خانه » مقالات رایگان » دانلود رایگان مقاله ارزش زمانی پول

دانلود رایگان مقاله ارزش زمانی پول

دانلود مقاله ارزش زمانی پول از سری مقالات رایگان با 9 صفحه و فرمت اجرایی Word

همانطور که از موضوع و توضیحات معلوم است، بحث ما پیرامون ارزش زمانی پول می باشد که این مقاله توسط تیم تحقیق سایت Downloadarticle.ir گردآوری شده است تا در اختیار شما عزیز قرار داده شود. قبل از پرداختن به موضوع اصلی، خواهشمندیم که با استفاده از دکمه های اشتراک گذاری در پایین این مطلب این مقاله در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا علاقه مندان دیگر مانند شما به آن دسترسی داشته باشند.

آشنایی با ارزش زمانی پول

ارزش زمانی پول برای اولین بار توسط هادلی در سال 1964 مورد بررسی قرار گرفت. وی مقادیر سفارش محاسبه شده با استفاده از متوسط هزینه سالیانه و هزینه تنزیل یافته را با یکدیگر مقایسه کرد و با مثال های عددی که پارامتر های آن مقادیری مطابق با دنیای واقعی باشند، نتیجه گرفته است که تفاوت هزینه در دور مدل قابل چشم پوشی است.

دانلود مقاله رایگان ارزش زمانی پول

دانلود مقاله رایگان ارزش زمانی پول

با وجود این وی نشان داده است که در حالت های حدی، اختلاف غیر قابل اغماضی ممکن است بدست آید. شخص پیشگام در زمینه در نظر گرفتن ارزش زمان پولی در مدل های کنترل موجودی بازاکت می باشد که وی در سال 1975 برای اولین بار مدل مقدار سفارش اقتصادی را با در نظر گرفتن تورم مورد بررسی قرار داد. وی در پایان با جمع بندی مطالب نتیجه گرفته است که مدل مقدار سفارش اقتصادی با در نظر گرفتن تورم باید اصلاح شود.

پس از آن ها مقالات زیادی به منظور گسترش انواع مدل های موجودی با در نظر گرفتن ارزش زمانی پول و ارائه شده است. بیشتر تحقیقات انجام شده در زمینه کنترل موجودی و ارزش زمانی پول در سال های بین 1964 تا 1990 مربوط به مدل های پویا و احتمالی می باشد.

به عنوان مثال، بیرمن و توماس در سال 1977 مدل مقدار سفارش اقتصادی را با در نظر گرفتن همزمان ارزش زمانی پول و تورم و با فرض گسسته بودن جریان نقدی کلیه هزینه ها بدون توجه به کارهای هادلی و بازاکت مورد بررسی قرار داده و آن را با مدل مقدار سفارش اقتصادی مقایسه کردند.

جیز و همکارانش نیز مدل مقدار سفارش اقتصادی را با ارزش زمانی پول و تورم و با فرض پیوسته بودن جریان نقدی هزینه نگهداری بررسی کرده و نتیجه گرفتند که مقدار سفارش اقتصادی با و بدون در نظر گرفتن تورم تقریباً یکسانی دارد. مهرا و همکارانش در سال 1991 نشان دادند که نتیجه بیان شده توسط جیز و همکارانش همیشه درست نیست.

رایگان – خرید
اشتراک گذاری مقاله
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز