خانه » مقالات گوناگون » دانلود مقاله انسان

دانلود مقاله انسان

دانلود مقاله انسان با فرمت اجرایی PDF و شامل 87 تعدا صفحه

انسان که به آن آدم هم گفته می شود بزرگترین خلقت خداوند که در قرآن به عنوان اشرف مخلوقات نیز شناخته شده است. بر روی کروه زمین شما می توانید از انواع این موجودرا مشاهده کنید، البته با ظواهر مختلف، زبان های گوناگون، نگرش های دیگر، ادیان و … . شکی در آن نیست که این آدم ها که در اقصی نقاط جهان با نشانه هایی که ذکر شد در زمان های خیلی دور از یکدیگر جدا می شدند و در پی سرزمینی برای رونق کار، حالا چه در زمینه کشاورزی و یا دامداری و یا شکار حیوانات با آنجا کوچ می کردند و زندگی تشکیل می دادند که همین زندگی خود یک زبان جدید، یک ظاهر جدید، فرهنگ نو و … را بوجود می آورد. خیلی ها دوست دارند که در این باره اطلاعاتی کسب کنند که دوبره چاره کار پیش ماست ! مقاله ای کامل در مورد انسان را فراهم کرده ایم که تقریباً می توان گفت تمام اطلاعات مورد نیاز در این باره را به شما می دهد. چگونگی به وجود آمدن یک انسان، طول عمر انسان ها، DNA انسان ها و همانند سازی آن ها از جمله مطالب مهمی هستند که در این مقاله به آن ها پرداخته شده است.

انسان های غار نشین

ما انسان های دوره فرازین دیرینه سنگی را بیشتر به خاطر هنر آن ها می شناسیم تا ابزارها یا استخوان بندی هایشان. نقاشی های غار از همه شگفت انگیزتر هستند. نخستین نقاشی غار به حدود 30000 سال پیش بر می گردد. ما اکنون بیش از صد جایگاه نقاشی غار را می شناسیم که بیشتر آن ها از نقطه محدودی در جنوب غرب فرانسه و شمال غرب اسپانیا به دست آمده اند. مشهورترین جایگاه این نوع نقاشی، غار لاسکو، است که در 1940 در جنوب غرب فرانسه به وسیله یک سگ و همراهان جوانش پیدا شده است.

این نقاشی های دیواره های سنگ آهکی غارهای واقعی را که در عمق زمین جای دارند، تزیین می کنند. با گذشت زمان، این نقاشی ها جذب سنگ آهنک شدند و بدین سان حفظ شده اند. شکارگران جانواران بزرگ در دوره پیش از تاریه شکار هایشان را بر این دیوارها نقاشی کردند، از جمله ماموت های پشمالو، گاو و اسب وحشی، آهو، گوزن و گوزن شمالی. بزرگترین تصویر این جانوران حدود 6 متر بلندی دارد.

انسان نخستین

عکس یک انسان نخستین و غارنشین

بیشتر تفسیر ها نقاشی غار را به جادو و مناسک مربوط به شکار نسبت می دهند. برای مثال، از آن جا که جانوران گهگاه با نیزه هایی در بدن نمایش داده شده اند، ممکن است این نقاشی ها کوشش هایی بوده باشند برای تضمین موفقیت در شکار. این هنرمندان نقاش ممکن است بر این اعتقاد بوده باشند که با تسخیر تصویر یک جانوار از طریق نقاشی و پیشگویی کشتن آن، می توانند بر نتیجه شکار تأثیر گذارند.

تطبیق پذیری انسان

انسان ها تطبیق پذیرترین نوع در میان انواع دیگر هستند. برای نمونه، در رشته کوه های آند آمریکای جنوبی، آدم ها در دهکده هایی بلندتر از سه هزار متر از سطح دریا از خواب بیدار می شوند و سپس حدود پانصد متر بالاتر می روند تا در معادن قلع کار کنند. قبایل ساکن در صحرای استرالیا جانوران را پرستش می کنند و از فلسفه زندگی سخت می گویند. انسان ها در مناطق استوایی از مالاریا جان سالم به در می برند. آدم ها بر سطح ماه پیاده روی کردند و آرزو می کنند که در سیاره های دیگر زندگی و تمدن های نوپدیدی را بیابند و به جاهایی دسترسی پیدا کنند که پیش از این پای هیچ کس به آن ها نرسیده است. همه انسان ها آرزو دارند نادانسته ها را بدانند، بر امور نظارت ناپذیر نظارت پیدا کنند و بی سامانی را به سامان بکشند.

نیازهای انسان

انسان دارای سه لایه است : جسم ، روان و روح. نمی توان اسنان را با یک لایه شناخت و مورد بررسی قرار داد. انسان موجودیست که از سه لایه ای که نام برده تشکیل شده است. به همین دلیل مثلاً نیازهای جسمی، روانی و روحی نیز هستند و برآورده کردن نیازهای هر لایه از وجود انسان موجب آرامش و لذت لایه های دیگر  نیز می شود. همچنین زنجی که از یک لایه نشأت می گیرد و یا در آن حساس می گردد موجب رنج لایه های دیگر نیز می باشد. بعضی نیازها توسط یک لایه احساس می شوند ولی توسط لایه دیگری برآورده می گردند. باید ببینیم که نیاز از کدام لایه نشأت می گیرد و توسط کدام لایه باید برآورده شود. از طرفی دیگر ممکن یک نیازی در همه لایه ها احساس شود.مانند میل به خوردن که برآورده کردنش نیز هر سه لایه را به لذت و آرامش می رساند. باید با تأثیرات نیازهای برآورده نشده بر روح و روان خود آشنا شویم و ببینیم که آیا همه نیازهای انسان باید برآورده شوند؟ و اگر برآورده نشوند چه تبلیغاتی را به دنبال خواهد داشت. نیازهای روحی انسان بسیار قدرتمندند و اگر برآورده نشوند می توانند ماندگار شده، به ناخودآگاه بروند، عمیق تر شوند و حتی تغییر شکل داده و به صورت مختلف موجب رنجش انسان شوند. معمولاً یک انسان رنجور موجب رنج برای هم نوعانش نیز خواهد شد. شناخت و پذیرش نیازها، حفظ آگاهی و تصمیم برای تغییر می تواند آن ها را از میان ببرد.

ویژگی های مشترک انسان ها

در اینجا به برخی از ویژگی های مشترک انسان ها که موجب عقب ماندگی جامعه انسانی می گردد و جهل و فقر ببار می آورد اشاره می کنم. باید از این ویژگی ها آگاه باشیم و آن ها را بپذیریم تا بتوانیم آن ها را در وجود خودمان متحول سازیم. یعنی نخست باید صورت مسئاله درک شود. مهم تریم این ویژگی ها عبارتند از :

 • از فکر کردن می ترسند و علاقه ای به اندیشیدن ندارند.
 • از ناشناخته ها وحشت دارند. از زندگی های ناشناخته و تاریکی یا زندگی پس از مرگ که ناشناخته است، می ترسند.
 • به خاطر لذت می خورند و می نوشند.
 • به هر چیزی عادت می کنند. به افکار، اعمال و رفتارشان، به خوراکی های که می خورند و حتی واژه هایی که بر زبان می آورند.
 • به داشتن بیشتر از شدن و بودن فکر می کنند و علاقه مندند. داشتن پول، قدرت، احترام و غیره.
 • نمی توانند و نمی خواهند انگیزه های ناخودآگاهشان را ببینند.
 • با حرف زدن زیادی و شلوغ کردن ذهن خودشان می خواهند حقایق زندگی و وجود خود و گذر عمرشان را فراموش کنند.
 • انسان به جمع وابسته است و همه افکار و آرمان هایش را از اجتماع می گیرد. کسی که برخلاف مصالح اجتماع فکر کند، یا چیزی بگوید، یا عملی انجام دهد، مورد غضب وی قرار می گیرد.
 • موجودی آرمان گراست و برای پاسخ به نیازهای روحی و آرمان های خود حاضر است جانش را نیز فدا کند.
 • می خواهد دیگران نیز مانند او فکر کنند، بخورند و بیاشامند و زندگی کنند. هر کسی که مانند او نباشد از جانبش طرد می شود.
2000 تومان – خرید
اشتراک گذاری مقاله

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

 1. خوبه بدک نیست..عالی

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز