خانه » مقالات فرهنگی » دانلود مقاله درباره ازدواج (پیوند زناشویی)

دانلود مقاله درباره ازدواج (پیوند زناشویی)

دانلود مقاله درباره ازدواج (پیوند زناشویی) از سری مقالات فرهنگی با تعداد صفحات 71 و فرمت اجرایی PDF

ازدواج «Marriage» را باید این گونه تعریف کرد : ازدواج فرایندی است که در آن دو نفر با یکدیگر ارتباطی عمومی، رسمی، و دائمی برقرار می کنند. این کلمه پیوستن دو نفر که تا زمان مرگ به طول می انجامد ، اما می توان برعکس هم شد که مدت کمتری را با یکدیگر سر کنن و از یکدیگر طلاق بگیرند که در این باره بعداً مطلبی در سایت قرار خواهیم داد. البته، طول این رابطه می تواند بسیار طولانی مثلاً هفت یا هشت دهه طول بکشد، که معمولاً این اتفاق بیشتر اتفاق می افتد. مزدوج شدن یک زن و مرد منجر به تشکیل خانواده می شود که اعضای آن می توان با تولد کودکان بیشتر هم شد. ازدواج در کشور ها و ادیان به طرق های مختلفی انجام می شود و هر کدام فرهنگ و آیین و رسوم خود را دارند ولی اصل ماجرا برای همه یکی است. بزرگان دینی ما گفته اند در زمان مجرد بودن انسان فقط نیمی از دین خود را دارد ولی با مزدوج شدن دین خود را کامل می کند. به کسی که ازدواج می کند متأهل گفته می شود.

همانطور که از موضوع مشخص است، بحث ما در مورد پیوند زناشویی که البته به ازدواج معروف می باشد، است. مطالب مهم و آموزنده ای در این مقاله نهاده شده است. ازدواج نیاز به تعریف ندارد، ولی اگر نیازمند به این هستید که تعریفی از آن را پیدا کنید، در این مقاله تعریف شده است. اهمیت ازدواج در زندگی و … موضوع بعدی است که در مورد آن نوشته شده است. در ادامه انواه ازدواج نام برده شده و چندین خط درباره هر کدام داده شده است. همچنین آثار ازدواج چه از نظر تربیتی و چه از نظر اجتماعی و در مورد آن ها بحث شده است. اگر نیاز دارید تا دلایلی پیدا کنید تا متأهل شوید، ما نیز این موضوع را در مقاله آورده ایم. و چندین موضوع دیگر که با دانلود آن می توانید همه آن ها را مطالعه کنید و نهایت استفاده را ببرید.

انواع ازدواج

انواع ازدواج

مقاله ای کامل درباره ازدواج

اگر از مجردان بپرسیم : چرا ازدواج نمی کنید؟ بسیاری از آن ها در پاسخ یکسان خواهند گفت : ما می خواهیم ازدواج کنیم، ولی نیازهای و لوازم زندگی را چگونه تأمین کنیم؟! و بعضی از آن ها نیز گمان می کنند ازدواج کردن مشروط به داشتن درآمد عالی و پس اندازی هنگفت و حتی داشتن اتومبیل و دیگر امکاناتی است که البته برخی نیز آن ها را زیر بنای ازدواج می دانند.

خیال ازدواج

پسر و دختری که در خیال خود حاضر به ازدواج با کسی جز صاحبان جمال و مال و کمال نیستند ولی موقعیت جاملی و مالی و کمالی خود را در نظر نمی گیرند اغلب پشت خط می مانند تا چند سالی از عمرشان در تخیلات و به طور شاعرانه بگذرد و آن وقت بفهمند که غرورشان با آنها چه کرده و بلند پروازیشان تا کجا سقوطشان داده است.

آنها که از خانواده ای بی بضاعت بوده یا جمالی ندارند ولی کسب فضیلت کرده اند و بلند پروازی می نمایند دو حالت برایشان اتفاق می افتد یا همسر مطلوبشان را خواهند گرفت از خانواده ای دین دار یا خانواده ای که دین آنها تابع دنیایشان است که در صورت اخیر مرتب بین عروس و داماد بر سر عرق فامیلی و کمالات قومی و مقام آباء و اجدادی دعوا و درگیری است به ویژه اگر در یکی از فامیل ها مزیت فقط ثروت باشد تلاش مذبوحانه برای عقب نماندن از افراد ثروتمند خاندان دامام یا عروش کار خانواده را مرتب به نزاع و دعوا می کشاند زیرا اگر زن اسیر افکار باشد زود تمام می کنند و دعوا دارد و اگر بخیل باشد به شوهر هم نمی دهد و دعواست اگر شوهر بخواهد در مال زن دخالت کند دیگر بدتر و این هم پشتوانه آنکه ارث مرد دو برابر زن است و نفقه زندگی به عهده مرد.

زنی که از خانواده ثروتمندی است و مرتب شوهر را سرزنش می کند با شوهری که از خانواده متمکن است و به خاطر جمال دختری را گرفته دائم بر اساس اختلاف طبقاتی گفتگو دارند که تنها درمان رفع این اختلاف می توان دین بوده باشد و لاغیر.

هشدار درباره مفاسد

مسلمانان با فراموش کردن سنت حضرت محمد (ص) در امر ازدواج و سهولت آن، به مشکلات و بحران های بسیاری گرفتار شده اند. اگر کسی در اوضاع مسلمانان این روزگار تأمل کند، حقیقت مانند آفتاب نیم روز برای او رخ می نمایاند و به ژرفناکی بحران اجتماعی در جوامع اسلامی پی می برد و می بیند که روز به روز مردم از فزونی فساد و فروپاشی آشکار خانواده، که لحظه به لحظه رو به گسترش است، بیشتر به فغان می آیند.

2000 تومان – خرید

اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز