن، استفاده از ترور توسط دولت ها و کسانی که قدرت خود را در رقابت کمتر شناخته شده اند . در حالی که معنای کلمه ترس خود روشن است، هنگامی که آن را به اعمال و بازیگران در دنیای واقعی اعمال آن اشتباه گرفته می شود.

به عبارت ساده، یک خودروی بمب گذاری در یکی از خیابان های شهرستان و یک جنگنده جت انداختن بمب در یک مخزن هر دو اعمال خشونت آمیز است که برای تولید مرگ و ترور است. بنابراین (در پایان افراطی از این استدلال) هر گونه اقدام نظامی است که به سادگی توسط تروریسم متفاوت است.

انعطاف پذیری و سازگاری بسیار ترور در طول سال ها به سردرگمی مردم کمک کرده است.

در طول 20 سال گذشته، تروریست ها اعمال بسیار خشونت آمیز به دلایل سیاسی و یا مذهبی مرتکب شده اند.

یازده سپتامبر یکی از عملیات تروریسم

یازده سپتامبر یکی از عملیات تروریسم

رفتار تروریستی

موضوعات مشترک از تعاریف مختلف شناسایی تروریسم به صورت زیر می باشد:

سیاسی : یک اقدام تروریستی یک اقدام سیاسی است و یا با قصد متعهد به ایجاد یک اثر سیاسی است. بیانیه Clausewitz که “جنگ ادامه سیاست با وسایل دیگر است” به عنوان یک جمله توسط تروریست ها گفته شده است به صورت واضح بیانگر موضوع گفتمان ما است.

روانشناسی : عملیات تروریستی باعث اثر روانی (“ترور”) می شوند. مخاطبان هدف در عمل تروریستی ممکن است به صورت کلی مردم در نظر گرفته شده باشند که، برخی از بخش های خاصی از جامعه (اقلیت های قومی، به عنوان مثال)، یا نخبگان تصمیم گیری در مردم سیاسی، اجتماعی، و یا جامعه نظامی باشند.

اجباری : اثر گذاشتن برای خواسته مورد نظر با خشونت و تخریب در کمیسیون قانون آن کشور و جامعه است. حتی اگر تلفات یا تخریب ناشی از یک عملیات تروریستی نباشد، تهدید یا بالقوه خشونت آن چیزی است که بر بقیه تأثیر تروریستی می گذارد. به عنوان مثال، عمل گروگان گیری ممکن است حتی اگر به گروگان آسیبی نرسد تاثیری برای خواسته گروگان گیر داشته باشد. هنگامی که با تهدید راهی از پیش نمی برد، از این کار استفاده می کند.

پویا : گروه های تروریستی که تقاضای تغییر، انقلاب، و یا جنبش سیاسی انجام می دهند.

عمدی : تروریسم یک فعالیت برنامه ریزی شده و در نظر گرفته شده برای رسیدن به اهداف خاص انجام می دهد. این منطق به کار، انتخاب تاکتیک است و یک عمل تصادفی نیست.

رسانه بهره برداری : اثرات تروریسم لزوما خشونت های تروریستی در قربانیان با هدف نیست.  برخی از سازمان ها می توانند در رسانه های خبری به روابط دوستانه یا دلسوز تکیه کنند، اما این لازم نیست.

عملیات در جوامع مجاز :تروریست ها در جوامعی که حقوق فردی و حمایت های حقوقی مدنی غالب انجام می شوند بیشتر عملیات تروریسمی انجام می دهد.

2000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز