خانه » مقالات حسابداری » دانلود مقاله درباره تاثیر سود هر سهم بر بازده سهام

دانلود مقاله درباره تاثیر سود هر سهم بر بازده سهام

دانلود مقاله درباره تاثیر سود هر سهم بر بازده سهام از سری مقالات حسابداری با 125 صفحه و فرمت اجرایی word

تأثیر سود هر سهم بر بازده سهام موضوع این پست است که قصد داریم تا یک مقاله کامل دربارۀ آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. بدون معطلی سر اصل مطلب می رویم و توضیحاتی در مورد این مقاله می دهیم. مقاله تاثیر سود هر سهم بر بازده سهام در 3 فصل تقسیم شده است که عناوین هر فصل را در زیر می توانید مشاهده کنید :

  • فصل اول به کلیات تحقیق اشاره کرده است و مطالبی همچون اهمیت موضوع، ادبیات تحقیق و … در آن نوشته شده است.
  • در دومین فصل پیشینه تحقیق مورد بررسی قرار گرفته است که در این فصل فرضیات اقتصادی و یافته های تحقیق در مورد سود هر سهم بر بازده سهام مطالبی بیان شده است.
  • و در آخرین فصل نتیجه گیری از این تحقیق و پیشنهاداتی که از اجرای این مقاله گفته شده است، پرداخته شده است.

تأثیر سود هر سهم بر بازده سهام

اگر بخواهیم عملکرد یک شرکت را ارزیابی کنیم مهمترین عامل برای این ارزیابی بازده سهام آن شرکت و سودی است که هر سهم کسر می کند. شرکت ها می توانند در پروژه هایی سرمایه گذاری و مشارکت کنند و به این وسیله سودی که هر سهم کسب می کند را افزایش دهند.

زمانی که یک پروژه بازده ای به ما بدهد که آن بازده بیشتر از هزینه ای باشد که کرده ایم این باعث افزایش سود در هر سهم می شود، اما برعکس اگر پروژه بازده ای به مقدار نیاز نداشته باشد باعث می شود که قیمت سهام های شرکت کاهش پیدا کند.

تأثیر سود هر سهم بر بازده سهام

تأثیر سود هر سهم بر بازده سهام

شرکت های زیادی هستند که سهام های خود را منتشر می کنند و به این وسیله برای نخستین بار ورود پیدا می کنند به بازار سرمایه و به طور معمول در مدت زمان بسیار کوتاهی این شرکت ها رشد چشمگیری را می کنند که دیگر منابعی مانند وام بانکی و سرمایه های مالکین دیگر جوابگوی نیازهای آن ها نیست.

در رشد هر شرکت مرحله بسیار مهمی وجود دارد و آن تأمین مالی است، به همین دلیل شرکت ها دوست دارند که قیمت های سهام شان بتواند ارزش های واقعی دارایی هایشان را نشان دهد.

قیمت هر سهم بر بازده سهام

یکی از مباحثی که به صورت چالش در بخش حسابداری و صنعتی تبدیل شده است استفاده کردن از نسبتی به عنوان قیمت هر سهم به نسبت بازده هر سهم می باشد که معمولاً مدیران شرکت ها این نسبت را معیاری مهم در ارزش گذاری می دانند.

این نسبت و این محاسبه به دلیل این که پیچیده و سخت نیست در میان مدیران محبوبیت زیادی دارد، اما این روش می تواند اثرات منفی را نیز برای مدیران دربر داشته باشد.

مفهوم سود

معمولاً سود باید به صورتی باشد که بتوان آن را با دنیای واقعی تطبیق داد و این هدف مفهوم سود است. یکی از اصلی ترین مفاهیم سود مفهومی است به نام نگهداشت سرمایه، زیرا بسیاری از اقتصاد دانان از آن حمایت کرده اند.

مفهوم دیگر کارایی سود است که بر اساس آن سنجه های کارآیی عملکرد مدیریت به وسیله سود خالص و عنصر های آن مشخص می شود.

در صورتی که تمام عوامل که به مربوط به سود است به صورت درست کنترل شوند می توان از سودهای ویژه در چند دوره متمادی استفاده کرد و از آن می توان عملیات آینده را نیز پیش بینی کرد.

مدیریت سود

یکی از موضوعات تقریباً تازه ای که وارد حسابداری شده است و توجه مدیران را به خود جلب کرده است مدیریت سود است. در واقع مدیریت سود تلاش مدیران است که توسط آن سعی می کنند تا انحرافاتی که به صورت غیر عادی باعث کاهش سود شده است را کنترل کنند.

همچنین می توان مدیریت سود را تلاشی تعریف کرد که مدیران از روی عمد انجام می دهند تا بتوانند اطلاعات خاصی را به کسانی از صورت های مالی استفاده می کنند منتقل کنند.

اهداف و دلایل اندازه گیری سود

اقتصاد دانان به این دلیل به سود علاقه مند هستند زیرا آن را ابزاری مفید می دانند، برای این که بتوانند رفتارهای اقتصادی افراد را ارزیابی کنند.

یکی از چیزهایی که در عملیات شرکت ها نقش مهمی دارد اندازه گیری شود است. سود به تنهایی می تواند سهمی را که سهام داران می توانند دریافت کنند را اندازه گیری کند و همچنین می توان از روی سهم دولت و مدیران، سود سهام داران را نیز اندازه گیری کرد.

4000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز