خانه » مقالات مدیریت » دانلود مقاله درباره تجزیه و تحلیل سیستم مدیریت

دانلود مقاله درباره تجزیه و تحلیل سیستم مدیریت

دانلود مقاله درباره تجزیه و تحلیل سیستم مدیریت از سری مقالات مدیریت با 136 صفحه و فرمت اجرایی Word

تجزیه و تحلیل سیستم مدیریت یکی از مباحثی است که اهمیت زیادی در مطالب پیرامون مدیریت می باشد که ما قرار است در این مطالب از سایت دانلود مقاله پیرامون این موضوع مقاله جامعی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. این مقاله از 13 فصل تشکیل شده است که ما فقط عناوین این سیزده فصل را می نویسیم :

 • در فصل اول مبحث پیرامون سیستم می باشد که در ابتدا تاریخچه و در ادامه تعریف آن بیان شده است.
 • موضوع فصل دوم این مقاله آشنایی با تجزیه و تحلیل سیستم ها «Analysis  Systems» می باشد.
 • در سومین فصل از این مقاله مراحل تجزیه و تحلیل سیستم ها مورد بررسی قرار گرفته شده است.
 • جمع آوری و ثبت اطلاعات عنوان فصل 4 در این مقاله می باشد.
 • همچنین در فصل پنجم، تهیه، آزمایش، ارزیابی و آماده کردن راه حل مورد بحث قرار گرفته.
 • ششمین فصل این تحقیق، تجزیه و تحلیل اطلاعات راه حل نام دارد.
 • عنوان فصل 7، اجرا و استقرار طرح پیشنهادی می باشد.
 • یکی دیگر از موضوعاتی که در این پژوهش دیده می شود، نظارت بر اجرای طرح و ارزیابی است که در فصل هشتم به این موضوع اشاره شده است.
 • در فصل نهم چندین صفحه پیرامون تکنیک ها و فنون ساده سازی سیستم ها و روش ها نوشته شده است.
 • سپس در دهمین فصل تجزیه و تحلیل طرح جا و مکان انجام شده است.
 • فصل یازدهم کنترل فرم ها و نمونه مورد بررسی واقع شده است.
 • فصل دوازدهم به موضوع اندازه گیری کار یا کارسنجی پرداخته است.
 • و در آخرین فصل طراحی اولیه سیستم جدید توضیح داده شده است.

آشنایی با تجزیه و تحلیل سیستم مدیریت

داستان تولد مدیریت علمی به ابتدای قرن گذشته بر می گردد که با توجه به نیاز زمانی نظیر گسترش بازارهای مستعمراتی و روش های تولید انبوه، مسئله تولید به مهمترین مسئله سازمان بدل شد و مکتب مدیریت کلاسیک در مدیریت متولد گشت، این دوره که با فردریک تیلور و گیلبرت ها شناسایی می شود سرآغاز مدیریت علمی است که بعدها توسط دیگران ادامه یافت و زادگاه مکاتب مدیریت دیگر شد. در هر زمان، الزامات زمانی و محیطی باعث بوجود آمدن مکتب جدیدی از مدیریت گشته است. دو نتیجه شایان توجهی که از بررسی این روند می توان گرفت این است که اولا، آنچه که همیشه ثابت است، خود تغییر است و ثانیا اینکه در حال حاضر در عصر تغییر، تحول و یادگیری به سر می بریم.

سیر تحول علم مدیریت

جوامع و سیر تحولات آن ها را می توان با توجه به شیوه مدیریت حاکم بر آن ها بدین صورت تقسیم کرد : 1) عصر شکار، 2) عصر کشاورزی، 3) عصر صنعتی، 4) عصر فراصنعتی (اطلاعات)، و 5) عصر خرد و فرزانگی (حکمت).

بادگیری در عصر شکار، در سطحی ابتدایی صورت می گرفت، به این ترتیب که روی پدیده ها اسم گذاری می شد تا قابل شناسایی بشوند. در عصر کشاورزی، مدیریت از حالت چماقی به حالت شلاقی مبدل شد که مدیریت شلاقی، انعطاف و گستردگی حوزه عملکرد بیشتری نسبت به مدیریت چماقی داشت و در این حالت، یک متخصص عده ای را اداره می کرد. در عصر صنعتی، سرمایه منبع استراتژیک به شمار می آمد، در حالیکه در عصر ارتباطات، دانش منبع استراتژیک است. در عصر اطلاعات ارزش افزوده از طریق تبدیل اطلاعات به دانش همچنین سرعت انتقال آن حاصل می شود و جریان اصلی اطلاعات، مبتنی بر ارتباطات است.

دانلود مقاله درباره تجزیه و تحلیل سیستم مدیریت

دانلود مقاله درباره تجزیه و تحلیل سیستم مدیریت

تجزیه و تحلیل سیستم، فعالیتی مکانیکی نیست و هیچ روشی، ابزار کاملی، و یا رموز سحرآمیزی برای موفقیت در آن وجود ندارد. برنامه نویسی کامپیوتر را می توان یک مهارت محسوب کرد، ولی تجزیه و تحلیل سیستم هنوز تا حدی زیادی هنر به شمار می آید.

سیستم چیست؟

سیستم مجموعه ای از عوامل همکاری کننده هستند که با یکدیگر ارتباط داشته و بر یکدیگر تاثیر می گذارند و در راستای هدف واحد، ورودی هایی را به خروجی ها تبدیل می کنند. قواعد عمومی سیستم ها، فرضیه هایی را برای شناسایی و طبقه بندی سیستم ارائه می دهند :

 1. قاعده تضایف، هم نیروزایی یا سینرژی : به این معنا که عناصر و عوامل ورودی سیستم باید به گونه ای با یکدیگر ترکیب شوند که خاصیت مجموع سیستم از جمع جبری خواص تک تک اجزاء بیشتر باشد.
 2. اصل همپایانی : به این معنا که برای دستیابی به یک هدف مشخص راه های مختلفی وجود دارد که همه این راه ها به هدف نائل می گردد.
 3. اصل آنتروپی منفی : به این معنا که سیستم در مقابل مرگ و فنا از خود پایداری نشان می دهد و بقاء و سازگاری را محیط را انجام می دهد.
 4. اصل تعادل بین فعالیت های انطباقی و نگهدارنده سیستم : به این معنی که سیستم هم خود را با محیط منطبق می کند و هم برای بقا مرز خود را با سیستم حفظ کرده و بین این دو رفتار نیز تعادل برقرا می سازد.
4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز