خانه » مقالات پزشکی » دانلود مقاله بدن انسان و اعضای آن

دانلود مقاله بدن انسان و اعضای آن

دانلود مقاله بدن انسان و اعضای آن با 37 صفحه و فرمت اجرایی PDF

بدن انسان را می توان به عنوان یک دنیا شناخت، چون هزاران چیز در آن وجود دارد و چیز هایی که هنوز از آن کشف نشده و مانده تا ما به آن ها برسیم و در مورد آن چیزی فرا گیریم. اعضای مختلفی در بدن انسان دیده می شود که هر کدام یک وظیفه را به عهده دارند ، همچنین نقش مهمی را نیز بر عهده دارند و مشکل دار بودن هر کدام از آن باعث اختلال در بدن می شود که منجر به ناراحتی و عوارض بدتر در ما می شود. مثلاً قلب در بدن انسان مهم ترین نقش را دارد ، از زمانی که انسان به دنیا می آید تا لحظه آخر زندگی بدون قلب نمی تواند حتی 1 دقیقه هم زندگی کند، و این جزء عجایب است که قلب بدون استراحت در تمامی سال ها، ماه ها، روز ها، ساعت ها، دقیقه ها، ثانیه و حتی لحظه ها کار می کند. مثال بعدی عقل است که آن هم در بدن انسان جزء موارد اساسی به شمار می آید. شما وقتی می خواهید شروع به راه رفتن کنید باید دستور از آن صادر شود و … .

دوست داریم تا شما هم مثل ما با دنیای عظیم بدن انسان بیشتر آشنا شوید، و به همین خاطر مقاله ای در مورد بدن انسان تدارک دیدیم که امیدواریم مورد رضایت شما قرار گیرد. مطالبی که در این مقاله آمده است شامل : ساختار و ترکیب بدن، کالبدشناسی آن، دستگاه های بدن انسان، آنالیز بدن انسان، سیستم ایمنی بدن و توضیح چند عضو از بدن آدم را می توان نام برد.

البته لازم به ذکر است که توضیحی که در ادامه داده می شود از مقاله ای که برای دانلود گذاشته شده، نمی باشد و متن مقاله با توضیحات داده شده فرق دارد.

همه چیز درباره بدن انسان

هر کسی از دوران کودکی خود چیزهایی به یاد دارد. خاطرات یک انسان سی ساله، از آنچه در پانزده سالگی بر او گذشته بیش از چیزهایی است که در سن ده سالگی برای او اتفاق افتاده است همینطور آنچه ما از ده سالگی خود به یاد داریم، بیش از چیزهایی است که در شش سالگی برای ما رخ داده است. کسانی نیز هستند که بعضی چیزها از چهار یا پنج سالگی خود به یاد دارند، ولی کمتر دیده شده است که کسی از دو یا سه سالگی خود چیزهایی به یاد داشته باشد. چقدر جالب می شد اگر کسی همه خاطرات کودکی را از روز تولد به بعد بیاد می داشت، و می توانست همۀ آن ها را بازگو کند.

بدن انسان

بدن انسان

فرض کنیم که خداوند به یک انسان چنان قدرتی عطا کرده باشد که بتواند آن چه را که در شکم مادر بر او گذشته است به یاد داشته باشد و بیان کند. دانشمندان زیست شناس، طی سال ها تحقیق، از بسیاری از راز های زندگی بچه، پیش از به دنیا آمدن، آگاه شده اند. نتیجه تحقیقات دانشمندان را اکنون از زبان همان انسان خارق العاده فرضی، که همه خاطرات پیش از تولد خود را بیاد دارد و بیان می کند خواهید شنید. تحولات کودکی را نیز، از روز تولید تا سن کمال، از زبان وی می شنوید و آن چه او بیان می دارد، حاصل تحقیقات دانشمندان درباره بدن انسان (تغییرات جسمانی و روانی کودک و جوان است).

یاخته تخم

روزی که به صورت نطفه در شکم مادرم بوجود آمدم، بسیار کوچک بود، به طوری که هیچکس نمی توانست مرا به چشم ببیند، تنها دانشمندان با میکروسکوپ می توانستند مرا ببینند و به جزئیات ساختمانی بدنم پی ببرند. من شکل کره کوچکی داشتم و وزنم بسیار کم بود. دانشمندان مرا یاخته تخم می گفتند. بدنم از مقداری ماده شبیه سفیده تخم مرغ بنام پروتوپلاسم ساخته شده بود که دانه سنگینی به نام هسته در وسط آن بود.

بی دست و پا

در یک ماهگی درازی من تنها در حدود 6 میلیمتر بود. سرم بزرگ و مشخص بود. تازه چشم های من ظاهر شده بودند، تا این موقع هنوز دست و پا نداشتم و در این موقع دست ها و پاهای من به صورت چهار جوانه کوچک در دو طرف بدنم ظاهر گشتند. در انتهای بدنم زائده کوتاهی بود که به آن دم می گفتند ولی دم رفته رفته کوچک شد و تحلیل رفت به طوری که اثری از آن باقی نماند.

ماه های تولد کودک

مسئله جالب اینجاست که در دو ماهگی تقریباً همه دستگاه های بدنم ساخته شده بودند ولی ناقص و کوچک بودند. هفت ماه دیگری که در رحم بسر بردم بیشتر برای آن بود که بزرگتر شوم و ساختمان دستگاه های مختلف بدن انسان کامل تر شوند.

در ماه چهارم چهره من کاملاً شبیه چهره انسان شد.

در ماه پنجم موی سر و موی تن من روئیدند ولی هنوز نه ابرو داشتم نه مژه، درازی من به 25 سانتیمتر رسیده بود.

در ماه ششم ابرو ها و مژه ها و پلک های من هم ظاهر شدند.

ماه هفتم قیافه من بسیار شبیه قیافه پیرمردها بود یعنی پوست صورتم پر از چین و چروک بود زیرا هنوز زیر پوست صورتم خالی بود.

در ماه هشتم زیر پوست صورتم پر شد و چین ها آن به کلی از بین رفتند و صورتم کاملاً صاف شد.

در ماه نهم موهایی که در تنم روئیده بودند همه ریختند و از نو موهای دیگری روئیدند.

چگونگی متولد شدن انسان

در اواخر ماه نهم چانه ام به سینه ام مماس بود، زانوهایم به طرف شکمم تا شده بودند و ساق های دو پای من به طرف پشت ران خم شده بودند. بازوانم روی سینه خم شده بودند و من درون مایع آم نیوس غوطه ور بودم و می توانستم آزادانه دست ها و پاهایم را حرکت بدهم. سرم طرف پایین یعنی سوی گلوی رحم بود و هیچ گونه ناراحتی احساس نمی کردم.

در این موقع ماهیچه های دیواره رحم شروع کردند به منقبض شدن و از همه طرف به پرده آم نیوس و مایع درون آن و بدن انسان فشار وارد آوردن احساس می کردم که دارم از طرف سر به جلو رانده می شوم.

زمانی که انسان به دنیا می آید

وقتی که به دنیا آمدم سه کیلوگرم وزن داشتم. درجه حرارت بدنم 37 بود. در چند ساعت اول نبضم 100 بار می زد ولی به زودی به 140 بار در دقیقه افزایش یافت در هر دقیقه 50 بار نفس می کشیدم، نفس کشیدن من کوتاه و نامنظم بود.

دوازده ساعت که از تولد من گذشت برای نخستین بار پستان به دهانم گذاشتند و توانستم مقداری شیر بمکم. در چند شبانه روز اول همه اش خواب بودم. تکه ای از بند ناف که به نافم متصل بود، در ظرف یک هفته تدریجاً خشک شد و ریخ و تنها اثرش که همان سوراخ کم عمق روی شکم است، باقی ماند.

از روز اول تا 5 روز، روزی 200 تا 300 گرم از وزنم کم شد ولی از روز ششم که شیر خوردنم مرتب شد، شروع کردم به چاق شدن به طوری که در روز دهم وزن اولیه ام را بازیافتم.

2000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز